Προς το περιεχόμενο

Δεν πέρασα στο Μετσόβιο.


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

lambrosgg αφού για άλλη 1 φορά στην λέει ολόκληρο φόρουμ' date=' ακόμα δεν καταλαβαίνεις...

 

Στην αρχή νόμιζα ότι έκανες πως δεν καταλαβαίνεις, δυστυχώς διαρκώς αποδεικνύεις, ότι δεν καταλαβαίνεις, όχι ότι κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις....[/quote']

 

Μου φαίνεται τουλάχιστον για το συγκεκριμένο θέμα ότι εσείς δεν καταλαβαίνετε τί θέλω να πώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μπράβο παιδί μου Earendil. Ξέρεις να κάνεις κουλουράκια με το mspaint.

 

Ευχαριστώ Πατέρα' date=' αλλά ούτε κουλουράκια δεν ξέρω να κάνω. Τη φωτογραφία την είχα αποθηκευμένη χρόνια, μου τη θύμισε η σπινθηροβόλα επιγραμματικότητα του Eyeprotocol. To Mspaint δεν το ξέρω ούτε εξ όψεος.

 

Μήπως να σε στείλουμε και σένα στο μετσόβιο?

 

Τιμωρήθηκα αρκετά που μπήκα στην Πάντειο, δεν θα πάρω Μετσόβειο πατέρα, ευχαριστώ που το σκέφτηκες πάντως.

 

 

 

Και τώρα όοοοοοοοοοολο το Noiz θα παίξουμε κρυφτο, και για να δεις Λάμπρο μου ότι δεν έχουμε κάτι εναντίον σου, έλα να παίξεις. Θα τα φυλάξεις, μιας και τα βρίσκεις και τα κοινοποιείς όλα, σύμφωνοι;

 

 

 

 

 

Ξεκίνα.

 

 

 

Μέτρα μέχρι το 44.543.608,11 και βγες.

 

 

 

 

Απο το Noiz.

τασκερα απο βουτυρο οπως αποκαλουμε μερικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται τουλάχιστον για το συγκεκριμένο θέμα ότι εσείς δεν καταλαβαίνετε τί θέλω να πώ.

 

Ε τότε εκτός του ότι δεν καταλαβαίνεις τι σου λένε άπαντες, δεν ξέρεις ούτε πως να διατυπώσεις ότι θες να πεις....

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Ξέρω 10 άτομα που σπουδάζουν πολυτεχνείο.

...

9 Ηλεκτρολόγους μηχανικούς και 1 Ναυπηγό

...

 

 

Μέχρι 11 μέτρα βάρκα φτιάχνετε, αλλά από ήχο και φωτισμό θα γ@m@ei. :lol:

 

 

Επί του θέματος.....νομίζεις είναι πολύ δύσκολο να δει ο διαχειριστής από που ανεβαίνουν τα 400kb/sec και να το κλαδέψει?

Η ελευθερία στην πρόσβαση στο δίκτυο συνεπάγεται ότι κάποιοι θα κάνουν και "μη προβλεπόμενη" χρήση.

 

Και μην είσαι τόσο σίγουρος ότι είναι αποκλειστικά φοιτητές. Δεν ξέρω αν μπορεί κανείς να εγκαταστήσει torrent clients στους κοινόχρηστους υπολογιστές.....

Υπολογιστές με δίκτυο υπάρχουν σε όλα τα γραφεία καθηγητών, ερευνητών, μεταπτυχιακών, στις διοικητικές υπηρεσίες, στην τεχνική υπηρεσία, στους ΕΛΚΕ κλπ κλπ...Όπως υπάρχουν και πολλοί υπάλληλοι που ανακάλυψαν μια νέα χρήση του υπολογιστή τους μετά την πασιέντζα.

 

Λοιπόν Τζιτζιλάμπρο, κάποιοι που έχουν πρόσβαση σε υπολογιστή στα Πανεπιστήμια ανταλάσσουν πειρατικές ταινίες.

 

Θα σου πω κι άλο ένα μυστικό: Οι αρκούδες -κατά κανόνα- χέζουν στο δάσος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πώ κ εγώ ένα άλλο μυστικό? Για να κάτσεις σε οποιδήποτε pc του πολυτεχνείου πρέπει να είσαι τουλάχιστον φοιτητής για να έχεις τον κωδικό που χρειάζεται.

 

Και να σου πώ κ ένα άλλο μυστικό? Ακόμη και αν τους έχουν "χακάρει" ή δεν ξέρω κ εγώ τί, και μπαίνουν άσχετοι μέσω της σύνδεσής τους, οφείλουν ώς πανεπιστήμονες που είναι να ανακαλύψουν αυτά τα κενά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου φαίνεται τουλάχιστον για το συγκεκριμένο θέμα ότι εσείς δεν καταλαβαίνετε τί θέλω να πώ.

 

Ε τότε εκτός του ότι δεν καταλαβαίνεις τι σου λένε άπαντες' date=' δεν ξέρεις ούτε πως να διατυπώσεις ότι θες να πεις....[/quote']

 

Η στραβός είναι ο γιαλός, ή στραβά αρμενίζουμε δηλαδή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator
Να σου πώ κ εγώ ένα άλλο μυστικό? Για να κάτσεις σε οποιδήποτε pc του πολυτεχνείου πρέπει να είσαι τουλάχιστον φοιτητής για να έχεις τον κωδικό που χρειάζεται.

 

Και να σου πώ κ ένα άλλο μυστικό? Ακόμη και αν τους έχουν "χακάρει" ή δεν ξέρω κ εγώ τί' date=' και μπαίνουν άσχετοι μέσω της σύνδεσής τους, οφείλουν ώς πανεπιστήμονες που είναι να ανακαλύψουν αυτά τα κενά.[/quote']

 

 

Διάβασε προσεκτικά αυτό που έγραψα. Δεν ισχυρίζομαι ότι είναι άσχετοι με το Πολυτεχνείο.

 

Παριπτόντως, αυτό με τις αρκούδες δεν το είπα για να κάνω εντύπωση, αλλά για να βρεθεί -επιτέλους- μία λύση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δλδ θες να πεις ότι μπορεί να το κάνουν οι γραμματείς κλπ?

 

Δεκτόν. Συγνώμη δεν το κατάλαβα απο την αρχή.

Εντάξει με την αρκουδα λίγο χιουμοράκι δεν βλάπτει. Κ απο αυτό έχουμε μπόλικο. :D :D :D :D :D

 

Δεν νομίζω ότι θα βρεθεί ποτε λύση. Κ αν βρεθεί (για τα πανεπιστήμια τουλάχιστον) δεν θα βγεί από εδώ μεσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρνούμαι να πιστέψω ότι ο Λάμπρος είναι απλά αφελής. Πιστεύω ότι τη βρίσκει με το να κάνει ένα ολόκληρο φορουμ να ασχολείται μαζί του, ακόμα και με σχόλια εις βάρος του. Το θέμα αυτό ξεκίνησε με ύφος και τρόπο μεσημεριανής κουτσομπολίστικης εκπομπής με καλεσμένες τις κυρίες Λουκά και Μπεζεντάκου, οπότε αρνούμαι να το σχολιάσω. Ετσι κι αλλιώς δεν πιστεύω ότι ο σκοπός που ετέθη ήταν μία συζήτηση περι πειρατείας, αλλά αυτός που ανέφερα παραπάνω. Εκτός βέβαια και αν ο εισηγητής του θέματος είναι όντως αφελής και απλά ζηλεύει που άλλοι κατεβάζουν πιο γρήγορα από τον ίδιο. Επαναλαμβάνω όμως ότι δεν πιστεύω κάτι τέτοιο...

 

Τον πούλο λοιπόν...

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδή βαρέθηκα, θα τα πω απλά μήπως και βρούμε κοινό σημείο συννενόησης...

 

1) Το γεγονός ότι κάποιος χρησιμοποιεί πανεπιστημιακές εγκαταστάσεις και πόρους για διακίνηση πειρατικού λογισμικού είναι σίγουρα άσχημο. Εξίσου άσχημο με το να χρησιμοποιεί το σπίτι του για την ίδια δουλειά.

2) Δεν καταλαβαίνω που είναι το κόλλημα με τους φοιτητές που μελλοντικά θα γίνουν προγραμματιστές. Ποιός βεβαιώνει ότι θα νοιάζονται τόσο πολύ για την πειρατεία και ότι θα σκούζουν για παραπάνω φράγκα στις δουλειές τους; Προφήτες είμαστε;

3) Πολλές φορές οι φοιτητές ΩΘΟΥΝΤΑΙ στην πειρατεία από τους ίδιους τους καθηγητές. Ίσως στη Φιλοσοφική χεστήκανε για τα προγράμματα που χρησιμοποιούν οι φοιτητές για τις εργασίες τους, για άλλους δεν είναι το ίδιο.

4) Υπάρχουν πολύ (και πολλά) σημαντικότερα πράγματα να γίνουν για την πειρατεία. Το να ανεβάζει κάποιος από ένα πανεπιστήμιο είναι το τελευταίο που θα πρέπει να απασχολεί σε αυτή τη φάση.

5) Τι μας νοιάζει; What's the big deal που λένε και στο Αμέρικα;

 

Αυτά τα ολίγα, μπας και καταφέρουμε να γίνουμε αντιληπτοί (ως φόρουμ πλέον). Από την άλλη, τείνω να συμφωνήσω με τον Vrass αλλά ας κάνω μια προσπάθεια ακόμα...

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου