Προς το περιεχόμενο

E-mu 1212m ή RME 9652 HDSP....?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δηλαδή σου είπαν ότι είναι η κάρτα που έχει πρόβλημα από την Ελίνα??

 

Και τι έγινε' date='δε στην άλλαξαν?? Ή δεν την πας γιατί σου κάνει σπάνια το πρόβλημα και θα σου πουν ότι δεν έχει τίποτα??

 

Πάντως αφού τα έχεις αλλάξει όλα είναι σχεδόν σίγουρα κάρτα.

 

ΕΕ,κάτι τελευταίο.Μήπως έβαλες νέους drivers και μετά στο έκανε?

 

Επίσης έχεις κάνει την ρύθμιση "Do not map through this device" (και restart) στις ιδιότητες της Μ-audio?

Αυτό,γιατί ίσως το λειτουργικό για κάποιο λόγο προσπαθεί να παίξει άσχετους wave ήχους την ώρα που εσύ έχεις asio και για αυτό στην μπλοκάρει.Λέω τώρα.

 

Τέλος,στο control panel και audio μήπως έχεις σαν προτιμώμενη συσκευή την onboard και εκεί στα χαλάει λίγο ενώ θα πρεπε να έχεις την Μ-audio?

 

Αυτά έχω να σου πω αλλά μάλλον hardware είναι.Δεν χάνεις τίποτα πάντως να τσεκάρεις και αυτά.[/quote']

 

Όχι δεν μου το είπαν αυτοί από τους οποίους αγόρασα-άλλαξα το PC να αλλάξω την κάρτα. Δικό μου συμπέρασμα είναι. Απλά μάλλον τζάμπα έγινε η ταλαιπωρία αλλαγής τόσων εξαρτημάτων του PC...Η κάρτα πετάει κάτι παρασιτοήχους στα ηχεία ακόμα και όταν δεν παίζει κάποιο player και μετά χάνει επαφή...Όταν πάει να επαναποκτήσει επαφή τότε στο 50% των φορών μου σβήνει το PC.

 

Την onboard την έχω κάνει disabled.

 

Και με τους παλιούς drivers και μου τους καινούργιους το κάνει...(FW_WDM_5.10.0.5036 & FW_WDM_5.10.0.5036v2)

 

Αυτό περί ρύθμισης "Do not map through this device" θα το κοιτάξω. Δεν το έχω τικάρει. Να το τικάρω???

 

Στην ελίνα θα την αφήσω μάλλον από αύριο (έχω χρόνο τώρα λόγο εξεταστικής να την αφήσω πλέον και 1 μήνα που λέει ο λόγος...) αλλά αν το κόστος του service είναι πάνω από 50 ευρώ θα πάρω την e-mu.

 

Ο κυριότερος λόγος που δεν την πήγα πριν λήξει η εγγύησή της είναι ότι το πρόβλημα το έκανε σπάνια (και ότι κατά καιρούς την χρειαζόμουνα) αλλά και μια φορά που την πήγα (περίπου μια ώρα) δεν έκανε το πρόβλημα και άρα δεν μπορούσαν να διαπιστώσουν και αυτοί κάτι.

 

Μέσα σε όλα αυτά χάλασε και ο ένας προενισχυτής της...Και την έχω προσέξει πάρα πολύ γενικά στην χρήση της....¶σ'τα να πάνε!

 

Σε ευχαριστώ πολύ πάντως για το ενδιαφέρον σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου