Προς το περιεχόμενο

Θεωρείτε τους DJs μουσικούς??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

και δηλαδη τι?

 

ενας ντι τζει που ξερει μουσικη, οταν παιζει (η οτι αλλο πημα θελετε) σαν ντι τζει ειναι μουσικος

 

ενω ενας ντι τζει που ΔΕΝ ξερει μουσικη, οταν παιζει σαν ντι τζει ΔΕΝ ειναι μουσικος....

 

?!?!?!?!??!?!?!!!

 

αυτο λεμε?!?!

 

και οι ΣΤΟΜΠ εινα μουσικοι? ουτε αυτοι μπορουν να ακολουθησουν ενα λα μινορε.... και παιζουν με σκουπες, χαρτια, τρυπανια....αλλα και αλλα κρουστα...

 

το οποιο μας οδηγει στο ερωτημα - > οι ντραμμερς ειναι μουσικοι?????

 

:wink:

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 198
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Ρε μάγκες κυνηγάμε την ουρά μας το έχετε πάρει χαμπάρι;

 

Το απλό το κάναμε πολύπλοκο χωρίς λόγο. Ο καθένας έχει το δικό του σκεπτικό τι είναι μουσικός και τι δεν είναι και δεν είναι απαραίτητο να πρέπει να συμφωνούμε.

 

Για να φτάνουμε στο σημείο να θέτουμε ερώτημα αν οι ντράμμερ είναι μουσικοί το θέμα δεν πάει καλά.

 

Και ρωτάω: έχει σημασία τι θεωρούμε εμείς για τους άλλους; Αυτό που έχει σημασία ΙΜΗΟ είναι τι αισθάνεται ο καθένας για τον εαυτό του.

 

Και σε τελική προτιμώ να "βαφτίσω" κάποιον μουσικό ενώ πιθανώς δεν είναι παρά να τον απορίψω (εγώ η μεγάλη μουσική ιδιοφυία :roll: ) ενώ πιθανώς είναι.

 

Και σόλο ξύστρα να παίζει το άτομο δε με νοιάζει.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
δηλαδη?!

 

ενας DJ που μελεταει μουσικη...ειναι μουσικος???

 

 

Χέζουν οι αρκούδες στο δάσος?

 

ποιο δασος? της παρνηθας?

 

απο τι?

 

απο φοβο?????

 

vs έχεις δίκιο, δεν είναι μουσικοί. Εσύ τι άλλο παίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη?!

 

ενας DJ που μελεταει μουσικη...ειναι μουσικος???

 

 

Χέζουν οι αρκούδες στο δάσος?

 

ποιο δασος? της παρνηθας?

 

απο τι?

 

απο φοβο?????

 

vs έχεις δίκιο' date=' δεν είναι μουσικοί. Εσύ τι άλλο παίζεις?[/quote']

 

 

 

δεν υποστηριζω οτι δεν ειναι μουσικοι...δεν με ενδιαφερει κιολας...

...σημασια εχει οταν τους ακους (οπωσ και οταν ακους μια μπαντα) να περνας καλα...

 

τωρα..εγω παιζω ποδοσφαιρο (δεξι μπακ), ρακετες (στην παραλια), πλειστεσιον, με το μικρο μου ανιψακι...

www.LowerCut.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σκόρπιες σκέψεις...

 

αν έμπαινα στη διαδικασία να κατατάξω τους stomp σε κάποιο είδος τέχνης, αυτό θα ήταν ο χορός. ο χορός περιέχει στοιχεία μουσικής και θεάτρου.

 

θα παραλλάξω το αρχικό ερώτημα για περισσότερη σύγχιση:

θεωρείτε τους κιθαρίστες μουσικούς;

η μάνα μου αν σε μια μάζωξη πιάνει το ντέφι και τραγουδάει είναι μουσικός; αν όχι γιατί;

 

η μουσική είναι παναθρώπινη αξία, όχι είδος υπό μονοπώλιο. οι ορισμοί και οι ταξινομήσεις για το τι και ποιος είναι μουσικός γίνονται για διευκόλυνση, όχι για διαχωρισμό. ο μόνος που θα χαρακτήριζα ότι δεν είναι μουσικός είναι κάποιος ο οποίος δε μπορεί να απολαύσει και βιώσει κανένα είδος μουσικής.

 

μπορεί να φαίνεται (και να είναι) υπερβολικά ευρύς ο ορισμός του μουσικού που δίνω αλλά η ουσία για μένα

βρίσκεται στο ότι είναι ήδη αρκετή ευλογία να ασχολείσαι με τη μουσική, τι να την κάνεις την αποκλειστικότητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπράβο βρε starscream. Παρόλο που είμαι παραγιός του ύψιστου Megadron δεν μπορώ παρά να συμφωνήσω με όσα λες!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου