Προς το περιεχόμενο

Ελληνικη πρα-γαματικοτητα....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

όσο για τον τρίμη καταρχήν δεν είναι μαγαζάκι . οι Ιbanez και τα Τama πουλάνε τρελά εδώ και χρόνια στην Ελλάδα .

 

Βέβαια ένας απο τους λόγους που πουλάνε τρελά είναι οι πολύ καλές τιμές που κάνει γιαυτό και εγω είμαι πελάτης του απο 16 χρονών . απο τότε που ο Μιχάλης είχε μαλλιά !!!

ALOHAAAAAAAAAA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω δεν κατάλαβα γιατί πρέπει να νοιώθουν και ενοχές όσοι ψωνίζουν απ'εξω!;;

 

ενοχές ???

 

ισα ισα όσο ψωνίζουμε απέξω τόσο θα φτιάχνουν τα πράματα εδω.

 

θέλουν δεν θέλουν .

 

ήδη οι αλλαγές έχουν αρχίσει ...

ALOHAAAAAAAAAA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια πράγματα όπως οι κιθάρες Schechter πχ είναι πιο φθηνές γιατί τις εισάγει και έχει την αντιπρωσωπεία ο Σταύρος ο Ντουκας (NS Guitar Workshop)που είναι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ.Αν πήρες από αθήνα υποθέτω θα την πήρες από το συνεργάτη του.

 

Αντιπρόσωπος στις Schecter δεν είναι ο Ντούκας.

 

Γενικά δεν υπάρχει "αντιπρόσωπος".

 

Γενικός εισαγωγέας μέχρι στιγμής είναι η:

 

http://www.telesound.gr/

 

O Ντούκας τις παίρνει από αυτόν.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώχ γμτ κοιμήθηκα απο κούραση και έχασα σόου.

 

Μόνο μιά ερώτηση Ιχνιλατις πόσα μαγαζία έχεις στο Ελλαδιστάν;Δεν πάνε καλά;

 

Τι ασ@3Ζδηγ$5% είναι αυτές που λές;Ποιός θα ντραπεί και γιατί;Επειδή έμαθα εκ των υστέρων οτι μπορούσα να τη στείλω πάλι thomann για σέρβις κτλ δεν πάει να πεί οτι θα κάτσω να ακούω τον Ελληνα να μου την λέει,ακούς εκεί φταίμε που κλείνουν να μαγαζάκια επειδή πέρουμε απ' έξω.Είσαι ο μόνος που υπερασπίζεται τέτοιες καταστάσεις.Μάλλον θα είσαι κι ο μόνος που πέρνει καλές τιμές απο κάπου για χψ λόγους.Αν είναι έτσι κράτα το για σένα ρε μαν.Δεν ξέρω τι να πω.

 

Τι 10% παραπάνω ρε σε περιπτώσεις αγγιζουμε το 50%.Βέβαια υπάρχουν και έλαχιστες των ελαχίστων που είναι πιο ακριβά έξω.Όπως και να χει ο καθένας μας πρίν αγορά είτε σπίτι είναι είτε ποδηλατάκι κάνει μια έρευνα αγοράς και αν γίνεται βλέπει και δοκιμάζει πριν πάρει.Κανόνας οτι δίνεις πέρνεις κτλ.

 

Τα λεφτά που δωσα στον άλλο για σέρβις τι να κάνω δεν ήξερα.Μετά απο ένα 6μηνο έμαθα ποιός είναι καλός στο σέρβις και δεν ήταν στο Βόλο αλλά Λάρισα.Πήγα όπου νά νε εκεί για να γλιτώσω την ξερωλιά.Στο μαγαζί έχω αντιμετωπίσει απο αδαή βαρελάνθρωπο ξερωλιά μέχρι το Θεό αλλά δεν τα λέω κι αυτα.Τώρα που νευρίασα τα λέω....

 

Σόρυ για την καθυστέρηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποια πράγματα όπως οι κιθάρες Schechter πχ είναι πιο φθηνές γιατί τις εισάγει και έχει την αντιπρωσωπεία ο Σταύρος ο Ντουκας (NS Guitar Workshop)που είναι ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ.Αν πήρες από αθήνα υποθέτω θα την πήρες από το συνεργάτη του.

 

Αντιπρόσωπος στις Schecter δεν είναι ο Ντούκας.

 

Γενικά δεν υπάρχει "αντιπρόσωπος".

 

Γενικός εισαγωγέας μέχρι στιγμής είναι η:

 

http://www.telesound.gr/

 

O Ντούκας τις παίρνει από αυτόν.

 

 

Α σόρρυ λάθος μου.Πάντως αν τις έπαιρνε ο Nακας πχ από telesound δε νομίζω να τις πουλούσε όσο ο Ντούκας

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γνωρίζετε την παροιμία που λέει

«όποιος λυπάται το καρφί' date=' χάνει και το πέταλο[/b']» ;

 

Προσπαθείτε όλοι να γλιτώσετε ( ? ) κανένα 20ευρω

και μετά θα λέτε γιατί έκλεισαν οι επιχειρήσεις στην Ελλάδα,

και που θα βρούμε εμείς και τα παιδιά μας δουλειά. :(

 

Θυμάμαι κάποια που δούλευε γαζώτρια σε μια κοντινή μου επιχείρηση..

Αγόραζε όμως ρούχα από τα εισαγόμενα, 8)

πότε από τα πολύ ακριβά για τι λέει είχαν ανώτερη ποιότητα

και πότε από τα πολύ φθηνά, για καθημερινά …

 

Όταν η επιχείρηση μετέφερε την μονάδα παραγωγής στο εξωτερικό (Βουλγαρία και Τουρκία)

έμεινε χωρίς δουλειά (ακόμα άνεργη είναι) :(

και είχαν όλες μαζευτεί στο προαύλιο της επιχείρησης,

και φώναζαν μπούρδες. :evil:

 

Να πάρει λέει την επιχείρηση το κράτος για να τις ξαναπροσλάβει. :lol: :P

 

 

Όποιος λυπάται το καρφί, χάνει και το πέταλο …

 

Ρε Ιχνηλάτη τι είναι αυτά που γράφεις;;;

 

Όχι τίποτε άλλο σε διαβάζει και κόσμος...

 

ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!

 

Σου λέει τίποτα;

 

Δηλαδή καλύτερα να με γ@μ@ει ο Έλληνας να μένουν τα λεφτά στην Ελλάδα ενώ έξω απολαμβάνουν ΑΝΘΡΩΠΙΝΗ συμπεριφορά στην αγορά και προϊόντα με σοβαρή αντιστοιχία ποιότητας/αξίας; Δηλαδή να πληρώνουμε για να μας πηδάνε κιόλας!?!

 

Let the motherfucker burn.

 

Να σοβαρευτούν οι όποιες επιχειρήσεις μ@λ@κίζονται (δε χρειάζεται να κλείσουν) και θα δεις που θα τις προτιμά ο καταναλωτής (κάτι που έχει αρχίσει να συμβαίνει).

 

Όσο για τις επιχειρήσεις που πάνε αλλού αυτό είναι ΑΛΛΟ καπέλο εντελώς και κακώς το έμπλεξες. Το 99% των μουσικών οργάνων που πουλιούνται στην ελληνική αγορά είναι εισαγωγής και δεν τίθεται τέτοιο θέμα καν.

 

Υ.Γ. Να γλυτώσουμε κανένα 20ευρω?!?!?!?!?!?!? Πόσες φορές έχω πει εδω μέσα ότι πήρα Epiphone Joe Perry από Thomann με 570 Eυρώ (πληρωμή με κάρτα) ενώ στο Διαμαντόπουλο μου έλεγαν 1100 Ευρώ με σκληρή θήκη (μετρητά), ενώ είχε και εμφανώς σπασμένο nut το οποίο βολικά απέφυγε να σχολιάσει ο πωλητής? Μιλάμε για 50% και μάλιστα 500 Ευρώ!!! Φίλε με τα 500 Ευρώ που μου περίσσεψαν (μάλλον που δε μου έφαγαν πιο σωστά να λέω) πληρώνω βενζίνες 3-4 μηνών για το αμάξι μου. Του τα χρωστάω να του τα χαρίσω?

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου