Προς το περιεχόμενο

Δεν πέρασα στο Μετσόβιο.


lambrosgg

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καρφωμα είναι?

Και δεν πήρα ούτε και τη ζάχαρη...

 

Ρε παιδιά ψυχραιμία. Για χαβαλέ το ανέβασα. Δεν τα πήγα και στον Ευαγγελάτο...

 

Δηλαδή εμένα περιμένατε να σας το πω? Δεν τα ξέρατε? Κυρίως το έκανα για να δούμε πόσο άσχετοι είναι, που ενώ ξέρουν ότι κάνουν κουτσουκέλα και μπορεί ο οποιοσδήποτε να δεί ότι ανεβάζουν απο το μετσόβιο, δεν αλλάζουν το όνομα της ip ή κάτι τέτοιο (αυτοί θα έπρεπε να ξέρουν).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ρε παιδιά ψυχραιμία. Για χαβαλέ το ανέβασα. Δεν τα πήγα και στον Ευαγγελάτο...

 

Αποφάσισε για ποιο λόγο τα ανέβασες γιατί στην αρχή άλλα έγραψες:

 

Με αυτό το ποστ λοιπόν θέλω να γνωστοποιήσω και να καταδικάσω το γεγονός ελπίζοντας ότι κάτι θα γίνει.

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμπρός λοιπόν όλοι να βάλουμε λουκέτο στο Μετσόβιο για να μην ανεβάζουν παράνομα οι φοιτητές Goofy.H να βάλουμε ένα ΜΑΤ δίπλα σε κάθε Pc να ελέγχει τι κάνουν οι φοιτητές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι έγραψα έτσι στην αρχή γιατί νόμιζα ότι θα το πάρετε σοβαρά.

 

Ο ένας κάνει πλάκα, ο άλλος απειλεί και οι υπόλοιποι αρχίσαν τις κακίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμπρός λοιπόν όλοι να βάλουμε λουκέτο στο Μετσόβιο για να μην ανεβάζουν παράνομα οι φοιτητές Goofy.H να βάλουμε ένα ΜΑΤ δίπλα σε κάθε Pc να ελέγχει τι κάνουν οι φοιτητές.

 

Α τώρα έγινε και νόμιμο και πρέπει να τους προστατέψουμε κιόλας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Lambros' date=' αν νομίζεις ότι είμαστε μαλάκες εδώ μέσα, ετοιμάσου για δυσάρεστες εκπλήξεις. Τίποτε άλλο δε σου λέω.[/quote']

 

 

Καλά αυτό ειναι το highlight του πόστ...Τέσπα ακόμα δε μπορώ να καταλάβω τι εννοεί ο lambros με το ''κάτι να γίνει''

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τι εννοεί ο lambros με το ''κάτι να γίνει''

 

Εϊμαι ρομαντικός και θέλω να εξαλείψω την πειρατεία απο τα πανεπιστήμια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμπρός λοιπόν όλοι να βάλουμε λουκέτο στο Μετσόβιο για να μην ανεβάζουν παράνομα οι φοιτητές Goofy.H να βάλουμε ένα ΜΑΤ δίπλα σε κάθε Pc να ελέγχει τι κάνουν οι φοιτητές.

 

Α τώρα έγινε και νόμιμο και πρέπει να τους προστατέψουμε κιόλας?

 

Να προστατέψουμε ποιους?Αυτό που έγινε από τον υπολογιστή του πανεπιστημίου μπορεί να γίνει και από το σπίτι μου και από το σπίτι σου και από τα eglobal απένατι και από το καφενείο του κυρ μήτσου στο χωριό μου.Τι θες δηλαδή ,να κλειδώσουμε και να ελέγχουμε κάθε υπολογιστή με internet?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει δεν καταλαβαίνετε την διαφορά της υπόθεσης.

 

Ναι γίνεται (η πειρατεία) και θα γίνεται πάντα.

 

ΑΛΛΑ

 

¶λλο να την κάνει ΙΔΙΩΤΗΣ απο την σύνδεση του σπιτιού του και άλλο να το κάνει φοιτητής με την σύνδεση του πανεπιστημίου.

 

1ον: εκθέτει το ίδιο το πανεπιστήμιο και

2ον: ρίχνει την ταχύτητα σε όσους θέλουν να ασχοληθούν με κάτι σοβαρό με το νέτ του πανεπιστημίου.

 

Και θέτω το ερώτημα (και θέλω απάντηση)

 

Από το μετσόβιο βγαίνουν άτομα που αύριο μεθαύριο θα ασχοληθούν οι ΙΔΙΟΙ με την ανάπτυξη λογισμικού, τον προγραμματισμό.

 

Τα ίδια άτομα που ανεβοκατέβαζαν παράνομα λογισμικό και άλλα προιόντα λογισμικου θα απαιτήσουν μετα απο λίγα χρόνια να πληρώνονται (και μάλιστα αδρά ως πτυχιούχοι του μετσόβιου) για πωλήσεις λογισμικού?

 

Το πανεπιστήμιο είναι ιερός χώρος. Απο τις αίθουσες, μεχρι τα εργαστήρια, τις τουαλέτες και τη σύνδεση του ίντερνετ.

 

Δεν είναι δική μου δουλειά να προτείνω λυση, εγώ μια παρατήρηση έκανα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου