Προς το περιεχόμενο

S.O.S. Το Motif ES άδειασε όλο τον USB δίσκο μου!


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν είναι πράγματι αυτό που υποψιάζομαι, θα φουντάρω!

Έκανα ένα πρώτο save κάποιων songs στο USB δίσκο μου και τώρα ανοίγω το δίσκο και βλέπω ΜΟΝΟ τα αρχεία από το Motif ES. Όλος ο δίσκος έχει αδειάσει (είχα γύρω στα 200 GB απολύτως χρήσιμα αρχεία) και υπάρχουν μόνο τα αρχεία του συνθ.

Κάτι που σκέφτομαι είναι μήπως ο δίσκος έχει ρυθμιστεί (στο format με το συνθ που έκανα) να δέχεται μόνο αρχεία τέτοιου τύπου. Δηλαδή, αν πάω τώρα στο συνθ και ρυθμίσω το δίσκο όπως πριν, θα αναγνωρίζει όλα τα αρχεία κανονικά;

:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

www.myspace.com/dizzydizign

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνώμη' date=' είχες αρχεία μέσα και έκανες format?[/quote']

 

Εγώ νόμιζα ότι κάνοντας αυτό θα ρύθμιζα απλά το δίσκο μου να είναι συμβατός με το συνθ. Τώρα τί δουλειά έχουν τα άλλα αρχεία με αυτά του συνθ δε μπορώ να καταλάβω. Βέβαια το "νόμιζα" παραδέχομαι ότι μπορεί να απέχει πολύ από τη πραγματικότητα, αλλά γιατί να διαφραφούν τα πάντα;;;; Αν βέβαια λέγοντας format εννοούμε το τέλος του κόσμου για το δίσκο, τότε μάλλον θα πρέπει να αρχίσω να θρηνώ έτσι;

 

Ρε γ**ώ της γης τον άξονα!!!!!!!!!!!

:x :x :x :cry: :cry: :evil: :evil: :x :x :cry: :cry:

 

Ειλικρινά, πείτε μου υπάρχει επιστροφή ή πρέπει να αρχίσω να το χωνεύω το κακό;

www.myspace.com/dizzydizign

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω τι είδους format έκανε το λογισμικό του συνθ αλλά συνήθως format = files byebye για τον μέσο χρήστη.

 

Ανάλογα με το είδος του format υπάρχουν τρόποι να σώσεις κάποια από τα αρχεία σου, συνήθως το κάνουν εξειδικευμένες εταιρίες με την απαραίτητη πείρα και εργαλεία επί πληρωμή.

 

Με ενα googling θα βρεις σχετικά πράγματα.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή υπάρχει λογισμικό το οποίο θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω για να βρω ξανά τα χαμένα αρχεία; Με τί έχει να κάνει αυτό το λογισμικό; Με τις κάρτες αποθήκευσης εντός του συνθ; Με τον ίδιο τον άδειο δίσκο; Παιδιά δεν έχω ιδέα από δαύτα!

Μήπως υπάρχει κάποιος χώρος στο συνθ μέσα που λειτουργεί ως "κάδος ανακύκλωσης" (όπως στα pc);;; Μήπως με κάποιο τρόπο πορώ να ψάξω σε ένα τέτοιο χώρο του μηχανήματος;

Υπάρχει ειδικός που να μπορεί να κοιτάξει και το συνθ και το δίσκο και να μου πει;

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή υπάρχει λογισμικό το οποίο θα μπορέσω να χρησιμοποιήσω για να βρω ξανά τα χαμένα αρχεία; Με τί έχει να κάνει αυτό το λογισμικό; Με τις κάρτες αποθήκευσης εντός του συνθ; Με τον ίδιο τον άδειο δίσκο; Παιδιά δεν έχω ιδέα από δαύτα!

Μήπως υπάρχει κάποιος χώρος στο συνθ μέσα που λειτουργεί ως "κάδος ανακύκλωσης" (όπως στα pc);;; Μήπως με κάποιο τρόπο πορώ να ψάξω σε ένα τέτοιο χώρο του μηχανήματος;

Υπάρχει ειδικός που να μπορεί να κοιτάξει και το συνθ και το δίσκο και να μου πει;

 

Sorry πάλι μπερδεύτηκα στον log in με τον αδερφό μου τον Παναγιώτη... :oops:

www.myspace.com/dizzydizign

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή άμα κάνεις format τον δίσκο στο PC σου μετά θα περιμένεις να ξαναβρείς τα αρχεία?

Το motifES κάνει format σε FAT16. Υπάρχει ένα undo για ότι κάνεις αλλά οχι και για format.

Κι εσύ αφού δεν ήξερες γιατί δεν έπαιρνες ενα usb stick να δοκιμάσεις και μετά να βάλεις το δίσκο πάνω? 10€ κάνει.

Μακάρι να τα καταφέρεις και να ανακτήσεις τα αρχεία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το motifES κάνει format σε FAT16.

 

Holy shit!

 

Σοβαρά; Πολύ κουλό αυτό και δεν βλέπω και το λόγο που το κάνουν. :?

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου μη τρελαίνεσαι! Ας τα πάρουμε από την αρχή: Εκανες format στο δίσκο σου μέσω του συνθ, και τωρα τα μόνα αρχεία που σου εμφανίζονται πάνω στο δίσκο είναι αυτά του motif, σωστά? Αν συμβαίνει αυτό, τότε μπορείς να κατεβάσεις το πρόγραμμα GetDataBack for FAT, το οποίο μπορεί να σου βρεί τα χαμένα αρχεία στις περισσότερες περιπτώσεις. Αφού σκανάρει το σκληρό, θα σου εμφανίσει σε μορφή δέντρου τα χαμένα αρχεία που μπόρεσε να εντοπίσει και θα σου ζητήσει αν θες να τα επαναφέρεις. Το μόνο που θα χρειαστείς είναι ένας δεύτερος σκληρός για να επαναφέρεις τα αρχεία, καθώς το πρόγραμμα δε μπορεί να επαναφέρει αρχεία στον δίσκο από τον οποίο ανακτώνται...

 

Ελπίζω να βοήθησα!Εδώ είμαστε ότι άλλο χρειαστεί! :wink:

 

Υ.Γ. με τον ίδιο τρόπο ξαναβρήκα περίπου 10GB φωτογραφίες πριν από κανα 2 χρόνια,σε δίσκο που του χα κάνει format

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου