Προς το περιεχόμενο

Φθηνός λαμπάτος ενισχυτής.


JAM

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Νομίζω ότι ο ιδανικός –για μένα- ενισχυτής στην κατηγορία αυτή είναι ο Fender Blues Junior 15W (full tube).

Το θέμα είναι όμως ότι διαθέτω μέχρι 400¤.

Στην Αμερική τον βρίσκω 389$ = 299¤ !!! Ενώ εδώ ο Στόλλας τον έχει 730 ¤ !!! Έλεος δηλαδή...

Νομίζω αρκετοί εδώ πέρα τον έχουν, μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας για την ποιότητά του αλλά και από που να τον πάρω ??

Από Αμερική πόσο παραπάνω θα δώσω στα τελωνεία? (έχω μπερδευτεί με αυτήν τη κατάσταση...όποιον ρωτάω παίρνω διαφορετική απάντηση...)

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αν εκτελωνίσεις μόνος σου, υπολόγιζε ένα 23% πάνω στο άθροισμα της τιμής που έχει δηλωθεί και των μεταφορικών.

 

Αν αφήσεις να σου εκτελωνίσει το courier, υπολόγισε τα διπλά... :wink:

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο traynor ycv20 τι λέει;

 

υγ τελικά αποδεικνύεται ότι δεν είναι "βολικοί" οι (ημι)κουφοι γείτονες...

να χαμηλώσω τα ηχεία; :wink:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο traynor ycv20 τι λέει;

 

 

Ο ycm-20 δε μου άρεσε πάρα πολύ όταν τον άκουσα.2x 12AX7 προενίσχυση, 2x EL84 τελικό.Καθαρά τρώγονται ας πούμε στυλ Vox,γκάζια μπλιαχ(προσωπική άποψη πάντα).Τρέχει σε πολύ λίγα βολτ σε σχέση με τους άλλους λαμπάτους ενισχυτές οπότε βρωμίζει γρήγορα και ξεχνάς τη λέξη headroom

 

Σε αντίθεση με τον ycm-40 ο οποίος απλά γ.... Καθαρά στυλ Fender Βρώμικα στυλ Marshall.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω ότι ο ιδανικός –για μένα- ενισχυτής στην κατηγορία αυτή είναι ο Fender Blues Junior 15W (full tube).

Το θέμα είναι όμως ότι διαθέτω μέχρι 400¤.

Στην Αμερική τον βρίσκω 389$ = 299¤ !!! Ενώ εδώ ο Στόλλας τον έχει 730 ¤ !!! Έλεος δηλαδή...

Νομίζω αρκετοί εδώ πέρα τον έχουν' date=' μπορείτε να μου πείτε τη γνώμη σας για την ποιότητά του αλλά και από που να τον πάρω ??

Από Αμερική πόσο παραπάνω θα δώσω στα τελωνεία? (έχω μπερδευτεί με αυτήν τη κατάσταση...όποιον ρωτάω παίρνω διαφορετική απάντηση...)[/quote']

 

E! Oxi kai 730 euro ρε jam!!! Είπαμε κλέφτες αλλά κάποιο λάθος πρέπει να έχει γίνει! Για πέρνα και από τον Καγμάκη...

 

8O

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

730 ευρώ είναι η επίσημη τιμή καταλόγου http://www.stollas.com/product.asp?intProdID=3513

Αν μπορείς να σου κάνει μαγαζί "έκπτωση" μέχρι 20% πληρώνωντας μετρητοίς υποθέτω θα πάει γύρω στα 600. Τις τιμές εξωτερικού για αυτό το μοντέλο τις έχουμε ξαναγράψει.

 

Εγώ καταρχήν δεν πιστεύω ότι οι αμερικάνοι [ή όποιοι] κατασκευαστές πουλάνε πιο ακριβά στους έλληνες αντιπροσώπους. Αν ίσχυε αυτό θα μπορούσαν οι έλληνες να μην αγοράζαν απευθείας αλλά μέσω άλλου ευρωπαϊκού αντιπροσώπου που τα αγοράζει τάχα φθηνότερα... Οι νόμοι της ευρωπαϊκής ένωσης είναι σαφώς υπέρ τέτοιων "τακτικών" [και είναι υποχρεωτική η εγγύηση για 2 χρόνια για οτιδήποτε αγοράσεις από οπουδήποτε εντός ευρωπαϊκής ένωσης, και η έννοια του αποκλειστικού αντιπροσώπου όπως ήταν πριν 10 χρόνια τώρα είναι παράνομη/ έχει αλλάξει, αλλά άντε να βρεις το δίκιο σου... ]

 

Επίσης μη νομίζετε ότι μόνο στην Ελλάδα έχουμε κάποιες τιμές χάλια.

Στην Ισπανία είναι χειρότερες και σε καναδυό άλλες χώρες είναι παρόμοιες [βέβαια άλλοι μισθοί Ελλάδας άλλοι Ισπανίας κτλ]

Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι κάποιες εταιρείες πχ Fender, επιτρέπουν σε αντιπροσώπους τους σε χώρες να έχουν τέτοιες τιμές [φθηνές ή ακριβές] και έχουν πλήρη γνώση της κατάστασης.

 

Απ την άλλη η Behringer (κι ας έχουν πολλοί επιφυλάξεις ή κακές εμπειρίες από την ποιότητα κατασκευής κι εδώ και σε ξένα φόρουμ που χω ψάξει), ένα καλό που χει κάνει είναι ότι ορίζει η ίδια, παρόμοιες τιμές παγκοσμίως. Οκ πάλι είναι κάπως μικρότερες οι τιμές στις ΗΠΑ αλλά τουλάχιστον εντός ΕΕ οι τιμές είναι λίγα ευρώ πάνω ή κάτω.

Όχι οι διαφορές της τάξης 40% που βλέπουμε σε άλλους κατασκευαστές.

 

Αυτά :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Noblues είδες πόσο τραγικά είναι τα πράγματα ? ούτε που το πίστευες ότι κάνει 730¤. Στον thomann έχει 399¤ και στην Αμερική 299¤.

Να ρωτήσω κάτι άλλο: ο thomann και γενικά μουσικά μαγαζιά του εξωτερικού κάνουν καλύτερη τιμή από αυτή που γράφουν ή είναι ήδη με έκπτωση. Γιατί εδώ για παράδειγμα ναι μεν γράφει 730 όμως οποιοσδήποτε σου κάνει τουλάχιστον 10-15% έκπτωση (μετρητά πάντα).

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξωτερικό και ειδικά Γερμανία είναι μάλλον αδύνατο να τους κάνεις παζάρια. Μπορεί να χουν ήδη κάποια προσφορά για οποιοδήποτε λόγο, όπως για να μην κρατήσουν κάτι στοκαρισμένο πάνω από μερικούς μήνες [μήνες όχι χρόνια], αλλά για να τους πεις κ να σου κάνουν καλύτερη τιμή, no way.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους carvin τους ξέρετε ?? μου τους πρότεινε ένας γνωστός. Βγάζει ένα μοντέλο Vintage16 (16W all tube) και είναι περίπου στα 350¤.

 

http://www.carvin.com/products/single.php?ItemNumber=VINTAGE16&CID=GA

www.intravenus.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε μια σελίδα που είχε προτείνει παλιότερα ο SUPERFUNK, οι carvin περιγράφονταν ως οι boutique ενισχυτές με το χαμηλότερο κόστος. Έχετε ιδέα ποιος τους έχει στην Ελλάδα - πού μπορούμε να τους ακούσουμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου