Προς το περιεχόμενο

Απολαυστικό review high-end ενισχυτή.


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderator

...

Υγ.Ο αφορισμός αφορά ένα κομμάτι του hi-end και τους χρήστες και όχι το σύνολο.

 

Εννοείται....υπάρχουν και σοβαροί άνθρωποι που για τον Α ή Β λόγο εξελίσσουν το ηχοσύστημά τους και αναζητούν συνεχώς το καλύτερο. (Χωρίς προσωπικά να αντιλαμβάνομαι το λόγο.)

 

Απλά, στο χώρο αυτό -νομίζω- κυκλοφορούν και τα μεγαλύτερα παραμύθια. (Ξέρετε, κουρδισμένα καλώδια των 4000 ευρώ, ποτενσιόμετρα των 5000 κλπ :lol: :lol: )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 46
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ξέχασες τα καλώδια ρεύματος 8)

 

http://www.hometheaterhifi.com/volume_11_3/nordost-vishnu-valhalla-power-cables-7-2004.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ναι,ναι μιλάει για καλώδια ρεύματος των 2500$!! Ευκαιρία,τρέξτε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασες τα καλώδια ρεύματος 8)

 

http://www.hometheaterhifi.com/volume_11_3/nordost-vishnu-valhalla-power-cables-7-2004.html

 

 

Ναι' date='ναι μιλάει για καλώδια ρεύματος των 2500$!! Ευκαιρία,τρέξτε.[/quote'] 8O

 

Ρε δεν πάμε καλά....Εγώ είχα παει να πάρω ένα καλώδιο ρεύματος και ο μαγαζάτορας μου λέει "Δεν έχω τώρα, κλείνω και είναι δύσκολο να ψάξω.." και βγάζοντάς το καλώδιο από τον υπολογιστή του, μου λέει "πάρε αυτό να κάνεις τη δουλειά σου" - "Τι χρωστάω αφεντικό?" - "Τίποτα ρε τι να πληρώσεις? Για ένα καλώδιο ρεύματος?" :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέχασες τα καλώδια ρεύματος 8)

 

http://www.hometheaterhifi.com/volume_11_3/nordost-vishnu-valhalla-power-cables-7-2004.html

 

Ναι' date='ναι μιλάει για καλώδια ρεύματος των 2500$!! Ευκαιρία,τρέξτε.[/quote']

 

Πωπω να πάρω και για το pc μου να τρέχει γρηγορότερα! Και για την κουζίνα μου για να υποφέρεται η μαγειρική μου! Ρε λες αυτό να έφταιγε τόσο καιρό;

 

Εννοείται....υπάρχουν και σοβαροί άνθρωποι που για τον Α ή Β λόγο εξελίσσουν το ηχοσύστημά τους και αναζητούν συνεχώς το καλύτερο.

 

Λέγεται GAS και δε πιάνει μόνο τους μουσικούς. Θα το χαρακτήριζα σύνδρομο αυτοεπιβεβαίωσης' date=' αφού όπως παραδέχεσαι και συ από ένα σημείο και πέρα δεν υπάρχει πραγματικά λόγος. Και εγώ gear junkie είμαι και μάλιστα της χειρότερης μορφής σε διαρκές σύνδρομο στέρησης λόγω πενιχρού budget. Αλλά τουλάχιστον δε πιστεύω τις αρλούμπες που πλασάρουν οι εκάστοτε "ειδικοί".

 

Ο όρος high fidelity πάντως είναι σαφής και αντικειμενικός και υπάρχουν διαβαθμίσεις που μπορείς να πετύχεις ανάλογα με τα χρήματα που διαθέτεις.

 

[off-topic']woot woot 101 posts! είμαι μέλος και επίσημα! να δούμε μουσική της προκοπής πότε θα φτιάξω...[/off-topic]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είναι τρελό το ότι κάποια gadgets ή τμήματα ηχητικού εξοπλισμού κάνουν τόσο...τρελό είναι ότι κάποιοι επενδύουν σ'αυτά επειδή..."είναι top". Ανεξάρτητα απο τις ό,ποιες δυνατότητες έχουν.

 

Μην πάμε μακριά, το έτσι κι αλλιώς περιορισμένο τμήμα κάθε αγοράς που κοιτάει στα...τετραψήφια, υπάρχει και ανάμεσα μας. Έτσι; Κάθε κιθαρίστας που αγοράζει ένα όργανο-κόσμημα (ή...όχι και τόσο κόσμημα :P ) και του στοίχησε 4000+ ευρώ, έχει και λίγο ανάγκη να πιστέψει ότι ο Huber, ο Suhr ή ο Ruokangas νήστευε 40 μέρες πριν κόψει την πρώτη σανίδα με vintage πριόνι του '55, όταν μπήκε στο εργαστήριο ο παπάς για το ευχέλαιο και τον διέκοψε.

 

Αυτές τις επενδύσεις τις υπαγορεύουν ψυχολογικοί παράγοντες κατά βάση, τί λέτε κι εσείς αρρωστάκια μου; :lol:

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η εγώ είμαι κουφός και δεν μπορώ να παρατηρήσω τέτοια πράγματα' date=' ή αυτός υπερβάλλει, ή και τα 2. :lol:[/quote']

 

... ή μάλλον δεν έχεις καταλάβει ότι το άρθρο είναι 100% μεταφρασμένο και ο 'συντάκτης' βαριόταν πάρα πολύ για να το βασανίσει πάρα πέρα...

:wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμενα παντως μου θυμισε Ζουραρι 8O 8O :( :( :(

 

(και μαλλον καπου τα εχει αυτα γραμμενα και απλα τα αντιγραφει σε καθε "review")

2 things are infinite:the universe&human stupidity

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μερικά review είναι τόσο χαζά!!μην ξεχνάτε βέβαια που ζούμε,εδώ ότι δηλώσεις είσαι,έχω και παράδειγμα ένα παλικάρι που ''γράφει'' reviews και απλά αντιγράφει κείμενα ξένου τύπου!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου