Προς το περιεχόμενο

Triaxis direct στην κονσόλα


Προτεινόμενες αναρτήσεις

έχω το triaxis και προηγούμενος είχα GT6 ΚΑΙ VG88(όσον αφορά μηχανήματα με εξόδους κατευθείαν για κονσόλα).Το triaxis χρησιμοποιεί αναλογικό κύκλωμα για να κάνει την προσομοίωση καμπινών οποτε το σήμα σου δεν θα υποστεί μετατροπή analog το digital.

το triaxis βγάζει μακράν το καλύτερο ήχο για σύνδεση απευθείας στην κονσόλα αλλα το θέμα είναι ότι δεν δίνεις τόσα λεφτά για να το δουλέψεις έτσι.εγώ το χρησιμοποιώ έτσι μονο στο σπίτι μου για πρόχειρη ηχογράφηση στο computer μου.

θα σε συμβούλευα να τον πάρεις μαζί με έναν τελικό της μέσα boogie.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η περιπτωση να βγαλεις τον ηχο των METALLICA μονο με το Triaxis κατευθειαν στην κονσολα ειναι βεβαια ΜΗΔΕΝΙΚΗ...

 

και βεβαια σιγουρα ο ηχος των ΜETALLICA που ακους στον δισκο δεν επιρεαζεται μενο απο τους ενισχυτες που χρησιμοποιουν.....(πρεπει να βαλεις στην εξισωση μικροφωνα,καμπινες,τεχνικες μικροφωνων,ΚΟΜΠΡΕΣΣΟΡΕΣ και πολλα αλλα)

 

παντως ΔΟΥΛΕΥΕΙ το μηχανημα κατευθειαν στη κονσολλα απλα μη περιμενεις και τιποτα θεϊκο..... σε live χρηση (βεβαια δεν μπορω να φανταστω τι θα σε εμποδιζε να σωσεις 4-5 καλους ηχους στο triaxis & μετα ζωντανα να χρησιμοποιεις τους ΤΕΛΙΚΟΥΣ (effect return) των ενισχυτων που θα βρισκεις τα μαγαζια και τις καμπινες τους για να βγαζεις αξιοπρεπη ηχο) ,τωρα για ηχογραφηση μια χαρα ειναι :wink:

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά,

πρώτον ευχαριστώ για τη βοήθεια και δευτερον sorry που δεν απαντάω πιο συχνά(βλεπε PSTN)!!

 

Σίγουρα δεν περιμένω τον ήχο των Metallica σε ένα λαιβ με πανιγιρτζιδες ηχολήπτες,όμως αυτό που ήθελα να γνωρίζω είναι αν το τριαξις μπορεί να σταθεί μόνο του χωρίς καμπίνες και τελικό...Και ο μαγαζάτορας μου είπε καλύτερα να πάρω sansamp(ίσως όμως με κατεφθείνει γιατι και αυτός sansamp έχει και θα θέλει να το αγοράσω απο αυτόν)

 

Αν όμως κάποιος έχει στείλει το triaxis κατευθείαν στη κονσόλα και βγάζει καλό ήχο τότε το προτιμώ(αφού το χρειάζομαι και σε ηχογραφήσεις στο σπίτι)

www.myspace.com/subfireband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς να πας να το δοκιμάσεις κάπου. Απλά θα περάσεις direct το σήμα του σε κονσόλα και από εκεί σε ηχεία.

 

Έπειτα δοκίμασε και το sansamp και δες ποιο σου κάνει καλύτερα.

 

Γενικότερα μην κολλάς σε 1 μηχάνημα, καθώς για τον ήχο (ιδιαίτερα των Metallica) πέφτουν τόοοοσα μηχανήματα (ε τσάμπα τις έχουν τις στοίβες με τα ρακ στο στούντιο; )

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου