Προς το περιεχόμενο

Ελληνικο ροκ


aposperitis7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πες μου 1 ντε. Γιατί αν μου πεις τπτ κατσιμηχέους, πυξ λαξηδες, μαχαιρίτσιδες και άλλους, δε νομίζω ότι θα μου πεις κάτι καινούριο, καθώς ούτε εγώ τους θεωρώ, όχι μόνο ροκ, αλλά γενικότερα κάτι το σοβαρό, πέραν από κάποιες εξαιρέσεις.....

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 253
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Και όχι δε με νοιάζει ούτε με κόφτει τι θα μου πει ο καθένας, για το τι έλεγαν στην ηλικία μου και τι λένε τώρα.

 

Εμείς δεν είμαστε ο "καθένας". Είμαστε φίλοι σου και προσωπικά το μόνο κίνητρο που έχω για να απαντάω στα ποστ σου είναι η εκτίμηση που σου έχω. Δεν προσπαθούμε ούτε να σε ξεγελάσουμε, ούτε να "σε κάνουμε σα τα μούτρα μας", αλλά να σου μεταφέρουμε μία πιο... ουδέτερη γνώμη. Δεν έχω κανένα προσωπικό κέρδος να λέω ότι δεν υπάρχει ελληνικό ροκ, αλλά (τηρουμένων των όποιων αποστάσεων) η όλη συζήτηση μοιάζει λίγο με το ποδόσφαιρο : όλη η οικουμένη ξέρει ότι το ελληνικό πρωτάθλημα είναι μία ανοησία, αλλά οι έλληνες ποδοσφαιρόφιλοι ασχολούνται με δαύτο.

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμ αυτοι θεωρουνται "ροκ" αυτους εστειλα... :) :)

 

μαλλον τελικα τα ιδια λεμε και διαφωνουμε αδικα.. :) :) ;)

 

παντως ειλικρινα δεν ακουω και μεγαλη διαφορα μεταξυ των.... Σπυριδουλα,του Παπακων/νου  και του Μαχαιριτσα...μουσικα πανω κατω ιδια μου ακουγονται.. :)

 

Μουσικα μιλαω παντα σαν ανθρωποι μια χαρα ειναι τα παλικαρια....

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όλη η οικουμένη ξέρει ότι το ελληνικό πρωτάθλημα είναι μία ανοησία, αλλά οι έλληνες ποδοσφαιρόφιλοι ασχολούνται με δαύτο.

 

+1200045673!

 

καλα αυτο ετσι κι αλλοιως ισχυει για ΤΑ ΠΑΝΤΑ στην Ελλαδα,μονο "εντος" μεγαλουργουμε σε ολους τους "τομεις" ,εξω δεν μας ξερει ΚΑΝΕΙΣ (και οταν λεω ΚΑΝΕΙΣ ενοοω ΚΑΝΕΙΣ) (Αντιθετα ξερουν χωρες πολυ πιο "μικρες" (τρομαρα μας) απο το Greece (η Hellas οπως θελουμε να λεμε,τι ταλαιπωρια θεε μου για εμας τους ...ταξιδευτες αυτο το ΝΕΟ ονομα της χωρας μας,το τι παρεξηγησεις και προβληματα εχει δημιουργησει η αναγραφη του στα νεα διαβατηρια δεν περιγραφεται.... :P)     

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι σχέση έχει ο Παπαθανασίου με το ροκ;

 

Τους aphrodite's child!!!! Μεγαλύτερη σχέση δεν μπορώ να φανταστώ, ειδικά οταν μιλαμε για αυτόν που έγραψε τη μουσική του 666!!!!!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

(Αντιθετα ξερουν χωρες πολυ πιο "μικρες" (τρομαρα μας) απο το Greece (η Hellas οπως θελουμε να λεμε,τι ταλαιπωρια θεε μου για εμας τους ...ταξιδευτες αυτο το ΝΕΟ ονομα της χωρας μας,το τι παρεξηγησεις και προβληματα εχει δημιουργησει η αναγραφη του στα νεα διαβατηρια δεν περιγραφεται.... :P)     

 

Ε κάποτε όμως έπρεπε να γίνει και αυτό. Πολύ πιό σωστό άλλωστε το Hellas από το Greece.

Δείχνει και την κατάσταση που επικρατεί εντός της χώρας σε πολλούς τομείς (HELL-as).

Τώρα θα μου πείς "τώρα το θυμηθήκανε"; Καλά κρασιά.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εμ αυτοι θεωρουνται "ροκ" αυτους εστειλα... :) :)

 

μαλλον τελικα τα ιδια λεμε και διαφωνουμε αδικα.. :) :) ;)

 

παντως ειλικρινα δεν ακουω και μεγαλη διαφορα μεταξυ των.... Σπυριδουλα,του Παπακων/νου  και του Μαχαιριτσα...μουσικα πανω κατω ιδια μου ακουγονται.. :)

 

Μουσικα μιλαω παντα σαν ανθρωποι μια χαρα ειναι τα παλικαρια....

 

Ε καλά τώρα, μάλλον δε πρόσεξες 2 φορές τι είπα πριν για το τι θεωρώ ελληνικό ροκ και επειδή διαφωνούμε άδικα γιαυτό και επέμενα να μου πεις 1 από αυτά που τους έβαζες να ακούσουν. Στο ότι οι Σπυριδούλα και ο Παύλος ακούγονται σαν τους υπόλοιπους λεντεχνους θα διαφωνίσω...

 

Η αναγωγή με το πρωτάθλημα είναι ότι ναι μεν είναι για τα τάρταρα, αλλά 1 φορά ο βάζελος έφτασε στον τελικό (έφτασα να υποστηρίζω το βάζελο ρε παιδιά...  ???). Τι θα λέμε, ότι ποτέ δεν εμφανίστηκε ομάδα να κάνει 1 πορεία και να κοντράρει άλλες ομάδες του εξωτερικού; Ή μήπως επειδή πάντα ήταν σούπα το πρωτάθλημα δεν βγήκαν παιχτάρες (Χατζηπαναγής πχ, που αποδεδειγμένα τον έφαγε η Ελλάδα και η τότε πραγματικότητα; )

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα είναι πως ο βάζελος έτυχε και έφτασε όπως έφτασε κάποτε εκεί μια φορά, κάτι που δεν επαναλήφθηκε. Όπως και η εθνική πήρε ένα ευρωπαϊκό, κάτι που θα αργήσουμε πολύ να το ξαναζήσουμε. Αυτές είναι απλά αναλαμπές ενός ετοιμοθάνατου σώματος, και όχι ο κανόνας.

Ο κανόνας είναι πως όλα είναι σκατά. Γενικά είμαι αισιόδοξο άτομο, φαίνεται άλλωστε.

I can actually hear difference between neck joints.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς δεν είμαστε ο "καθένας". Είμαστε φίλοι σου και προσωπικά το μόνο κίνητρο που έχω για να απαντάω στα ποστ σου είναι η εκτίμηση που σου έχω.

 

Καλά τώρα νόμιζα ότι κατάλαβες που αναφερόμουν. Όταν κάποιος έχει να μου πει κάτι, αφού το αφουγκράστώ, θα το διυλίσω και έπειτα από την όποια όσμωσή του, άλλα θα κρατήσω άλλα θα πετάξω (πολύ βενιζελικό ακούστηκε αυτό).

 

Νόμισα ότι απάντησα όταν μου είπες περί των τότε παπούδων και νυν ροκ σταρς και όχι γενικότερα σε όποιον έρθει και μου πει κάτι! Σιγά να μην κάτσω να αρπαχτώ και χαλάσω την εκτίμηση που έχω στον οποιοδήποτε, για ένα θέμα 35ετίες και βάλε...  ;)  :)

 

 

 

Ρε Κωστα δεν είπε κανείς το αντίθετο. Απλά κανείς όμως δε μπορεί μα το αμφισβητήσει όμως!

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ρε Superfunk τους εβαλες επιτηδες κομματια που ειναι γελοια,τι να σου λεγανε οι ανθρωποι?τους εβαλες τρυπες?ξυλινα σπαθια?τους ειπες τι λενε?Είχαν πρόβλημα με την παραγωγή ή τις βαρετες κιθάρες?Τι ακριβως τους εβαλες κ βρήκαν καλό από τα φρεσκα που λες?

 

-------

 

Κατά τα άλλα είναι κλισέ κατ' εμέ και η καραμέλα οτι δεν υπηρξε ελληνικό ροκ.Εχει να κανει με ορισμούς (τι λεγεται ροκ,τι εναλλακτικη μουσική κλπ) ενω η ουσία είναι οτι μερικές γενιές πιτσιρικάδων χτυπήθηκαν στο Ροδον ,το Αν και το Μύλο και το πιο ουσιαστικό είναι οτι αρκετοί από αυτούς μπήκαν στη διαδικασία να σκεφτούν 2 πράματα παραπάνω με συνέπεια να αλλάξουν τον τρόπο ζωής τους σε κάτι λιγότερο νερόβραστο-κοιμισμένο.Το αρνητικό στοιχείο που ενδεχομένως έχετε πιαστεί είναι οι γραφικοί που εχουν ξεμείνει και ακόμα να βάλουν το flight από την μη πορτοκαλί μεριά.Αλλά τετοιοι υπαρχουν παντού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου