Προς το περιεχόμενο

Αγορα 5χορδου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Χαιρετω,

τυγχανω ιδιοκτητης Warwick Streamer Stage II 5χορδου.προσωπικη αποψη:ευελιξεία απιστευτη,παρουσια ολων των συχνοτητων ανελλειπως κ ανευ εξαιρεσεων, κατασκευαστικα αψεγαδιαστο.παααααρα πολυ σαφης η Σι δεν υπαρχουν dead spots κ οσο αφορα τα tapping slap κτλ οφειλω να πω οτι εχει ενα πολυ ιδιαιτερο κρουστο ηχο ο οποιος εμενα με τρελαινει αλλα δε ξερω εσενα βεβαια.για τα υπολοιπα δεν εκφερω γνωμη αν κ εχει τυχει να βρεθουν στα χερια μου αλλα δε γνωριστηκαμε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Χαιρετω,

τυγχανω ιδιοκτητης Warwick Streamer Stage II 5χορδου.προσωπικη αποψη:ευελιξεία απιστευτη,παρουσια ολων των συχνοτητων ανελλειπως κ ανευ εξαιρεσεων, κατασκευαστικα αψεγαδιαστο.παααααρα πολυ σαφης η Σι δεν υπαρχουν dead spots κ οσο αφορα τα tapping slap κτλ οφειλω να πω οτι εχει ενα πολυ ιδιαιτερο κρουστο ηχο ο οποιος εμενα με τρελαινει αλλα δε ξερω εσενα βεβαια.για τα υπολοιπα δεν εκφερω γνωμη αν κ εχει τυχει να βρεθουν στα χερια μου αλλα δε γνωριστηκαμε...

 

Γεια χαρα!Σε τι διαφερει το Streamer που αναφερεις με αυτο εδω?

 

http://www.logothetismusic.gr/product.asp?prID=854

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.warwickbass.com/basses/streamer_2.html

 

μιλαμε για αυτο εδω.η τιμη του ειναι γυρω στα 3 χιλιαρικα.διαφορετικά ξύλα,ηλεκτρικά,κτλ...

 

http://www.musiciansfriend.com/product/Warwick-Streamer-Stage-II-5String-Bass-?sku=519124&src=3SOSWXXB

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει αναφέρει κανείς τα Dingwall; Αν σκέφτεσαι να δώσεις τα λεφτά για pedulla (μακριά από μας), πάρε καλύτερα ένα Dingwall Afterburner I ή II. Τα φέρνει ο Λογοθέτης. Αν θέλεις παρουσία στη Β μην το ψάχνεις, είναι 37", δεν υπάρχει κάτι καλύτερο στην αγορά. Μη σε φοβίζουν τα fanned frets, τα συνηθίζεις ΠΟΛΥ σύντομα. Απλώς κάτσε μισή ωρίτσα στο Λογοθέτη και δοκίμασε για να καταλάβεις για τι όργανα μιλάμε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει αναφέρει κανείς τα Dingwall; Αν σκέφτεσαι να δώσεις τα λεφτά για pedulla (μακριά από μας),

 

Για πιο λογο αν επιτρεπεται?Γουστο απλα η κατι αλλο?Ενας γνωστος χτυπησε ενα Dingwall προσφατα και μου ειπε πολυ καλα λογια!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Pedulla έχει πάρει ένας φίλος και το έχει σκυλομετανιώσει. Είναι (νομίζω όλα) φτιαγμένα από maple, το οποίο σημαίνει πιο soft attack και λιγότερα μεσαία. Το έχουμε βάλει δίπλα σε Carvin μισής τιμής και προτιμήσαμε το Carvin (και αρκετά άλλα μπάσα με τα οποία το συγκρίναμε) από όλες τις απόψεις. Εντάξει, έχουν ένα ζεστό ήχο που ίσως να λειτουργεί καλά σε jazz ή country πχ, αλλά για rock δεν θα τα προτιμούσα με τίποτα. Τα dingwall είναι απίστευτα όργανα, τα πιο έξυπνα σχεδιασμένα που έχω δει - συγκεκριμένα, ήμουν πολύ κοντά στο να παραγγείλω all-custom αλλά προτίμησα dingwall, αφού ούτως ή άλλως είχε τα περισσότερα στοιχεία που ζητούσα και ήταν δοκιμασμένη συνταγή. Η Β είναι φανταστική, από τότε που πρωτοέπαιξα dingwall το warwick μου με εκνεύριζε απίστευτα λόγω της χαλαρής Β (σε σύγκριση με του dingwall, σε σχέση με άλλα 5χορδα μια χαρά ήταν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπον βρισκομενος κοντα στη Θεσσαλονικη βρηκα ευκαιρια και περασα απο τον Λιολιο και ακουσα τα μπασα Esh γερμανικης κατασκευης συγκεκριμενα τα μοντελα Sovereign και Notorius 2..Η αληθεια ειναι οτι αγνοουσα την υπαρξη τους μεχρι τωρα..Ενδιαφερον τα βρηκα!Ποια οι γνωμη σας γιαυτα τα μοντελα?Αξιζει επενδυση?Ακουσα και ενα Antonis χειροποιητο αλλα δεν εμεινα ικανοποιημενος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Sovereign αν δεν κάνω λάθος ήταν από τα κλασικά μοντέλα της γερμανικής Esh. Νομίζω πως είναι "επιθετικά" ροκ μπάσσα, και παλιά είχαν αρκετά καλό όνομα.

 

Κάποια στιγμή όμως ( σχεδόν; ) σταμάτησε η παραγωγή, και η εταιρία πρέπει να άλλαξε χέρια. Γενικότερα, λέγεται πως έπεσαν τα στάνταρ της, και δεν ξέρω ποιος τα φτιάχνει τώρα και με ποιες προδιαγραφές.

 

¶ρα, είτε αυτά τα μοντέλα έχουν ξεμείνει από παλιά, είτε πρόκεται για αναβίωση. Στην πρώτη περίπτωση δεν πρέπει να είναι άσχημα- το αντίθετο. Στην δεύτερη, απλά δεν ξέρω.

 

Επειδή όμως δε γνωρίζω και πολλές λεπτομέρειες (δε μπορώ να θυμηθώ καν ποιος μου τα είχε προτείνει πριν κάποια χρόνια ώστε να μάθω κάτι περισσότερο), ψάξε στο νετ να δεις τι λέγεται. Πάντως το επίσημο site δεν υπάρχει πια...

bass @ vertigo

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντως μου φανηκαν καπως παραμελημενα με σκονη ενω τα knobs σου περνανε τα αυτια απο τη σκονη οταν τα κουνουσες, οποτε η αληθεια ειναι οτι αυτο με απωθει καπως απο την αγορα τους..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ερωτηση οσον αφορα τα Warwick..Δειχνω να κλεινς προς το Streamer jazzman...Αλλα δεν ειμαι καθολου fan των ξυλινων χρωματων οποτε θα ηθελα καποιο φινιρισμα συγκεκριμενα το nirvana black αν το γνωριζετε..Η διαφορα στον ηχο ειναι αξιοπροσεχτη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου