Προς το περιεχόμενο

Τι μαλλί έχετε;



Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον αν σου πεφτουν θα κανεις αυτο που εκανα εγω (και εχω διατηρησει το ιδιο μαλι απο τα 22 μου οπου εχασα το 30% των μαλλιων μου... ::),εκτοτε ομως δεν εχει πεσει τριχα!!)

 

ΠΟΛΥ κοντο μαλλι και ΛΟΥΣΙΜΟ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ με ενα καλο ελαφρυ φαρμακευτικο  σαμπουαν  (συμβουλη αμερικανου δερματολογου που με εσωσε γιατι ακουγα τοτε τις μπουρδες περι μη λουσιματος και χρησης προϊοντων κτλ) με ΓΕΡΟ μασαζ τουλαχιστον 3 λεπτα...

 

Superfunk τωρα ΚΑΙ συμβουλες για ...υπεροχα μαλλια ;D μαζι με τη θεραπεια δωρο 2 σετ απ!!! :) :) :)

 

Σας συστήνω ανεπιφύλακτα την ανάγνωση του βιβλίου "Παραβάσεις και νηστειοθεραπεία'' του Ιωάννη Παπαγιαννόπουλου, σελ 86 και μετά. Εκεί θα καταλάβετε ότι τα μαλλιά πέφτουν κυρίως λόγω της επίδρασης τοξινών στον ανορθωτήρα μυ της τρίχας και της επίδρασης του τοξικού (λόγω διατροφής και περιβάλλοντος) σμήγματος πάνω στην τρίχα. Έτσι η τρίχα (όπως και κάθε άλλο όργανο του σώματος) περνά από τα εξής στάδια:

 

1. υγεία

2. διέγερση

3. παράλυση

4. ατροφία

5. θάνατος

 

Φυσικά αυτό συμβαίνει πιο εύκολα σε αυτούς οι οποίοι λόγω κληρονομικότητας έχουν αδύναμα μαλλιά. Αλλά ακόμα και αδύναμα να είναι τα μαλλιά κάποιου, αν έχει σωστό τρόπο ζωής θα τα σώσει.

 

Επίσης να ξέρετε ότι στην προσπάθεια της διατήρησης στη ζωή το σώμα διαθέτει μια ιεραρχία στις διάφορες δομές του. Και οι τρίχες βρίσκονται στο κατώτατο σκαλοπάτι αυτής της ιεραρχίας (κοινώς δεν χρειάζονται), οπότε πολύ πιο εύκολα θυσιάζει αυτές παρά πχ τα μάτια, τα νεφρά, την καρδιά, κλπ.

 

Το γ@μησα ε? Κι όμως αυτή είναι η αλήθεια  ;D

 

Το λούσιμο και το μασάζ που προτείνει ο superfunk επίσης βοηθούν. Με το λούσιμο απομακρύνεται το σμήγμα, τα καυσαέρια κλπ, και με το μασάζ αιματώνεται καλυτερα η περιοχή και θρέφει η τρίχα.

 

ΟΛΟΙ ΟΙ ΕΝ ΔΥΝΑΜΕΙ ΚΑΡΑΦΛΟΙ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΣΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ!!! ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 90
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου