Προς το περιεχόμενο

Καλώς ορίσατε στο νέο Noiz.gr


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ωραίο αυτο το περι προσωπικης σελιδας . το φανταζομαι περιπου τυπου myspace  (περιπου , μακαρι να ειναι απλο και σοβαρο χωρις πολλα τζιβιτζιλικια...) .

μην δισταζεις να εισαι φιλοδοξος οταν θα το κανεις, μπορει να γινει δημοφιλες σε νεα μελη πριν καν το καταλαβεις  . το νοιζ δεν ειναι αχανες  οπως αλλα σαιτ προσωπικων σελιδων και ισως  να αποτελεσει ενα καλο ψαχτηρι μουσικων γνωριμιων και συνεργασιων  . ελπιζω να εγινα κατανοητος για το τι ακριβως εννοω. θα εμπιστευοουν πχ πιο πολυ μια αγγελια στο νοιζ απο μια στην χρυση ευκαιρια ή στο fleamarket.  αντεληφθην? :)

 

οσο για το χρωμα , θελω να δηλωσω οτι λογω του νοιζ ειμαι φαν του μουσταρδι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 296
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Λοιπον οι παρατηρησεις ενος αποκλειστικα Linux / Firefox user για το νεο νεο noiz με το ασπρο look.

 

Η σελιδα εχει "μεγαλυτερο" μεγεθος απο οσο θα ηθελα. Δεν "μικραινει" ομορφα μεσα στον browser... Τι εννοω... Στο αριστερο μερος εχω τα bookmarks μου. Ο οφελιμος χωρος λοιπον που μενει για το noiz πια καπως σα να μην του φτανει.

 

 

πχ

 

1) το banner (πανω) ειναι αρκετα κατω. Αυτο οφειλεται στο οτι διπλα του υπαρχουν τα:

 

---------

Γεια χαρά evris

έχετε 14 μηνύματα, 0 είναι νέα.

Εμφάνιση μη αναγνωσμένων μηνυμάτων από την τελευταία επίσκεψη.

Εμφάνιση νέων απαντήσεων στα μηνύματά σας.

------------

 

που για να χωρεσουν στο πιο στριμωγμενο χωρο κανουν wrap και τρωνε πολυ διαθεσιμο μερος της σελιδας (vertical) αφηνοντας το banner (προφανως ειναι center στο td του) στην μεση του πουθενα.

 

2) Τα κειμενα στο textarea των σχολιων δεν κανουν wrap αυτοματα στην κατω γραμμη (η ισως κανουν αν συνεχισω να γραφω στα τυφλα και εκει που δεν φαινεται). Μαλλον εχουν μηκος μεγαλυτερο απο οσο χωραει η οθονη μου και δεν φαινεται το τελος τους...

 

 

Επισης (δεν ξερω αν ειμαι ψειρας αλλα ας το πω και αυτο) στο Downloads που ΔΕΝ εχει drop down menu, δεν εχει συμπεριφορα οπως το Home που επισης ΔΕΝ εχει drop down options. Βγαζει ενα μικρο-μικρο null submenu....

 

 

Δεν ξερω αν ειμαι ο μονος Linuxας/Firefoxας η αν ειμαι ο μονος που στα αριστερα εχω bookmarks (και αρα η οθονη μου δεν ειναι ολη διαθεσιμη στο noiz) αλλα ισως σας ενδιαφερει να φαινεται ομορφο το  noiz και σε μας την ευτυχη μειονοτητα των αμιγως linux users!

 

--

eodf (end of debugging feedback)

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Evris ειναι πολύτιμο το debugging feedback.

Νομίζω πως διορθώθηκε το θέμα με το banner.

Το δεύτερο... θα το κοιτάξω.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Evris ειναι πολύτιμο το debugging feedback.

Νομίζω πως διορθώθηκε το θέμα με το banner.

Το δεύτερο... θα το κοιτάξω.

 

πιο γρηγορος και απο τη σκια σου !

 

Τωρα σου εχω το εξης:

Το διαφημιστικο banner κανει overlap ΠΑΝΩ απο το drop down menu (τουλαχιστον στον Firefox μου, δεν ξερω αν ειναι του noiz η του firefox). Επισης, κανε και το διαφημιστικο banner center, while you are at it...

 

 

 

Και ενα ακομα...

Στην φορμα σχολιων, αν εχει πολλα σχολια, οπως καλη ωρα το συγκεκριμενο θεμα το "Σελιδες [1] [2] .... [15] κανουν ομοιως wrap ασχημα προς τα κατω γιατι ειναι αρκετα στριμωγμενο το td τους και τρωνε ασκοπα καθετο χωρο...

 

Ισως να τις εβαζες και αυτες καπου "πιο μονες τους" να απλωθουν...;

 

Καλη δουλεια  :)

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το new look του site ειναι πολυυυυυ καλοοοο. Τα αλλα ΟΛΑ βολευονται, σιγα τωρα, δεν ειναι εκει, ειναι εδω. ΟΛΑ ΚΑΛΑ. Μπραβο γουσταρω

 

Α, το μοναδικο που προσωπικα εμενα με βολευει οταν υπαρχουν πολλες σελιδες ειναι το κουμπακι "Επομενη" (που υπαρχει και στα περισσοτερα forum) λιγο πιο μεγαλο ωστε να μην χρειαζεται να "χτυπαμε" τον αριθμο για να αλλαξουμε σελιδα. Επισης η επιλογη "Πανω" και "Κατω" μου φαινεται αχρειαστη αλλα βεβαια καταλαβαινω αν βολευει αλλους

Make me fries...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Κάτι ακόμα...

Το noizbox δεν μου δουλεύει σωστά με safari.

Το πρόβλημα που κάνει είναι το εξής:

Όταν μπαίνει ο cursor μέσα στο κουτί σταματάει η ροή των τελευταίων 10 "φωνών" (καλά μέχρι εδώ) αλλά μετά δεν δουλεύει και το link για τα τελευταία 50 . ( http://www.noiz.gr/index.php?action=tpmod;sa=shoutbox;shouts=50 )

 

Αντί αυτού, αν τύχει και "κάτω" από αυτό είναι το όνομα κάποιου, δουλεύει το link προς το προφίλ του. (Δηλαδή κάνω click στο "Εμφάνιση τελευταίων 50" και πάω στο προφίλ του Kwstas79.  :D

Παρόμοια συμπεριφορά στο safari έχουν και τα links στο Ημερολόγιο .... στην ίδια στήλη κάτω-κάτω.  :)

 

Αυτά τα προβλήματάκια δεν μου εμφανίζονται στο firefox.  :)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με γεια παιδιά το νέο Noiz.. Σήμερα και μετά από πολύ καιρό αφού δεν είχα internet το ψάχνω αρκετά.... Μια χαρούλα μου φαίνεται...! :) ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάρα πολυ ωραίο το νέο look του noiz!!!

Μπράβο στους administratores που κατάφεραν την αλλαγή.

 

Ενα μικρό bug που βρήκα είναι πάνω αριστερά κάτω από το σήμα του Noiz όταν πάω τον κέρσορα του ποντικιού πάνω από το κουμπί του forum άλλοτε εμφανίζεται κανονικά το drop down menu και άλλοτε πάει πίσω από το διαφημιστικο. (Φαίνεται και στη φωτό)

 

Μία πρόταση αν σας αρέσει είναι κάτι που θα βόλευε πολύ για την εύκολη πρόσβαση στο προφίλ να γίνεται με ένα κλικ στο ψευδόνυμο πάνω δεξιά της σελίδας που είναι πάντα ορατό (αν δεν το σβήνει ο κάθε χρήστης).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγινε κάτι με τις διαχωριστικές γραμμές ανάμεσα στα ποστ? Είναι τόσο αχνές που μόλις φαίνονται αν τις ψάξεις. Πρακτικά βλέπω όλα τα ποστ σε μια ασπρη σελίδα. Η προηγούμενη εμφάνιση θεωρώ ότι ήταν πιο βολική. Τα υπόλοιπα γυρω γυρω (τα κιτρινα) είναι οκ! Μηπως υπάρχει κάποια ρύθμιση που να κάνω εγώ?

Fender να πιάνεις, Harley Benton να γίνεται...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου