Προς το περιεχόμενο

Η γνώμη μας για την Αμερική


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ολίγον off-topic

 

Πάντως ρε παιδιά ήταν συγκλονιστικό να το βλέπεις πρωι πρωι live στην τηλεόραση την ώρα που γίνεται....έτυχε και γύρισα το κανάλι μόλις είχαν πλάνα κάποιες κάμερες από 5 χλμ μακριά που χτύπησε το πρώτο αεροπλάνο και δεν ήξερε κανείς τι είχε γίνει ...και μετά έσκασε το δεύτερο και έγινε πανικός.

 

Όταν είσαι με την τσίμπλα στο μάτι και βλέπεις τζετ να πέφτει πάνω σε κτίριο live χωρίς να το περιμένεις δεν περιγράφεται, το θυμάμαι ακόμα και τώρα και παγώνω. Συν του ότι μετά κατέρρευσαν τα κτίρια, εκεί πλέον πραγματικά νόμιζα ότι δεν είχα ξυπνήσει ακόμα.

 

Και δω στην Ελλάδα είμαστε με την μλκία στο στόμα να χαρούμε. Ότι και να έχει κανείς ενάντια στην Αμερική (ακόμα και μένα δεν μ'αρέσουν πολλά πράγματα που κάνει σαν κυβέρνηση), είναι λόγος να χαρείς με τον φρικτό θάνατο που βρήκαν τόσοι αθώοι άνθρωποι; Και τι λέει για μας όταν χαιρόμαστε από τη δυστυχία του άλλου;

 

Αλλά δεν έχουμε μέτρο & συνείδηση, σε κάθε ευκαιρία ο Μπάμπης ο Σουγιάς μέσα μας πρέπει να την πει την μλκια του.

 

Απλά δεν αντέχω άλλο αυτή τη στρεβλωμένη νοοτροπία και ειδικά μέσα σε ένα φόρουμ για την μουσική και την καλλιτεχνική έκφραση.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 137
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εχετε παρα πολυ πλακα ρε παιδια τελικα!!!!Και δεν μιλαω για εσενα Jason,αλλα για τους αλλους που τρεξανε αμεσως να κανουνε παραθεση σε αυτα που ειπα.πρωτων δεν μιλαγα σε κανεναν απο εσας αλλα απαντουσα στον Ιασωνα,που ξερει ακριβως πως σκεφτομαι!δευτερον οταν λεω χαρηκαμε,μιλαω παντα για τον εαυτο μου και τους κοντινους μου φιλους και γνωστους που ειχαν την ιδια αποψη με εμενα.και φυσικα δεν μιλαω για εσενα bloody_sunday,ή εσενα Superfunk,γιατι ουτε που σας ξερω!!!:)

οταν ειπα οτι οι ελληνες βοηθανε,δεν σημαινει οτι κανενας αλλος λαος,ή η αμερικη δεν βοηθαει επισης!καμια σχεση το ενα με το αλλο.!

τους λεω προβατα γιατι?γιατι ψω\ηφισανε για προεδρο για δευτερη φορα το ιδιο πολεμαρχο γουρουνι!!!!

και δυστιχως βλεπω οτι ολοι,μονο που δεν ντρεποσαστε που εισαστε ελληνες,χαλαρωστε λιγο!!δεν ειναι ολα τοσο μαυρα εδω!και θα ελεγα οτι αυτο ειναι μια καραμελα που παιζει συνεχεια!ελληναρες και ελληναρες!καντε κατι για αυτο εσεις,στο προσωπικο σας επιπεδο και στην παρεα σας τοτε!!!και οταν λεμε χαρηκαμε,δεν χαρηκαμε με τον θανοτο αυτων!!!!στεναχωρηθικαμε ολοι παρα πολυ!!αδικοπι θανατοι για να φαει παλι το συστιμα οπλων της αμερικης!!!πριν το μαθουμε ομως οτι ηταν ετσι,χαρηκαμε μονο και μονο μηπως ειχε ερθει ετσι το τελος τησ κυριαρχιας της αμερικης,και σταματισουν οι τοτε πολεμοι!αλλα μπαααα,τα φαγανε μια χαρα και συνεχηζουν!!

Για τελος θελω να πω οτι ιασωνα εχεις δικιο σε αυτα που μου ειπες,και σου ζητω συγνωμη αν ειπα καμια μαλακια λαθος διατυπωμενη και σε εθιξα!θα τα πουμε καποια στιγμη,γενικα,απο κοντα!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και δυστιχως βλεπω οτι ολοι' date='μονο που δεν ντρεποσαστε που εισαστε ελληνες,χαλαρωστε λιγο!!δεν ειναι ολα τοσο μαυρα εδω!και θα ελεγα οτι αυτο ειναι μια καραμελα που παιζει συνεχεια!ελληναρες και ελληναρες!καντε κατι για αυτο εσεις,στο προσωπικο σας επιπεδο και στην παρεα σας τοτε!!!και οταν λεμε χαρηκαμε,δεν χαρηκαμε με τον θανοτο αυτων!!!!στεναχωρηθικαμε ολοι παρα πολυ!!αδικοπι θανατοι για να φαει παλι το συστιμα οπλων της αμερικης!!!πριν το μαθουμε ομως οτι ηταν ετσι,χαρηκαμε μονο και μονο μηπως ειχε ερθει ετσι το τελος τησ κυριαρχιας της αμερικης,και σταματισουν οι τοτε πολεμοι!αλλα μπαααα,τα φαγανε μια χαρα και συνεχηζουν!![/quote']

 

Πάντως, έχε υπ'όψιν σου ότι εγώ ξέρω αμερικάνους που γράφουν καλύτερα ελληνικά από εσένα.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενταξη λιγο βαρυ αυτο που λες τωρα και εχει και μια μικρη δοση κακιας.....Απλα ειμαι στην δουλεια στο γραφειο σημερα και γραφω λιγο βιαστικα για να μην με δουν και μου την πουν...μπορουσα να τα γραφω ολα στο world,και μετα να διορθωνω,δεν λεει τιπτοα αυτο..Αλλα ενταξη,ενας modulator,να γραφει κατι ασχετο με το θεμα μονο και μονο για να μου την πει?ενταξη,εγω ουτε την λεω σε κανεναν προσωπικα,ουτε επιτεθηκα σε κανενα.....τι να πω τωρα,ψιλοεπεσα απο τα συννεφα...ελπιζω καποιοι απο εδω που παρακολουθουν το θεμα να μου δωσουν δικιο σε αυτο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι ρε bro χαλάρωσε δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης, ειδικά μετά την ιστορική μας κουβέντα/διαφωνία/ξεκατίνιασμα με θέμα τους.... Manowar!

 

 

Σίγουρα θα μπορούσαν άλλοι να ήταν καλύτεροι απ'τον Ντάμπγα Μπους, αλλά δεν είναι και τόσο μλκας όσο φαίνεται, ούτε αποτελεί αυτοκράτορας των πάντων, υπάρχουν πολλά κυβερνητικά στελέχη που κανονίζουν μαζί του την εξωτερική πολιτική. ¶λλωστε στη Μέση Ανατολή παίζονται παιχνίδια που δεν μπορούμε να κατανοήσουμε εδώ και πάααρα πολλά χρόνια (αλοίμονο, στο Ισραήλ και στην Παλαιστίνη σκοτώνονται πάνω από 2500 χρόνια, είναι τρόπος ζωής γι'αυτούς). Δεν υπάρχει άσπρο-μαύρο.

 

 

Σίγουρα ο "Ελληνάρας" και το "Ελλαδιστάν" έχουν επικρατήσει (αν ψάξει κανείς τα ποστς μου θα βρει τις εκφράσεις αυτές εν αφθονία :D ) και σίγουρα υπάρχουν γεγονότα που δικαιολογούν εν μέρη το φαινόμενο αυτό αλλά όντως είναι θέμα τι κάνουμε εμεις γι'αυτό σαν σύνολο.

 

Απλά η διαφορά είναι ότι εμείς ζούμε εδώ και κάνουμε την αυτοκριτική μας.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χεχε.διαφορα και αυτη ε?χεχε,ολη την νυχτα!!!!

καλα ναι,σωστο αυτο,παιζουν σιγουρα πολλα αλλα στελεχη πισω απο αυτον.....απλα αυτος ειναι που φαινεται,και εγω αυτων βριζω!!!!:)τελος παντων,ειναι λογικο αν εισαι απο μια χωρα,και ακους συνεχεια ασχημα πραγματα για αυτη,να μην σου αρεσει!και ποσο μαλλον αν ειναι αδικα σχολια!ενταξη,χαλαρα,κουβεντα κανουμε και λεει ο καθενας την γνωμη του,αλλα δινω δικιο στο οτι τωρα τελευταια,παιζει πολυ η καραμελα,κολοαμερικανοι και τα ρεστα...και σε ασχετες φασεις,οπως ηταν αυτη η συζητηση για τον θανατο του κιθαριστα των Pantera....ειναι σπαστικο,και σε καταλαβαινω!

παντου θα μπορουσε να γινει αυτο,σε οποιαδήποτε χωρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι να πω τωρα' date='ψιλοεπεσα απο τα συννεφα...[/quote']

 

Αυτός ήταν ο σκοπός αγαπητέ μου.

Παρά τις αγαθές (;) σου προθέσεις, πρέπει να καταλάβεις ότι η υπεράσπιση της ελληνικής αξιοπρέπειας δεν είναι ζήτημα προθέσεων αλλά κάτι που μπορούν και πρέπει να χειρίζονται μόνο άνθρωποι με την κατάλληλη παιδεία.

 

Μάθε, ότι κανένας έλληνας δεν χαίρεται όταν πεθαίνουν χιλλιάδες άνθρωποι και κανένας έλληνας δεν είναι αρκετά ηλίθιος ώστε να πιστεύει ότι κάτι καλό μπορεί να βγει μέσα από τόσο (και τέτοιο) κακό. Επίσης κανένας έλληνας δεν είναι αρκετά μπουμπούνας ώστε να αναπαράγει ιδεολογίες που κάποιος μπάρμπας του άκουσε κάποτε στη ΚΝΕ, χωρίς ο ίδιος να ενημερωθεί για το κατά πόσο αυτές οι ιδεολογίες/ιδεοληψίες έχουν οποιαδήποτε αξία.

 

Εδώ και κάμποσα ποστ διατρανώνεις την άγνοιά σου απέναντι σε ανθρώπους που έχουν περάσει μέρος της ζωής τους στις ΗΠΑ και τολμάς να βάζεις απέναντι τις πεποιθήσεις τις δικές σου και των φίλων σου, οι οποίες πεποιθήσεις... για ποιον ακριβώς λόγο πρέπει να μας ενδιαφέρουν; Και να πεις τουλάχιστον ότι είναι ήπιες απόψεις... υβρεολόγιο δίχως τέλος το οποίο καταλήγει στο συμπέρασμα που έχουν καταλήξει γενιές και γενιές άσχετων πριν από εσένα και ΕΥΘΥΝΟΝΤΑΙ με τη στενοκεφαλιά τους για αρκετά από τα σημερινά μας προβλήματα: ότι η Ελλάδα και οι Έλληνες είναι ανώτεροι όλων (περίπου).

 

Δέξου το σαν μάθημα: μέχρι να μπορείς να κάτσεις στο γραφείο σου και να πληκτρολογείς αυτά που πιστεύεις χωρίς να φοβάσει μη σε δουν και σε μαλώσουν, είσαι πολύ μικρός για να έχεις γνώμη για τέτοια πράγματα, οπότε δείξε και λίγη σεμνότητα. Πες το και στους φίλους σου.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπαααα.δεν νομιζω να ηταν αυτος ο σκοπος.απλα εκανες ενα λαθος εκεινη την στιγμη,και εγραψες κατι που δεν επρεπε.!μπορουσες απο την αρχη να γραψεις αυτο το ωραιο post που εγραψες τωρα...:)

τι κνε και ιστοριες ειναι αυτα που γραφεις?δεν ανεφερα κατι τετοιο.ειπα ακριβως γιατι 'χαρηκαμε'με αυτο που εγινε.αλλα οχι με τον θανατο τοσον αθωων!

και σου ξαναλεω,μην εισαι τοσο εχθρικος,και μην τετοια πραγματα,που οταν ηρεμησεις θα δεις οτι ηταν υπερβολικα!τι ειμαι μικρος και ιστοριες ειναι αυτες?ο καθενας εδω δεν λεει την γνωμη του?δεν ειπα εγω οτι ενδιαφερουν και κανεναν,εσυ γιατι τρελαίνεσαι?

δεν μπορω να καταλαβω τι επαθες?εγω μιλαγα με τον Jason,και οπως βλεπεις δεν παρεξηγηθηκε κανενας,δεν ηταν αυτος ο σκοπος μου.το ερωτημα ηταν πια η γνωμη σας για την αμερικη,και εγω απαντησα,τι δουλεια εχουν ολα αυτα που μου λες?και τι δουλεια εχουν τα ορθογραφικα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχμ, το θέμα δεν το έθεσα για να πλακωθούμε παιδιά.

 

 

Βασικά αυτό εννοούσα για τις παρεξηγήσεις περίπου, στις πρώτες σου απαντήσεις έγραφες σαν να βρίσκεσαι απέναντί μου και να τα λέμε όπως ξέρουμε, χύμα στο κύμα. Εγώ κατάλαβα πως τα λες αλλά αυτά που ήθελες να πεις δεν μεταφέρθηκαν σωστά και στους υπόλοιπους που δεν σε ξέρουν και δεν μπορούν να φανταστούν πως τα λες. Σίγουρα και γω αν δεν σε ήξερα θα είχα μια αντίδραση παρόμοια με τους υπόλοιπους.

 

Έλα όμως που σε ξέρω βρε μπαγάσα! :D

 

 

Βάλε και τα ορθογραφικά (στην αρχή απόρησα και γω τι έπαθες αλλά μετά θυμήθηκα ότι θα'σαι στο γραφείο) και φτιάξαμε μανέστρα.

 

 

Χαλαρώστε έχουμε και καύσωνα.

 

Και επειδή έχω διαπιστώσει την χαλαρωτική ιδιότητα των κωλαρακίων, πάρτε άρρωστοι: :D :D

20030810-bikini-beach.jpg

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πω πω πω!!!!αυτα ειναι ρε φιλε!!!!τρελανεμας τωρα!εχω καi live σημερα!!!!

ενταξει απο τα αλλα παιδια δεν εχω προβλημα γιατι δεν μου επιτεθηκαν προσωπικα,αλλα ο eye, μου την λεει κανονικα ρε φιλε!

αλλα επειδη εχεις δικιο μαλλον jason,ζηταω συγνωμη απο ολους αν η απαντηση μου ηταν λαθος,αλλα την εδωσα με σκεπτικο που λεει ακριβως ο Jason!sorry!!!παμε παρακατω τωρα γιατι εχω κολησει με την φωτο σου!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου