Προς το περιεχόμενο

Ελληνικη πρα-γαματικοτητα....


Προτεινόμενες αναρτήσεις

κοίτα αν διάβασες το ποστ μου παραπάνω αυτό ακριβώς λέω και εγω απλά είναι ακόμα πολύ νωρίς, έχει γίνει μια καλή αρχή χάρη στο ιντερνετ και τις πιέσεις μερικών απο εμάς αλλά γενικά οι τιμές ακόμα είναι χάλια .

 

βέβαια όποιος έχει μια σταθερή πελατιακή σχέση με ενα μαγαζί δεν χρειάζεται να ψωνίζει δικτυακά .

 

με πολύ μικρές διαφορές πάντα τα βρίσκει σε σωστές τιμές . το θέμα είναι οτι λίγοι έχουν αυτό το προνόμιο ...

ALOHAAAAAAAAAA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 112
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε παιδιά τι λέμε τώρα?Στα περισσότερα προιόντα οι τιμές έχουν τεράστια διαφορά ,εννοώ πιο φθηνά στον thomann.πχ μια yamaha που δοκίμασα στο Nακα έκανε 650 ευρώ και από thomann 385,ακριβώς το ίδιο όργανο.Δηλαδή τι λέμε τώρα?Τα περισσότερα προιόντα είναι πολύ πιο ακριβά εδώ στην Ελλάδα.Μόνο μερικά μαγαζιά πουλάνε σε τιμές ίδιες με τον thomann.Και πολλοί λίγοι πουλάνε φθηνότερα.Πχ εγώ τη Framus μου την πήρα 720 ευρώ με setup δωρεάν εφ όρου ζωής από εδώ και στον thomann την έχει 915.Αλλά αυτά είναι περιπτώσεις 1 στις χίλιες.Και γιατί να μη πάρω από τον thomann?Αμα δε με αρέσει το στέλνω πίσω και παίρνω όλα μου τα λεφτά.Αντε παρε κιθάρα από εδώ και πήγαινε μετά από μια βδομάδα και δώσε την πίσω να δούμε τι θα σου πούνε.Οι σοβαροί μαγαζάτορες που πουλάνε σε λογικές τιμές εδω πέρα είναι λίγοι και δυσεύρετοι, όλοι οι υπόλοιποι σου πιάνουν το κώλο με τα 2 χέρια και άμα είχανε τρίτο θα το χρησιμοποιούσαν και αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα έχει μούτρα να δει το μαγαζάτορα...

 

Συγγνώμη' date=' τι [b']επαρχιώτικες[/b] αντιλήψεις είναι αυτές;

 

Φυσικά και θα έχει, τι έκανε, έκλεψε;;

 

Μούτρα δεν θα έχει, γιατί σε ένα εξειδικευμένο κατάστημα,

μεταξύ των πελατών και του καταστήματος αναπτύσσεται μια «κάποια» σχέση,

την οποία αυτός δεν θα έχει ποτέ του.

 

Ένα κατάστημα με όργανα δεν είναι απρόσωπο σούπερ μάρκετ με .. φασόλια …

 

Τα μικρά καταστήματα έχουν άλλη σχέση με τους πελάτες τους

και αυτή την σχέση την πληρώνεις … δικαίως .. :wink:

 

 

Και αν του φαίνεται ακριβό το setup' date=' θα ψάξει να βρει φθηνότερο. Και αν δε βρεί, θα το πληρώσει σαν κύριος. [/quote']

 

Ναι, θα κόψει την κιθάρα στην πλάτη

και θα πάρει τους δρόμους να ψάχνει να βρεί σετάρισμα 10ε φθηνότερα. :lol:

 

Φίλε, την καλή την εργασία και τον καλό τον μάστορα

αν τα θέλεις …. ΤΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ. !!!!!!!!! old.gif

 

Μάθετε επιτέλους να πληρώνετε αυτό που θέλετε.spank.gif

 

Τα πράγματα … σφίξανε … (τα σφίξατε με το να αγοράζετε απ έξω)

το τζάμπα … τελείωσε.

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδιά τι λέμε τώρα?Στα περισσότερα προιόντα οι τιμές έχουν τεράστια διαφορά ' date='εννοώ πιο φθηνά στον thomann.πχ μια yamaha που δοκίμασα στο Nακα έκανε 650 ευρώ και από thomann 385,ακριβώς το ίδιο όργανο.Δηλαδή τι λέμε τώρα?Τα περισσότερα προιόντα είναι πολύ πιο ακριβά εδώ στην Ελλάδα.Μόνο μερικά μαγαζιά πουλάνε σε τιμές ίδιες με τον thomann.Και πολλοί λίγοι πουλάνε φθηνότερα.Πχ εγώ τη Framus μου την πήρα 720 ευρώ με setup δωρεάν εφ όρου ζωής από εδώ και στον thomann την έχει 915.Αλλά αυτά είναι περιπτώσεις 1 στις χίλιες.Και γιατί να μη πάρω από τον thomann?Αμα δε με αρέσει το στέλνω πίσω και παίρνω όλα μου τα λεφτά.Αντε παρε κιθάρα από εδώ και πήγαινε μετά από μια βδομάδα και δώσε την πίσω να δούμε τι θα σου πούνε.Οι σοβαροί μαγαζάτορες που πουλάνε σε λογικές τιμές εδω πέρα είναι λίγοι και δυσεύρετοι, όλοι οι υπόλοιποι σου πιάνουν το κώλο με τα 2 χέρια και άμα είχανε τρίτο θα το χρησιμοποιούσαν και αυτό.[/quote']

 

Όχι, οι τιμές δεν έχουν διαφορές.

 

Στην Ελλάδα η τιμή που σου βλέπεις είναι μια «προτεινόμενη λιανική» τιμή,

η οποία δεν έχει σχέση με την πραγματική.

 

Ρώτα πόσο κάνει μετρητοίς, και μετά ζήτα και μια καλύτερη τιμή

και θα δείς ότι το πολύ να πληρώσεις 10% επιπλέον.

 

Υπάρχει και η περίπτωση, κάποιο web μαγαζί

να χαμηλώνει κάποιες τιμές για «κράχτη»,

ή να «σκοτώνει» κάποια πράγματα που δεν «κινούνται».

 

¶λλο αυτό…

:wink:

ΤΟ ΓΑΡ ΑΥΤΟ ΝΟΕΙΝ, ΕΣΤΙΝ ΤΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τιμή μετρητοίς στο Νάκα για τη Yamaha που έγρψα παραπάνω με μια έκπτωση που μου έκανε :575e

Τιμή Thomann : 400 με μεταφορικά

 

Τιμή για Fender Highway 1 strat στο ΝτοΡεΜι μετρητοίς σε περίοδο εκπτώσεων, μαζί με την έκπτωση:800( έκανε 875)

Τιμή Thomann: 660

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά γνωρίζετε την παροιμία που λέει

«όποιος λυπάται το καρφί' date=' χάνει και το πέταλο[/b']» ;

 

Προσπαθείτε όλοι να γλιτώσετε ( ? ) κανένα 20ευρω

και μετά θα λέτε γιατί έκλεισαν οι επιχειρήσεις στην Ελλάδα,

και που θα βρούμε εμείς και τα παιδιά μας δουλειά.

 

 

Όποιος λυπάται το καρφί, χάνει και το πέταλο …

 

φιλε σεβομαι την αποψη σου..αλλα τουλαχιστον εστω κ 20 ευρω λιγοτερα να δωσω κανω τη ζωη μου πιο ευκολη.Στην περιπτωση μου που στο νετ εχει 129+20 τα μεταφορικα ενω εδω το βρηκα 200,τα 51 ευρω που μου μενουν στην τσεπη μου ειναι 2 μεροκαματα δηλαδη 18 ωρες δουλειας.Γιατι λοιπον να τα δωσω για πλακα επειδη την εχουν ακουσει μερικοι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να κλεισουν ολοι τους!

οσοι ειναι σωστοι εχουν δουλεια !!και εγω αγοραζω παρα πολλα πραγματα απο εξω αλλα αυτα τα οποια βρισκω στην ελλαδα ακομα και λιγο πιο ακριβα τα περνω απο εδω καθαρα για να στηριξω το μαγαζι!υπαρχουν σωστοι !!!

αλλα τελειωμενα μαγαζακια τυπου kagmakis αντε γεια!!μονο και μονο το μιζερο στυλακι σε κοβω απο πανω ως κατω να δω αν θεσ να αγορασεις!αντε γεια!

ερχομαι στο μαγαζακι σου και μου μιλας με ελληνα γνωστο μουσικο και με γραφεις? αντε γεια!

μου πουλας ι μαιμου τροφοδοτικο το οποιο χιλιοεπαινεις οτι κανει για το πολυεφε που εχεις και ειναι και καλυτερο απο το αυθεντικο(τελικα ερχοταν στα ιδια λεφτα δεν υπηρχε ιντερνετ τοτε 90ς!!!!)και φυσικα το αποτελεσμα ενα πολυεφε καμενο!

και για ολους τους εξυπνους που μια κιθαρα την πουλανε πολυ παραπανω απο οσο την βρισκει κανεις απο γερμανια!!!!πχ

στολλας fender malmsteen

Τιμή (με Φ.Π.Α. 19%): 2.290,00 ¤

γερμανικο μαγαζι : 1.555,00 ¤(δωρεαν αποστολη)

 

και σας ρωταω και 100 ευρω να δωσει καποιος να σεταρει παλι κερδισμενος ειναι!ναι μεν δεν δοκιμασε αυτο που αγορασε αλλα εχει ΚΑΙ δικαιωμα αλλαγης σε περιπτωση που δεν τον ικανοποιει κατι!!

 

τιμωρια αμεσα σε ολους τους κουτοπονηρους μαγαζατορες που κλεβουν τον κοσμακι!μποικοταρετε τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν...Νακας:

Υamaha SA2200VS

Τιμή στο site του Νακα με 10% έκπτωση ΠΡΟΣΟΧΗ! τιμή ΜΟΝΟ για το eshop,στο μαγαζί κοστίζει παραπάνω, το έλεγξα.

1692 ευρώ

 

http://www.nakas.gr/

 

Tιμή για το ίδιο όργανο,με εγγύηση 3 χρόνων (του Νάκα είναι 1 χρόνος)

απο thomann:

1333 ευρώ

 

http://www.thomann.de/gr/yamaha_sa2200vs_halbresonanz_egitarre.htm

 

 

 

Αν καταφέρεις να σου κόψει ο Νακας από τιμή ΕΚΠΤΩΣΗΣ άλλα 360 ευρώ να με φωνάξεις να το γιορτάσουμε μαζί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να μην πιασουμε και τον αλλον (ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΟ) bon studio που μιλαμε διαφορες σε ΟΛΑ τα ειδη του σχεδον διπλασια με εξω !!! αντε γεια και εσυ!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και δε κατάλαβα: επειδή ψωνίζουμε από έξω σφίξανε τα πράγματα?Ε τότε θα συνεχίσουμε να ψωνιζουμε από έξω και άσε τους εδώ να σφίγγονται.

 

Και εγώ το λέω: ότι έχω πάρει το πήρα από ελλάδα αλλά απο ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΕΣ όχι από κερδοσκόπους εμποράκους.Και οι πραγματικοί επαγγελματίες μετριούνται στα δάχτυλα σε αυτή τη χώρα.

 

Και μη μου πείτε ότι η Yamaha που έβαλα ποιο πάνω είναι κράχτης του thomann,γιατί μπορώ να φέρνω παραδείγματα μέχρι αύριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου