Προς το περιεχόμενο

Περί κάρμα (-τος; )


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ειμαι πολυ περηφανος για τον εαυτο μου!!!

ειχα καταφερει να μεινω μακρια απο ολο αυτο το ποστο τοσους μηνες και σημερα διαβασα ολες τις σελιδες μαζεμενες!

 

μπραβο μου!

πανελιστας και ανταρτομαχητης....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 575
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

λεπον, μια τελικη τοποθετηση θελω να κανω κ μετα δεν ξαναθιγω το θεμα. ξεκινησα παιρνοντας αφορμη απο μια τοποθετηση του Wow!, η οποια ηταν ελαφρως προκλητικη με την εννοια οτι αφηνε την εντυπωση οτι υπαρχει διακριση μεταξυ νεων κ παλιων μελων του νοιζ. δε διαφωνω οτι πολλα ατομα εχουν συμβαλλει εδω πολυ πριν απο καποιους αλλους αλλα δεν βλεπω πως αυτο δινει το δικαιωμα σε παλια μελη να μην ελεγχονται για τυχον ειρωνικες, αυθαιρετες συμπεριφορες, την ιδια ωρα που καποιο νεο μελος θα αντιμετωπιστει λιγοτερο επιεικως. Εν τελει αν καποιος απο εμας τους νεους στο νοιζ θελουμε να μαθουμε κατι, αυτοματως θα στηριχτουμε κυριως σε ατομα ''αστερατα'' θεωρωντας οτι πιθανοτατα θα εχουν κατι παραπανω να μας συμβουλευσουν. Δεν ειναι ομως ωραιο αντι γι αυτο να συναντησουμε ειρωνια η προσβλητικη σταση.

 

χαιρομαι που καποιοι μπηκαν στον κοπο ν ασχοληθουν, ο καθενας με τον τροπο του, με την απορια μου. ευτυχως υπαρχουν ατομα που εχουν τη διαθεση να συζητησουν ακομα και αν διαφωνουμε και να πουν κατι ουσιαστικο (μεταξυ αλλων jasemeister κ spy). καποιοι αλλοι φυσικα καθε αλλο παρα αυτο εκαναν με σχολια τυπου ''ετσι ειναι'', ''η αντικειμενικοτητα οχι εδω'' η με σχολια περι κανονων/νομων. Λες κ επιχειρησα να αλλαξω το συστημα του νοιζ. εξαλλου οπως ειπατε ολοι εχουμε συμφωνησει μπαινοντας οτι υπαρχουν καποιοι κανονισμοι. αυτο ομως δεν αναιρει το δικαιωμα καποιος να εχει αποριες, παρατηρησεις και να τις θεσει. οι κανονισμοι ειναι σοφοι, οι εφαρμοστες τους ομως ειναι ανθρωποι και ειναι καλο να δινουν ιδιαιτερη προσοχη στο πως θα ασκησουν την οποια ιδιοτητα/εξουσια τους κ να αιτιολογουν τις αποφασεις τους οταν αυτες εχουν αντικτυπο σε αλλους (βλ. προσθαφαιρεση καρμα(-τος)  :D

 

αν βλεπετε κατι παραλογο η ακατανοητο σε αυτην την τοποθετηση τοτε μαλλον ειμαι απο αλλο πλανητη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Εν τελει αν καποιος απο εμας τους νεους στο νοιζ θελουμε να μαθουμε κατι, αυτοματως θα στηριχτουμε κυριως σε ατομα ''αστερατα'' θεωρωντας οτι πιθανοτατα θα εχουν κατι παραπανω να μας συμβουλευσουν. Δεν ειναι ομως ωραιο αντι γι αυτο να συναντησουμε ειρωνια η προσβλητικη σταση..................

 

αν βλεπετε κατι παραλογο η ακατανοητο σε αυτην την τοποθετηση τοτε μαλλον ειμαι απο αλλο πλανητη...

Φίλε μου καλως ήρθες. (απ' οπου κι αν είσαι.)

Σε παρακαλώ προσπάθησε να μη δοκιμάσεις τα όρια του φόρουμ στη συνέχεια της παρέας μας. Πριν συναντήσεις άρνηση, θέλησες να μάθεις το γιατί και πως και να λογοδοτήσουμε για τα περασμένα.

Εχε υπ' όψη ότι θέλουμε να μιλάμε για μουσική.

Αν εχεις να προσθέσεις τις εμπειρίες σου ή να ρωτήσεις κάτι σχετικό, έχει καλώς. Αν όχι, μη συνεχίσεις.

 

Καλημέρα.

 

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλημερα κ ευχαριστω για την απαντηση. οπως ειπα δε σκοπευω ν ασχοληθω αλλο. τις αποψεις μου τις ειπα. ο καθενας κρινει ποση λογικη η παραλογισμος υπαρχει μεσα σε αυτες. και φυσικα δεν εχω σκοπο να δοκιμασω τα οποια ορια του φορουμ. θα ηταν ανωφελο εξαλλου οπως φαινεται. κ παλι καλημερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@marathon

Κανονικά έπρεπε να σου κακιώσω που μόνο τον Χαρίλαο ακους και εμένα μου έβγαλες το λάδι αλλά δεν πειράζει, θα το ξεπεράσω κι αυτό! 8)

Φίλε Modulator, είναι όντως περίεργο, εκεί που νομίζεις ότι είσαι ίσος με τους άλλους...κάτι να γίνεσαι και να χαλάει η αίσθηση.

Προφανώς, στα μάτια μου (ανευ παρεξηγήσεως) δεν έχεις την ίδια θέση με τον Modulator Harilatron.  Από τη στιγμή που μου ανέφερες ότι δουλεύεις στη διαφήμιση....(Θα σου μεταφέρω ακριβώς τα λόγια υψηλόβαθμου μέλους του forum)

...με το χλεχλέδικο ζουζούνισμα του συναφιού σου, το οποίο μας σπάει τα "άσπαστα" εδώ και τρεις δεκαετίες με τις τηλεοπτικού τύπου εμφανίσεις του στο δημόσιο βίο και την γενικότερα LOUD συμπεριφορά του.

Γι αυτό.

Και επειδή (πιστέυω), ότι από την έλλειψη αντίδρασης σου, στον ψευτοκουλτουριάρη βόθρο, που γυρνάει βρωμίζοντας αναίτια το forum, δεν θα ενοχληθείς ιδιαίτερα, θα μου επιτρέψεις να σκαλίζω και εγώ ο φτωχός (που και που) το βόθρο.

Καλά κούλουμα σε όλους

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και επειδή (πιστέυω), ότι από την έλλειψη αντίδρασης σου, στον ψευτοκουλτουριάρη βόθρο, που γυρνάει βρωμίζοντας αναίτια το forum, δεν θα ενοχληθείς ιδιαίτερα, θα μου επιτρέψεις να σκαλίζω και εγώ ο φτωχός (που και που) το βόθρο.

 

Μάλιστα...

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κάρμα είναι σανσκριτική λέξη, από τη ρίζα "kr" η οποία κυριολεκτικά μεταφρασμένη σημαίνει: δρώ, πράττω.

 

Στην ινδουϊστική θεώρηση πραγμάτων, η καθημερινή μας δράση, ενώ φαίνεται να είναι προϊόν ελεύθερης βούλησης, στην πραγματικότητα δεν είναι. Αντίθετα είναι υπαγορευμένη από τις συνέπειες πράξεων που έχουν εκτελεστεί (από εμάς) στο παρελθόν. Σε αυτά τα πλαίσια, οι πράξεις οποιουδήποτε ανθρώπου καθορίζονται από τις προηγούμενες πράξεις του: λέμε ότι ένας άνθρωπος πρέπει να "εκπληρώσει" το κάρμα του, δηλαδή να ολοκληρώσει εκείνες τις δραστηριότητες που θα τον απαλλάξουν από τις δυσάρεστες (ή ευχάριστες) συνέπειες των προηγούμενων πραξεών του και θα του επιτρέψουν τελικά να ζήσει σε καθεστώς πραγματικής ελευθερίας.

 

 

 

Σωστος, ομως ο Ινδουισμος εχει τουλαχιστον 3 βασικα ρευματα...  ;)

-.OLD SCHOOL BROTHERS, OLD SCHOOL SISTERS, unite.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

χεχε...  ;)   καλο!

 

white on white translucent black capes, back on the rack.....

 

and everyday the paperboy brings more, my friend...

-.OLD SCHOOL BROTHERS, OLD SCHOOL SISTERS, unite.-

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

εγω μολις σημερα παρατηρησα πως εχω -1 καρμα και αναρωτηθηκα τι ειναι....

ευχαριστω τον κυριο που μου το εδωσε...αλλα δε μου εξηγησε το γιατι....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου