Προς το περιεχόμενο

Kαλό ιατρικό κέντρο για καλό ακουόγραμμα??


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Sorry για το ψιλοάσχετο θέμα με recording αλλά δεν ήξερα που να το βάλω οπότε home sweet home! :D

 

H ερώτησή μου είναι αν γνωρίζει κανείς κάποιο κέντρο που να κάνει σωστό ακουόγραμμα με σύγχρονα μηχανήματα και θάλαμο γιατί το μόνο που έχω πετύχει ως τώρα είναι καλός θάλαμος.

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

What is that οεο?

 

Εξέταση ακοής είναι ή κάτι παραπάνω?Κάποτε μικρός όταν μου μιλούσε η μάνα μου την έγραφα κ νόμιζε ότι δεν άκουγα,Με πήγε σε γιατρό που είχε θάλαμο κ μου βαζε να ακούω ήχους κ να πατάω ένα κουμπάκι όταν άκουγα κάτι.

 

Αυτό εννοείς?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμ...Καλο...Δλδ ποσο καλο?

Εγω μια φορα το χρονο πηγαινω σε ο.ρυ.λα και περναω απο τεστ

στο μηχανιμα των συχνοτητων,λογο του οτι εκαψα λιγο φλατζα στο ακουστικο νευρο,στο αριστερο μου αυτακι(παει το καημενο :cry: )

και ακουω μονιμως ''τζιτζικια''+οτι το ςςς δεν το ακουω καθαρα.

Το προβλημα μου ειναι γυρο στα 11klz

Γιάυτο μαγκες προσοχη με τις εντασεις,ειδικα οταν φορατε ακουστικα.

Αλλα τη μιση ζημια την επαθα στο στρατο με τις βολες.

Τα αυτια μου σφυριζαν 2 εβδομαδες λιγο το ενα,λιγο το αλλο,

Ήταν στραβό το κλίμα,το 'φαγε κι ο γάιδαρος...

:) ---------------------ΠΡΟΣΟΧΗ----------------------

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια καλή και γνωστή κλινική ΩΡΙΛΑ είναι ο ΚΑΡΡΑΣ στο κέντρο της Αθήνας. Εκεί έκανα πέρσι εγχείρηση διαφράγματος. Λογικά πρέπει να κάνει ακουογραμμα.

 

Επίσης στο Ιπποκράτειο έχουν την Κλινική ΩΡΙΛΑ και πρέπει να κάνει ακουόγραμμα γιατί ξέρω ότι κάνουν εμφυτεύσεις ακουστικών βοηθημάτων απευθείας στο τύμπανο και στον κοχλία τα τελευταία 2 χρόνια τουλάχιστον.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αναφέρεσαι σε απλό ακοόγραμμα ακουστών συχνοτήτων το μηχάνημα είναι απλό και κλασικό και δεν υπάρχουν διαφορές στα διάφορα κέντρα(και ναι ακόμα και στα κρατικά).Σκέψου ότι έιναι απλά ένα synth συχνοτήτων που παράγει δύο τρεις βασικές κυματομορφές στο εύρος των ακουστών συχνοτήτων και σε διάφορες εντάσεις.Κύριο ρόλο εδώ παίζει η πλήρης ηχομόνωση του θαλάμου από εξωτερικούς θορύβους καθώς και τα μη φθαρμένα ακουστικά που θα βάλεις.Η εξέταση είναι αρκετά υποκειμενική μιας και μπορεί να επηρεαστεί απο διάφορους παράγοντες(ακόμα και ψυχολογικούς π.χ αυτό τώρα το άκουσα ή ήταν της φαντασίας μου;) και διαγιγνώσκει χοντρικά σε ποιές συχνότητες ακούς ακόμα και σε χαμηλά dB.

Η άποψή μου είναι με λίγα λόγια πρώτα από όλα να αναζητήσεις ένα γιατρό που να εμπιστεύεσαι

 

btw στο Ιπποκράτειο Αθηνών όντως η Πανεπιστημιακή κλινική έχει ως επί το πλείστον γνώστες του αντικειμένου(και το ακοόγραμμα είναι στα basics της Ωρλ)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου