Προς το περιεχόμενο

Περί κάρμα (-τος; )


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μείον μπαίνει σε περιπτώσεις επιθετικής συμπεριφοράς, βρισιδιών, απαξίωσης του συστήματος λειτουργίας του φόρουμ και επανειλημμένης παραβίασης των κανονισμών του.

 

Προσωπικά πιστεύω πως τίποτα από αυτά δεν έκανα για να έχω -1. Όχι πως κλαίγομαι, καμία σχέση. Εξ' άλλου τόσο καιρό που το' χω δεν άνοιξα κανένα θέμα για να παραπονεθώ. Θέλω απλά να εξηγηθώ εδώ μπροστά σε όλους πως ούτε επιθετικά φέρθηκα σε κανέναν, ούτε έβρισα, ούτε απαξίωσα την λειτουργία του φόρουμ (αν δεν μου άρεσε θα έφευγα ούτως ή άλλως) ούτε παραβίασα επανειλημμένα κάποιον κανονισμό (greelish στο πρώτο ποστ συγχωρείται). Γνωρίζω πως δεν είμαι το πλέον κατάλληλο άτομο εδώ μέσα για να δίνω συμβουλές γι' αυτό και άλλωστε ό,τι πάει πέρα από τα χωράφια μου το αφήνω σε άλλους. Αναλώνομαι περισσότερο στο νοιζ καφέ, διαβάζοντας μεν τα τεχνικά θέματα αλλά φροντίζοντας κυρίως να περνάω καλά με την ιντερνετική κοινότητα του νοιζ. Αυτό όμως δεν μου δικαιολογεί το αρνητικό κάρμα νομίζω.

 

Ας μου απάντησει κάποιος σ' αυτά που είπα, "ξες Πέτρο έχεις άδικο γι' αυτό και γι' αυτό", και αναφέρω το θέμα για πρώτη και τελευταία φορά.  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 575
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

..αμάν ρε παιδιά αυτή η μίρλα περί κάρματος, modulators, gate keepers κτλ..γιατί παίρνετε τα πράγματα πιό σοβαρά από ότι είναι? κανόνες υπάρχουν παντού και όλοι πάντα λάθος είναι..

δείτε την φωτεινή πλευρά..μπείτε στην αίρεση θετικής ενέργειας του τσαλίκη και χαμογελάστε ;D ;D..

τόσα πράγματα μάθαμε εδώ μέσα, τόσες άκυρες ερωτήσεις απαντήθηκαν με υπομονή..σαφώς και υπήρξαν ειρωνίες και αδικίες αλλά πολλοί έμαθαν πράγματα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας μου απάντησει κάποιος σ' αυτά που είπα, "ξες Πέτρο έχεις άδικο γι' αυτό και γι' αυτό", και αναφέρω το θέμα για πρώτη και τελευταία φορά.  :)

Προφανώς δεν είναι δυνατό να θυμόμαστε για ποιό λόγο έχει αποδωθεί Κάρμα (θετικό ή αρνητικό) σε κάθε μέλος.

Ξαναλέω όμως, ακόμα και στην περίπτωση που έχει γίνει "άδικη" απονομή Κάρμα, είναι μέσα στα πλαίσια του ανθρώπινου λάθους που μπορεί να γίνει και πιστεύω ότι είναι λογικό.

 

Το ζήτημα είναι τί γίνεται σε γενικό επίπεδο και θεωρώ ότι γενικά το πράγμα λειτουργεί σωστά. Και να μην ξεχνάμε ότι είναι στο χέρι όλων να πάρουν θετικό Κάρμα μέσω της συμμετοχής στο forum. ;)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανώς δεν είναι δυνατό να θυμόμαστε για ποιό λόγο έχει αποδωθεί Κάρμα (θετικό ή αρνητικό) σε κάθε μέλος.

αυτό μήπως θα ήταν καλύτερα να διορθωθεί?

πρόσφατα έπεσα στο προφίλ ενός τύπου με -7 κάρμα και αναρωτιομουν πώς τα κατάφερε..

πάντως ίσως να ήταν πιο δίκαιο αν μπορούσε να γίνεται παραπομπή στα πόστ που χαρίζουν σε κάποιον θετικό ή αρνητικό κάρμα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μέσο αξιολόγησης που δεν δίνει τη δυνατότητα στον αξιολογούμενο να γνωρίζει γιατί αξιολογείται θετικά ή αρνητικά, ώστε να γίνει καλύτερο μέλος (επαναλαμβάνοντας αυτό για το οποίο πήρε θετικό κάρμα) ή να διορθώσει τις λάθος στάσεις του (αποφεύγοντας συμπεριφορές για τις οποίες πήρε αρνητικό κάρμα), δεν έχει λόγο ύπαρξης. Ούτε καν για τους λοιπούς χρήστες, για τους ίδιους ακριβώς λόγους.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αυτό μήπως θα ήταν καλύτερα να διορθωθεί?

πρόσφατα έπεσα στο προφίλ ενός τύπου με -7 κάρμα και αναρωτιομουν πώς τα κατάφερε..

πάντως ίσως να ήταν πιο δίκαιο αν μπορούσε να γίνεται παραπομπή στα πόστ που χαρίζουν σε κάποιον θετικό ή αρνητικό κάρμα..

Όντως θα είναι καλό αυτό αλλά είναι κάτι που θα πρέπει να δει ο admin και δεν ξέρω να πω παραπάνω πράγματα.

Όσο για το -7, θεωρείς ότι μπορεί κάποιος να έχει πάρει τόσα μείον χωρίς να υπάρχουν πολύ συγκεκριμένοι λόγοι; ;)

 

Υ.Γ. Μάλλον στον kilon αναφέρεσαι και μπορώ αυτή τη στιγμή να σου πω 5 φάσεις που το άξιζε το αρνητικό Κάρμα.

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένα μέσο αξιολόγησης που δεν δίνει τη δυνατότητα στον αξιολογούμενο να γνωρίζει γιατί αξιολογείται θετικά ή αρνητικά, ώστε να γίνει καλύτερο μέλος (επαναλαμβάνοντας αυτό για το οποίο πήρε θετικό κάρμα) ή να διορθώσει τις λάθος στάσεις του (αποφεύγοντας συμπεριφορές για τις οποίες πήρε αρνητικό κάρμα), δεν έχει λόγο ύπαρξης. Ούτε καν για τους λοιπούς χρήστες, για τους ίδιους ακριβώς λόγους.

σωστότατος..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Υ.Γ. Μάλλον στον kilon αναφέρεσαι και μπορώ αυτή τη στιγμή να σου πω 5 φάσεις που το άξιζε το αρνητικό Κάρμα.

θα με ενδιέφερε να ακούσω, αν δεν βγούμε of topic..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τις πιο σωστες κουβεντες που εγραψε καποιος, οσο αφορα το καρμα.ΤΕΛΟΣ. :-X

 

Ένα μέσο αξιολόγησης που δεν δίνει τη δυνατότητα στον αξιολογούμενο να γνωρίζει γιατί αξιολογείται θετικά ή αρνητικά, ώστε να γίνει καλύτερο μέλος (επαναλαμβάνοντας αυτό για το οποίο πήρε θετικό κάρμα) ή να διορθώσει τις λάθος στάσεις του (αποφεύγοντας συμπεριφορές για τις οποίες πήρε αρνητικό κάρμα), δεν έχει λόγο ύπαρξης. Ούτε καν για τους λοιπούς χρήστες, για τους ίδιους ακριβώς λόγους.

Πρώην VARTANIS 🙂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου