Προς το περιεχόμενο

Ελληνικη πρα-γαματικοτητα....


basstar5

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Grigorie.... εν μέρη συμφωνώ, αλλά να σας δώ όλους που λέτε ότι η χώρα τάχα μου τάχα μου είναι υπό κατοχή, μεθαύριο όταν θα πάτε με τα μικροσυμφέροντα σας να ψηφίσετε μιά ζωή τους ίδιους....

Παντελώς άσχετο αυτό που έγραψα όπως παντελώς άσχετο αυτό που γράφτηκε για μία χώρα υπό κατοχή....

Νόμοι υπάρχουν.... θεσμοί υπάρχουν...... Δεν βλέπω πoυθενά Opel blitz και Wermacht.

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πάντως έχει γέλιο η φάση. Σε πρόσφατη εξόρμησή μου στην πρωτεύουσα παρεούλα με άλλο μέλος του φόρουμ πήγα να δοκιμάσω μια HSH κιθαρούλα, αφού είχα συννενοηθεί με τον μαγαζάτορα ότι έχει το συγκεκριμένο μοντέλο, αν και σε διαφορετικό χρωματάκι. Με το που πάω εκεί μου δείχνει παρόμοιο μοντέλο χωρίς τον μονό στην μέση. Του λέω "δεν είναι αυτή που ήθελα, δεν έχει τον μονό στην μέση" και μου απαντάει σαρωτικά:

 

"ΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΥΟ ΔΙΠΛΟΥΣ;;;"

 

...and I stayed malakas...

 

Μόλις τελοςπάντων την δοκιμάζω, του λέω "μάστορα, πόσο το δίνς τ' αργαλείο"

μου πετάει μια τιμή υπερδιπλάσια του εξωτερικού. Του λέω "ακριβά την δίνεις, έξω την έχουν μισοτιμής" και απαντάει λακωνικά:

 

"ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ!"

 

...and I stayed malakas again...

LEGO people live in houses made of their own flesh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ναι μωρέ τι να το κάνεις το μαγαζί πες του αμα σε λίγο δεν θά χεις πελάτες... απλό!

In Fender Strat we trust!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παίδες ανακάλυψα ΤΗΝ μέθοδο:

 

Επειδή λόγω εξεταστικής είμαι κλεισμένος στο σπίτι, έστειλα την αδερφή να πάρει ένα set d'Addario 10άρες για ηλεκτρική!

Επειδή είναι ολίγον άσχετη τα έγραψα όλα σε χαρτάκι.

 

Πάει σε γνωστό μαγαζί της Θεσ/κης, μπαίνει μέσα, πάει στον υπάλληλο, δίνει το χαρτάκι, όλα οκ...

Αρχίζει όμως ο υπάλληλος, της πιάνει κουβέντα, εσύ παίζεις, ε βαριόταν μάλλον η αδερφή μου λέει ναι, κ αρχίζει αυτός, είναι καλές χορδές, κ ξέρεις να τις αλλάζεις (ουσιαστικά της την έπεφτε), τελικά της έκοψε 1,5 ευρώ από την τιμή 8O 8O 8O

 

Δεν ξαναπάω για χορδές!!! Ξέρω ποιόν θα στέλνω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μεθαύριο όταν θα πάτε με τα μικροσυμφέροντα σας να ψηφίσετε μιά ζωή τους ίδιους....

 

Μπορεί να ακούγεται άσχετο εν πρώτοις, αλλά δυστυχώς έχει πολλά να κάνει με τα όσα τραβάμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χτές πήγα στον Ριχαρδο για καρεκλάκι για τα τύμπανα και πήρα ενα Tama στην ίδια τιμή με τον thomann και 2 ζευγάρια μπαγκέτες μισοτιμής. Δεν ξέρω τι γίνεται με κιθάρες αλλά τουλάχιστον στα τύμπανα ξυπνάει ο κόσμος για τα καλά. Ρώτησα επίσης στο drumland για ένα σετ mapex M και μου τα άφησε 150 λιγότερα από τον thomann(700 αντί 850 μετρητοίς). Όπως σε κάθε εμπορικό τομέα υπάρχουν οι κολλημένοι απατεωνίσκοι-εξυπνάκηδες- που θα κοροιδέψουν τους άψαχτους-ανυποψίαστους και οι σωστοί επαγγελματίες που σέβονται τον καταναλωτή ή τελοσπάντων έχουν αρχίσει να νιώθουν τις επιπτώσεις από τον κάθε thomann και αντιδρούν όσο μπορούν. Αυτά

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρατήρηση-ερώτηση:"καλός έμπορος" είναι εκείνος που θα μας κόψει από την τιμή λιανικής,αν δεν κόψει είναι "κακός έμπορος"?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ.......πήρα άλλη κιθάρα.........!

 

Πάντως το <<αποκλείεται>> είναι συνηθισμένη απάντηση, μου την λένε συχνά όταν τους λέω ότι είναι ακριβή κάποια τιμη...

 

Πάντως το κορυφαίο έγινε σε έναν φίλο μου...:

 

Πήγε να πάρει πετάλι wha-wha (μετάφραση ουά-ουά) και όταν το δοκίμαζε, αφού έπαιξε κανονικά, το άφησε σε fixed position για να ακούσει το αποτέλεσμα....

 

Και τότε του λέει ο πωλητής...:

 

<<Όχι, αυτό το πετάλι το κάνεις πάνω-κάτω με το πόδι, δεν το αφήνεις έτσι....!!!>>

 

...And he stayed malakas as well....!!!!!!!

EAVY METAL IS THE LAW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

"ΤΙ ΝΑ ΤΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟΝ ΜΟΝΟ ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΔΥΟ ΔΙΠΛΟΥΣ;;;"

 

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: ααααααααααααααααααχαχαααχχαχααχαχχααχαχαχχχαχαχααχχαχαχαχαχαχαχαχαχαααααααααααααααααααααααααααααααχααχαχαχαχ :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου