Προς το περιεχόμενο

100 μερες που άλλαξαν την μουσική


sotoman

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τόσο το ίδιο το άρθρο όσο και ο φίλος μας που το πόσταρε' date=' λενε "100 μέρες που άλλαξαν την μουσική" όχι "την ποπ μουσική" ούτε "την μουσική μετά το 1964"[/quote']

Εντάξει ρε συ, όταν διαβάζεις ένα άρθρο δεν μπορείς να το αξιολογήσεις και με βάση την πηγή; Δηλ. το ίδιο θα είναι οι "100 μέρες που άλλαξαν την μουσική" από την American Musicological Society ή από το ένθετο του "7μέρες TV";

Δεν σε κόβω για χαζό, αλλά βαριέμαι να αντιμετωπίσω την πιθανότητα να τον κανεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 51
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ρε lambrosgg δεν πιστευω πως υπαρχει ανθρωπος σε ολον το πλανητη που να πιστευει πως η πρωτη αλλαγη στη μουσικη εγινε το 1964

 

οποτε δεν υπαρχει λογος να κοντραρεις για αυτονοητα πραγματα...

-=Dream Within A Dream=-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν το διάβασα όλο αν και φάνηκε ενδιαφέρον, αλλά μόλις πήγα να δώ την πρώτη μέρα που άλλαξε την μουσική έφυγε το ενδιαφέρον...

 

Ε ΟΧΙ Κ Η ΠΡΩΤΗ ΜΕΡΑ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΕ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΟΙ BEATLES ΜΗ ΧΕΣΩ!

 

 

Τόσο το ίδιο το άρθρο όσο και ο φίλος μας που το πόσταρε' date=' λενε "100 μέρες που άλλαξαν την μουσική" όχι "την ποπ μουσική" ούτε "την μουσική μετά το 1964"[/quote']

 

Bloody Sunday το ξέρεις ότι πρήζεις?

 

Ναι λέει "100 μέρες που άλλαξαν την μουσική", όχι οι "μοναδικές 100 μέρες που άλλαξαν την μουσική". Δέν αποκλείει νά υπήρξαν και άλλες 100 μέρες που άλλαξαν την μουσική. ΟΚ τώρα; :) . Μεταξύ μας μάλλον βρίθει χιουμοριστικών στοιχείων το άρθρο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και δλδ για σένα φιλε λάμπρε μας ποιος θα έπρεπε να ήταν στην θεση τον beatles' date=' αλήθεια?[/i']

 

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΟΙ BEATLES. Δεν διαφωνώ γι αυτό το πράγμα. Και όχι μόνο για εκείνη τη χρονιά, σε όλη τη δεκαετία έπρεπε να είναι.

 

Να διαβάζετε προσεχτικά τι γράφω παρακαλώ.

 

Είπα "έφυγε το ενδιαφέρον μου όταν είδα αυτο"

 

Θεώρησα ότι ένα άρθρο που του βάζουν τίτλο "οι 100 Μέρες που άλλαξαν ΤΗΝ ΜΟΥΣΙΚΗ" και ξεκινάει με τους Beatles και απο κεί και πίσω σαν να μην γινόταν τίποτα, δεν είναι άξιο προσοχής και δεν πρόκειται να μου κινήσει την περιέργεια να διαβάσω και τις υπόλοιπες μέρες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Bloody Sunday το ξέρεις ότι πρήζεις?

 

Ότι ΣΕ πρήζω. Ναι. Και να'μουν μόνο εγώ... Όπως έχω ξαναπεί' date=' 10 δισεκατομμύρια μύγες δεν μπορούν να κάνουν λάθος.

 

...

 

[img']http://www.bbcarchive.org.uk/pmwiki/pub/localphotos/sinking_ship.jpg[/img]

 

(¶λλο ένα ωραίο ποστ βρήκε την γνωστή τύχη...) :(

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε lambrosgg το άρθρο δεν ξεκινάει με τους beatles,τελειώνει με τους Beatles.Θεική στιγμή του άρθρου πάντως είναι αυτή:

79. April 1, 2032

Guns NΆ RosesΆ Chinese Democracy released

Weeks after AxlΆs death in a tragic tanning–bed accident.

:lol: :lol: :lol: :lol:

Μυστικό:Τα 80's είναι κιτς πλεον...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(¶λλο ένα ωραίο ποστ βρήκε την γνωστή τύχη...) :(

 

Οχι ρε bloody... Μη χαλιέσαι. Θα έχει 300px-Artilleryshellhurtles.jpg :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Θα πέσει δούλεμα πάλι...........

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και δλδ για σένα φιλε λάμπρε μας ποιος θα έπρεπε να ήταν στην θεση τον beatles' date=' αλήθεια?

 

 

[i']Seventy–three million people watched — still one of the largest TV audiences ever — including the entire next generation of rock stars, from Billy Joel to Gene Simmons of Kiss. Bruce Springsteen, whoΆd picked up a guitar after seeing Elvis on Ed Sullivan in Ά56, went out and bought an amp. “Most of us guys were screaming on the inside,” says Steve Van Zandt, E Street Band guitarist. “It was absolutely life–changing. There was no Plan B. There was no choice. These guys dropped in from another planet, and invited you to this new world.”

Karen Schoemer[/i]

 

για να το ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ αυτο πρεπει να εχεις μια στοιχειωδη σχεση με την γενικη κουλτουρα του rock n roll κατι που ο φιλος μας ο Λαμπρος προφανως ΔΕΝ εχει....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε κ άλλα... Να δω τι θα καταλάβετε...

 

ΣΥΜΦΩΝΗΣΑ Η ΟΧΙ ΟΤΙ ΟΙ BEATLES ΚΑΛΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ???

 

Η διαφωνία μου ήταν στον τίτλο, μόνο και μόνο για να υποστηρίξω ότι για να έχουν κάνει τέτοια κουτσουκέλα στον τίτλο και το υπόλυπο κείμενο δεν θα είναι περιοπής.

 

ΠΟΥ ΔΙΑΦΩΝΕΪΤΕ ΜΕ ΑΥΤΟ???

 

Πού ακριβώς κολλάτε όλοι με την πάρτη μου δεν μπορώ να καταλάβω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να αρχισουμε ενα topic "Oι 10 μερες που μου αλλαξαν την αποψη για τη μουσική?"

 

ΘΑ βγούν ωραία συμπερασματα...

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου