Προς το περιεχόμενο

Η γνώμη μας για την Αμερική


Προτεινόμενες αναρτήσεις

αρα ουσιαστικα δεν συμφωνεις!!!.....χρεωνεις αλαζονεια και στον αμερικανο, οχι μονο στον ελληνα!....εγω εξακολουθω να πιστευω οτι ο αμερικανος διακατεχεται περισσοτερο απο αγνοια για τον υπολοιπο κοσμο..(ο λαος εννοω,οχι η κυβερνηση.)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 137
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

εγω εξακολουθω να πιστευω οτι ο αμερικανος διακατεχεται περισσοτερο απο αγνοια για τον υπολοιπο κοσμο..(ο λαος εννοω' date='οχι η κυβερνηση.)[/quote']

 

 

Kαι καλα κανεις.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μολις γυρισα απο το live και παιξαμε ,πιστευω ,φοβερα!!!:) παντως θελω να πω οτι ειμαι 25 χρονων...δεν ξερω πως τη βλεπει ο καθενας αυτη την ηλικια,και καλα κανει να την βλεπει οπως θελει!απλα θελω να πω οτι δεν υποστιριζω τον ελληνα που οντος το παιζει πολυξερος!με καμια δυναμη!απλα ειπα μια γνωμη που ισως την διατυπωσα λαθος,ακι προκλητικα.ειληκρινα δεν το ηθελα αυτο,αλλα δεν ηθελα και την επιθεση,προσωπικου επιπεδου που δεχτηκα.ποιος μπορει να κρινει ποιος μπορει να εχει γνωμμη και ποιος οχι?ελευθερη χωρα,τετοια κακες νοοτροπιες εχουμε..χεχε:)μην τσακωνομαστε ομως αμεσως!γιατι αυτο ειναι ενα φαινομενο που υπαρχει τωρα τελευται στο Noiz,και δεν ξερω γιατι...

και για τελος θελω να πω,οχι οτι θα σας νοιαζει και πολυ βεβαια...:) xexexe,οτι ειναι η τελευταια φορα που γραφω στο Noiz,γιατι δεν ξερω,ψιλο ξενερωσα ρε γαμωτο με ολοι την φαση.Χωρις τσακωμους και χωρις τιποτα,την κανω με ελαφρια βηματακια!!!λοολ.καλη συνεχεια σε ολους παιδες!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το συμπέρασμά μου από αυτά που διάβασα είναι:

 

για κανενα λόγο δεν πρέπει να κατηγορούμε μαζικά τους Αμερικανους, καθώς δεν είναι όλοι ίδιοι, όπως βλέπουμε στις τηλεοράσεις..Γιατί σίγουρα διαμορφώνουμε άποψη από μικρό δείγμα, που μάλιστα πρωταγωνιστεί σε όλες τις τηλεοράσεις του κόσμου (και μιλάω για τους εγκληματίες-πολιτικούς κτλ.).

 

και μάλιστα δεν πρέπει να το κάνουμε αυτό εμείς οι Ελληνες γιατι είμαστε ΟΛΟΙ ελληναραδες προγονόπληκτοι,δημόσιουπάλληλοι, κακόβουλοι, και κομπλεξικοί.

 

Στην τελική στα "τέτοια" μου και για την Αμερική.

Που πρέπει να κάνω και ολόκληρη πολιτικο-κοινωνικο-οικονομική έρευνα για να πω ένα "Γ@#ώ την Αμερική σας". ότι θέλω λέω και αναλαμβάνω την ευθύνη και τις συνέπειες των λέξεων μου.

Συμφωνώ με το να μην κολλάμε σε τηλεοπτικά στερεότυπα, αλλά όχι και να το ισχυροποιούμε με άλλα στερεότυπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απλά σκέψου γιατί μόνο στην Ελλάδα επικρατεί αυτός ο άκρατος και ανούσιος αντιαμερικανισμός;

 

Και κανένας δεν είπε ότι

και μάλιστα δεν πρέπει να το κάνουμε αυτό εμείς οι Ελληνες γιατι είμαστε ΟΛΟΙ ελληναραδες προγονόπληκτοι,δημόσιουπάλληλοι, κακόβουλοι, και κομπλεξικοί.

Μόνος σου το είπες, οπότε κάτι θα ξέρεις παραπάνω! Απλά μάλλον ταιριάζει το αρχαίο γνωμικό: μάθε να διαβάζεις σωστά και μην λες πράματα που δεν έχουν ειπωθεί :wink: :)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά μάλλον ταιριάζει το αρχαίο γνωμικό: μάθε να διαβάζεις σωστά και μην λες πράματα που δεν έχουν ειπωθεί icon_wink.gif icon_smile.gif

 

αυτο δυστυχως ειναι και το μεγαλυτερο προβλημα αυτου του φορουμ (αλλα και ολων των ελληνικων φορουμ :cry: ) ειναι απιστευτος ο τροπος που "διαβαζει" ο Ελληνας κατι που εχει γραφτει....ΑΛΛΑ γραφει καποιος και ΑΛΛΑ καταλαβαινει (ή μαλλον ΘΕΛΕΙ να καταλαβει ο αλλος....) :lol: :lol:

 

ισως φταιει η.... υπουργος παιδειας...... :lol: :lol: :lol: :lol: οποτε αντε να κανουμε μια διαδηλωση διαμαρτυριας & μια και θα ειμαστε εκει ας ριξουμε και 4-5 αντιαμερικανικα συνθηματα...δεν κοστιζει και τιποτα αλλωστε...!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ότι θέλω λέω και αναλαμβάνω την ευθύνη και τις συνέπειες των λέξεων μου.

 

Με κάθε συμπάθεια, τι εννοείς όταν λες ότι "αναλαμβάνεις" την ευθύνη; Έτσι όπως αναλαμβάνεις εσύ την ευθύνη (χαχαχα) την αναλαμβάνουν εδώ και χρόνια οι διάφοροι ανέντιμοι πολιτικοί που λυμαίνουν τον τοπό και - αν θες να ξέρεις - τέτοια παχιά λόγια μηδενιστικής αντίληψης (για την Αμερική ή τη Ρωσία ή οτιδήποτε άλλο) μόνο από τέτοιους ακούμε και από όσους κουτούτσικους τους παίρνουν σοβαρά.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λεγόμενη και "ξύλινη γλώσσα", μιλάς-μιλάς χωρίς να λες και τίποτα στην τελική.

Τέχνη των πολιτικών από αρχαιοτατων χρονων.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

.......... το μεγαλυτερο προβλημα που εχει ο νεοελληνας σημερα ειναι αυτο το κομπλεξ "ανωτεροτητας" που απορρεει απο το γεγονος οτι βλακωδως πιστευει οτι ειναι ο συνεχιστης του Θεμιστοκλη και του Λεωνιδα!!..........

 

Όση σχέση έχει το Frying Pan του Rickenbacker με την Parker Fly, άλλη τόση έχει και η ημιμαθής κοντοπίθαρη μίζερη και ξερολικη ύπαρξη μου με τον Περικλή και τον Φειδία.

Α ρε Φαλμεραϊερ πόσο δίκιο είχες για τους τουρκόσπορους που καπηλεύονται την Ακρόπολη...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου