Προς το περιεχόμενο

Ποιο μπάσο μου προτείνετε???



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ok παιδιά ευχαριστώ.Απ'ότι είδα το συγκεκριμένο μπάσο κοστίζει γύρω στα 1100 ευρώ.Α, και ο ήχος μπάσου που πραγματικά μου αρέσει είναι αυτός του pete way των ufo! Ο ήχος του είναι απίστευτος, στιβαρός και γεμάτος. Αυτό τον ήχο έχω στο μυαλό μου!

ttp://s1.gladiatus.gr/game/c.php?uid=31718

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μηπως να μας ελεγες περιπου τι χρηματα σε ενδιαφερει να ξοδεψεις?

 

My Low Frequency Greetings

 

πάνω κάτω 1200 ευρώ (μόνο για το μπάσο) θα μπορούσα να τα δώσω...

ttp://s1.gladiatus.gr/game/c.php?uid=31718

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α' date=' και ο ήχος μπάσου που πραγματικά μου αρέσει είναι αυτός του pete way των ufo! Ο ήχος του είναι απίστευτος, στιβαρός και γεμάτος. Αυτό τον ήχο έχω στο μυαλό μου![/quote']

 

Ε τότε θα πας εδώ:

 

http://www.gibson.com/en-us/Divisions/Gibson%20USA/Basses/Thunderbird%20Studio%204-String/

http://www.thomann.de/gr/gibson_thunderbird_studio_ch.htm

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, καλό θα ήταν επίσης να διευκρινήσεις αν σκοπεύεις να το αγοράσεις από την εγχώρια αγορά ή σκέφτεσαι και την παραγγελία μέσω ίντερνετ.

 

Επίσης, η πάγια προσωπική μου άποψη είναι πως είναι λίγο δύσκολο να πάρεις μια απάντηση που να σε ικανοποιεί χωρίς να θέσεις περισσότερα κριτήρια, και φυσικά χωρίς να έχεις προβεί σε ένα αρχικό ξεσκαρτάρισμα ύστερα από κάποιες πρώτες δοκιμές.

 

Ό,τι και να ειπωθεί από εμάς, αν δεν σου κάθεται κάτι στο χέρι, τότε δεν θα σε ικανοποιήσει. Αν μάλιστα ξέρεις περίπου ποιος ήχος σε ικανοποιεί, τότε είναι δύσκολο να ταιριάξουν τα δικά μας με τα δικά σου γούστα. Όταν λέω ήχος, δεν αναφέρομαι σε ένα αποτέλεσμα το οποίο ακούς σε μια δισκογραφική δουλειά, αλλά σε αυτό το οποίος φτάνει στα αυτιά σου την ώρα που παίζεις με ένα όργανο.

 

Μην κάνεις όμως το λάθος να επενδύσεις σε ένα όργανο το οποίο μετά από κάποιο καιρό θα συνειδητοποιήσεις πως πολύ απλά δεν σε καλύπτει βάσει αμιγώς προσωπικών κριτηρίων (π.χ. τελικά θέλεις 4χορδο και όχι 5χορδο ή το αντίθετο για τον α ή β λόγο).

 

Δυστυχώς είναι τόσο χαώδης η αγορά πλέον, με τόσα πολλά προσφερόμενα όργανα και επιλογές, που αφ'ενός θέλει πολύ ψάξιμο, αφ'ετέρου είναι δύσκολο να ξέρεις τι πραγματικά θέλεις προτού ζήσεις και "ψηθείς" με πολλά όργανα...

 

Μην θίξουμε καν το θέμα του στυλ παιξίματος σου και των απαιτήσεων σου σε επίπεδο playability ή σε vintage vs. μοντέρνων υλοποιήσεων!

 

Καλή τύχη και καλές αγορές!

bass @ vertigo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

συμφωνώ αλλά λέγοντας ότι γουστάρει τον ήχο του Pete Way των UFO η λύση που θα είναι πιο κοντά, αν δεν ταυτίζεται, σε αυτό που θέλει θα είναι το Thunderbird.....

 

 

 

Edit: πού είναι ο Κώστας να με καμαρώσει; 8O :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καμάαααρι μου εσύ! ;)

 

Γνώμη μου πάντως είναι να δοκιμάσεις διεξοδικά το Thunderbird πρίν το πάρεις, άλλωστε δεν είναι όργανο κατάλληλο για τον οποιονδήποτε.

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου