Προς το περιεχόμενο

Καλώς ορίσατε στο νέο Noiz.gr


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η αναζήτηση πάνω δεξιά γιατί υπάρχει αφού δεν λειτουργεί σωστά?

 

Το παρατήρησα κι εγώ αυτό, αλλά έχω την εντύπωση ότι ψάχνει και φέρνει αποτελέσματα ανάλογα με την ενότητα στην οποία βρίσκεσαι. Αν κάνω αναζήτηση εδώ, θα μου φέρει αποτελέσματα μόνο από την ενότητα "The Noiz Cafe".

 

Ενώ αν πάω στην πρώτη σελίδα του noiz και ψάξω από κει, θα μου φέρει αποτελέσματα από όλο το noiz.

 

(Ασχετο...

Φίλε forensick επιβεβαίωσε αν λαμβάνεις pm... Μήπως έχει γεμίσει το κουτί σου;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 296
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

  • Administrator

Η αναζήτηση πάνω δεξιά γιατί υπάρχει αφού δεν λειτουργεί σωστά?

Θα σε γελάσω...  ::)

 

Γουάτ ντου γιου μιν;

Μια χαρά δουλεύει.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αναζήτηση πάνω δεξιά γιατί υπάρχει αφού δεν λειτουργεί σωστά?

Θα σε γελάσω...  ::)

 

Γουάτ ντου γιου μιν;

Μια χαρά δουλεύει.

 

Εχω την εντύπωση ότι έχει το ίδιο πρόβλημα που είχε και με πριν. Δηλαδή συνήθως δεν βγάζει αποτελέσματα με λέξεις αρκετά κοινές για το φόρουμ. Εκτός αν λειτουργεί έτσι όπως είπε και ο thecrypt από πάνω, οπότε υπάρχει εξήγηση, απλά για να είναι πρακτικό θα έπρεπε να κάνει "ολοκλημένη" αναζήτηση.

 

π.χ. Πριν έβαλα την λέξη cubase και δεν έβγαλε αποτελέσματα.

Κill the wise one!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A! Και κάτι άλλο που πιστεύω ότι θα πρέπει να τροποποιηθεί.

Το σύστημα έχει ως ελάχιστο χρόνο μεταξύ 2 posts το 1 λεπτό (προφανώς για λόγους ασφάλειας).

 

Όμως συχνά θέλω να απαντήσω σε περισσότερα από 1 θέματα και το 1' που πρέπει να περιμένω μεταξύ 2 διαδοχικών posts είναι κάπως υπερβολικό... Ας γίνει πχ 30".

 

 

Ναι να το αλλάξουμε αυτό.Και μένα συχνα μου τυχαινει.Και μετά ,αφου περάσουν 1,2 λεπτά και πατάω αποστολή λέει ''έχετε ήδη στείλει το μύνημα'' ενώ δε το έχω στειλει (δεν εμφανίζεται,το έλεξα).Μετά πρέπει να πάω πίσω ή να τροποποιήσω το κείμενο κάπως για να μη το θεωρει ίδιο με αυτο που μου έκοψε στα 60 sec.Λίγο ενοχλητικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά εγώ στο 100% των περιπτώσεων πάω κατευθείαν στην αναλυτική αναζήτηση με το μεγεθυντικό φακό.

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Προταση για βελτιωση σχετικα με τις αγγελιες...

 

Επειδη μετα απο ενα ευλογο διαστημα, σχεδον ολες οι αγγελιες απαρχαιωνονται και γινονται ακυρες (αλλοι βρηκαν αυτο που ηθελαν, αλλοι πουλησαν, αλλοι δεν πουλανε πια, αλλοι δεν εχουν πια καν το εξαρτημα,  γιατι το εδωσαν σε εναν ξαδερφο) και περιφερονται σαν φαντασματα η στην καλυτερη αν φιλοτιμηθει ο poster της αγγελιας, στελνει μια χειροκινητη ειδοποιηση προς καποιον admin "Διαγραψτε με, ευχαριστω", η αγγελια κανει up, ο admin χανει χρονο να την σβηνει κλπ... να μπει μια διαδικασια αυτοματης διαγραφης ...

 

Προτεινω ενα πραγμα του τυπου:

 

Μια σταθερα καπου στον κωδικα:

oblevion_period=30

 

Ενας ελεγχος καπου - καπου:

If ( days(today - adv_post_date)>=oblevion_period )

{ send_email (adv_owner_mail, "Η αγγελια θα διαγραφει, αν ισχυει ακομα και θελετε να την ξαναβαλετε, ακολουθει παρακατω..."+adv_head + adv_body);

db_delete_record (advid) }

 

[οι συναρτησεις ειναι δικης μου ονοματολογιας και εμπνευσεως, αντικαταστηστε με ο,τι χρειαζεται...]

 

Να ειδοποιειται και ο ιδιοκτητης της αυτοματα, να παιρνει και την αγγελια του σε mail (ωστε αν ακομα ισχυει να μπορει να την ξαναβαλει, να ξαναεχει και μια ευκαιρια να φανει χωρις ψευτο-up) να καθαριζει και ο τοπος, να γλιτωνουν και οι ιδιοκτητες αγγελιων και admins απο manual διαγραφες/ειδοποιησεις ...

 

 

My love for you is ticking clock, Berserker

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου