Προς το περιεχόμενο

Αγορα 5χορδου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν υπάρχει διαφορά στον ήχο. Ούτως ή άλλως, είναι ίδιο φινίρισμα πάνω κάτω (satin), απλά το ένα είναι χρωματισμένο. Πάντως φαίνονται τα "νερά" του ξύλου μέσα από το nirvana black αν θυμάμαι καλά, πρέπει να είναι transparent.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 34
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Eιμαι μεταξυ 2 warwick..To Thumb Bolt on 5 και το infinity set neck...Ηχητικα ειναι καπως κοντα αν και το Thumb ειναι πιο punchy και επιθετικο και ισως μου ταιριαζει καλυτερα..Τι λετε???

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το μόνο που έχω να πω είναι ότι το thumb έχει πολύ χαρακτηριστικό ήχο, οπότε πριν το αγοράσεις πρέπει να είσαι σίγουρος ότι δε θα σε κουράσει σύντομα... Επίσης οπωσδήποτε παίξ'το αρκετή ώρα φορώντας το με ζώνη, καθώς έχει σοβαρό πρόβλημα neck dive. Πολλούς δεν τους ενοχλεί οπότε δοκίμασε και βγάλε τα δικά σου συμπεράσματα - για μένα είναι από τα πιο άβολα όργανα που έχω παίξει. Dingwall δοκίμασες; Πώς σου φάνηκαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

. Dingwall δοκίμασες; Πώς σου φάνηκαν;

 

Παροτι απο sustain και παρουσια η Β τους ηταν πραγματικα οτι καλυτερο ακουσα στην αγορα,δεν μου αρεσε το γενικοτερο ηχοχρωμα του μπασου.Το βρηκα καπως εξω απο rock καταστασεις..Επισης οι μη φρεταρισμενες νοτες (κουφιες) ηχητικα ακουγονταν σχεδον ιδιες απο τις φρεταρισμενες-μειονεκτημα για μενα και αυτο μου ειπαν οτι οφειλεται στο τροπο που ειναι τοποθετημενες οι χορδες στο bridge..Τελος δεν ηθελα να μπω στη διαδικασια να συνηθισω τα faned frets..Οσο για το Thumb το neck dive ειναι ενα θεμα...Ειναι τοσο ενοχλητικο σε σημειο να αγγιζει το dive ενος Thunderbird?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω παίξει thunderbird, οπότε δεν μπορώ να συγκρίνω, πάντως το corvette που είχα ενώ στην αρχή δεν με ενοχλούσε που έπρεπε να στηρίζω το μπράτσο ένα τσακ με το αριστερό μου χέρι όταν έπαιζα, σιγά σιγά με κούρασε αρκετά (σε συνδυασμό και με το βάρος του). Το thumb ήταν αισθητά χειρότερο από αυτό, οπότε προσωπικά ξέρω ότι δεν θα το άντεχα... δοκιμάζεις και βλέπεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου