Προς το περιεχόμενο

Guitar hero


whiteNoise

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εντάξει το "καραγκιόζης" το παίρνω πίσω .να το πω αλλιώς .όχι απλά δεν είναι καλός κιθαρίστας ,όχι δεν έπρεπε να είναι διάσημος κιθαρίστας ,όχι απλά δεν έπρεπε να παίζει στους metallica.έπρεπε να των είχαν κρεμάσει σε μια πλατειά με μια χορδή (σι 7μη 7χορδης που είναι και ανθεκτική)για παραδειγματισμό.... :twisted: .....

εντάξει το τράβηξα λιγο :D .όχι φίλε μου δεν είναι καθόλου καλός ,και απορώ πως κατάφερε να είναι εκεί που είναι .παίζω αρκετά χρόνια και μπορώ να έχω άποψη και αντικειμενική πολλές φορές .ξέρω δεκάδες πιτσιρικάδες που του βάζουν τα γυαλιά(για να μην μιλήσω για μένα)

AAA.......τo wah το βάζουμε όταν θέλουμε να δώσουμε κάτι στο σόλο μας και στο κομμάτι όχι για να καλύψουμε τα λάθη της κουλαμάρας μας…..

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 412
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπραβο whitenoise. Ετσι πες τους τα. Και για αποδειξη οτι παιζεις καλυτερα απο το Hammet θυμισε σε ολους σε ποια μπαντα παιζει αυτος και σε ποια εσυ.... Εσυ στελνεις μηνυματακια και αυτος κανει περιοδια.

 

Δεν εχει να κανει με τον αν ειναι πιο ''κουλος'' (θεε μου) απο σενα, που μπορει να ειναι αλλα με το τι εχει κανει. Εχει γραψει και καμια πενηνταρια τραγουδια...

 

Υπαρχουν κιθαριστες που δεν ηξεραν πως να κουρδισουν και δημιουργησαν κινημα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν περιμένω να με μάθουν να παίζω μουσική και να επιλέγω ούτε η colubia ούτε η sony music φίλε μου panabeer που επιβάλει τον κύριο ως σπουδαίο μουσικό(στοιχειώδεις γνώσεις θέλει για να καταλάβεις το αντίθετο).εσύ που τον εκτιμάς τόσο μπορείς να τον έχεις πρότυπο και να τον θαυμάζεις .όπως και την Στέλλα μπεζεντακου που βγάζει 100πλασια χρήματα από εσένα, γεμίζει τα μπουζουξίδικα όπου και αν πάει και την ξέρει και όλη η Ελλάδα .αν έτσι εσύ κρίνεις το ποιος είναι καλός μουσικός και ποιος όχι,είναι δικαίωμα σου.

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπαρχουν κιθαριστες που δεν ηξεραν πως να κουρδισουν και δημιουργησαν κινημα.

 

ΑΚΡΙΒΩΣ!

 

π.χ Joe Strummer,Johny Ramone

 

(και μεταξυ μας τους προτιμώ από οποιονδήποτε 80's metal-wanker! :D )

 

δεν χρειάζεται να είσαι τεχνικά άρτιος για να παίξεις θαυμάσια μουσική & να είσαι μεγάλος!

 

(ο BB.KING π.χ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΑΚΚΟΡΝΤΑ! Οποιος είναι μάγκας ας πάει να του πεί ότι δεν παίζει καλή κιθάρα... :wink: )

 

και κάτι ακόμα ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ μεγάλος κιθαρίστας ξέρει να πατάει και "φρένο" εχω ενα βίντεο του Danny Gatton (ο οποίος ΤΕΧΝΙΚΑ τρώει για πρωϊνο ΟΛΟΥΣ τους speed κιθαρίστες που αναφέρονται παραπάνω) στο οποιο γαι 2 ώρες παίζει ΜΟΝΟ ακκόρντα!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε συ Whitenoise πόσο χρονών είσαι? 13-14? :lol: Θέλω να μας πεις γιατί ο Hammett όπως υποστηρίζεις δεν είναι καλός μουσικός με βάση τις "στοιχειώδεις γνώσεις" που διαθέτεις για να καταλάβουμε και εμείς.Και θέλω να μου στηρίξεις με επιχειρήματα γιατί αφού δεν είναι άξιος για τους Metallica γιατί οι εν λόγω κύριοι έχουν πουλήσει πάνω από 100 εκατομύρια δίσκους, δλδ γιατί τόσος κόσμος αγοράζει δίσκους και παέι στις συναυλίες τους ενώ ο τύπος είναι άχρηστος κατά εσένα??? :wink: Γιατί δεν μπορείς να με πείσεις ότι πάνε επειδή τους αρέσει μόνο ο Hetfield, έτσι? Ή κατά την γνώμη σου όλοι είναι πρόβατα κινούμενα από τις δισκογραφικές και εσύ είσαι το ελεύθερο πνεύμα που κάθεται και λέει π@π@αριές?? :lol: Το ότι μπορεί να παίζεις καλύτερη κιθάρα από τον Hammett δεν το αποκλείω γιατί εχω δει κι εγώ άτομα που μπορεί να είναι καλύτεροι, αλλά αυτό δεν λέει τίποτα...Εσύ μπορείς να γράψεις ένα τραγούδι σαν το One ή το Enter Sandman?(και τα 2 αυτά είναι του Hammett) :wink: Ή μήπως εννοείς ότι δεν έχει γνώσεις μουσικής θεωρίας? και εδώ θα σου απαντήσω και θα σου πω ότι κατα καιρούς έχει τζαμάρει με αρκετές jazz μπάντες, έχει πάρει μαθήματα απο τον ίδιο τον Θεό! Joe Satriani :P και τα σόλο που γράφει αν κάτσεις και τα ψάξεις δεν είναι τα τετριμμένα.Ο άνθρωπος έχει ένα δικό του style, γράφει σε διάφορες κλίμακες, χρησιμοποιεί την κιθάρα του ΄με έναν ξεχωριστό τρόπο.

 

Και για να τελειώνω, δεν θεωρώ ότι είναι ο καλύτερος, αντίθετα πιστεύω πως έχει πολλούς μπροστά του, αλλά δεν μπορώ αυτόν τον μηδενισμό που προσπαθέις να επιβάλλεις. :wink:

 

By the way, μήπως είσαι οπαδός του Mustaine και τα λες όλα αυτα?? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και κάτι ακόμα :

 

το παίξιμο της κιθάρας δεν είναι διαγωνισμός,είναι διασκέδαση και τρόπος έκφρασης.

 

δεν υπάρχει η έννοια "καλύτερος κιθαρίστας".

 

αν ήταν να "ψαρώναμε" με τα τέρατα της τεχνικής και να μην παίζαμε τότε κανείς δεν θα έπρεπε να παίζει κιθάρα αφού υπάρχει ο Danny Gatton,ο Joe Pass και ο Johny Hilland.

 

επίσης η μονη μουσική που θα έπρεπε να ακούγαμε εμείς οι "κιθαρίστες" θα ήταν η country μια και οι country κιθαρίστες είναι αποδεδειγμένα οι "καλύτεροι" τεχνικά :wink: (με την έννοια οτι παίζουν γρηγορότερα & ακριβέστερα απο όλους...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παίζω αρκετά χρόνια και μπορώ να έχω άποψη και αντικειμενική πολλές φορές

 

Τώρα δε θέλω να ρίξω λάδι στη φωτιά' date=' αλλά πιστεύω ότι [b']κανείς[/b] δεν έχει το δικαίωμα να λέει (και αυτό ισχύει και στη μουσική βέβαια) ότι η γνώμη του είναι αντικειμενική. ¶σχετα με το αν συμφωνούν μαζί του πολλοί ή λίγοι, δεν παύει η άποψη που εκφράζει να είναι υποκειμενική.

Πολλώ δε μάλλον όταν μιλάμε για μουσική...

 

(Ίσως τα παραπάνω που γράφω να είναι και off topic, αλλά από την άλλη το τι είναι off topic ίσως είναι πάλι υποκειμενικό ζήτημα :D )

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια, μην τασακωνεστε... δε βγαζει νοημα. Τα παντα ειναι υποκειμενικα. Ποσο μαλλον η μουσικη που εκφραζει τον εσωτερικο μας κοσμο.. Καθενας εχει διαφορετικο χαρακτηρα οποτε ακουει και διαφορετικα πραγματα. Αν σε ικανοποιει αυτο που ακους τοτε δεν παιζει ρολο η τεχνικη του κιθαριστα ή ολων των μελων μιας μπαντας. Οι U2 δεν εχουν ιδεα απο οργανα ομως κοιταξτε που εχουν φτασει....

ill your idols!!! (κλεμμένο είναι...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι U2 δεν εχουν ιδεα απο οργανα ομως κοιταξτε που εχουν φτασει....

 

τώρα αυτό πώς το συμπεραινεις?? 8O

 

η U2 παίζουν ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ ΚΑΛΑ (καμμια ελληνική μπάντα δεν πρόκειται ποτε να τους φτάσει :cry: ) μια και ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ κάνει επι 25 χρόνια 150 live το χρόνο θα μάθει να παίζει καλά!!

 

εκτος του ότι και ξεχωριστά να τους πάρουμε ο ΒΟΝΟ είναι τρομερή φωνάρα (αν και αντιπαθέστατος),ο Larry Mullen Drummer με D κεφαλαίο,ο Adam Clayton κανονικός "μπασόσαυρος" και βέβαια ο Edge ΘΕΟΣ!!

 

μη μπερδεύουμε το "δεν παίζω βαρετούς παπάδες" με το δεν παίζω καλά!!

 

Τους έχω δεί πολλές φορές live & πιστεψέ με ΔΕΝ ΠΑΙΖΟΝΤΑΙ οι άνθρωποι!!

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοω πως δεν εχουν τεχνικη. Μονο τον drummer επαινω πως ειναι απιστευτος.. Θελω να καταληξω πως δε μετραει η τεχνικη τοσο οσο η φαντασια και το δεσιμο των μελων της μπαντας μεταξυ τους. γι'αυτο και τους ανεφερα.

ill your idols!!! (κλεμμένο είναι...)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου