Προς το περιεχόμενο

Ενεχυροδανειστήρια


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχάς γεια χαρά σε όλους! Είμαι νέος χρήστης του φόρουμ (αλλά επισκέπτομαι την σελίδα εδώ και αρκετό καιρό) και ελπίζω να με δεχτείτε στην όμορφη παρέα σας.

 

Παίζω κιθάρα (εντελώς ερασιτεχνικά... δεν πήγα ούτε σε δάσκαλο ούτε σε ωδείο) εδώ και μερικά χρόνια και πριν από ένα χρόνο αγόρασα μια vintage ibanez LP copy του 77' επειδή την βρήκα σε πολύ καλή κατάσταση και λογικότατη τιμή (300 euros μαζί με flight case και έναν 15αρι Peavy Backstage του 80') και πραγματικά την ερωτεύτηκα και απο τότε εφαγα κόλλημα με γενικά vintage καταστάσεις...

 

Θέλω λοιπόν να σας ρωτήσω, μιας και εδώ στην επαρχία δεν παίζουν τέτοια σκηνικά, αν τα ενεχυροδανειστήρια σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη εκτός απο χρυσαφικά και λίρες δέχονται και πουλάνε και όργανα; Όχι Μονό κιθάρες αλλά γενικά ότι έχει σχέση με μουσική Και αν ναι τότε αξίζει τον κόπο να ψάξω; Το ρωτάω αυτό γιατί στο εξωτερικό (USA πιο πολύ) μπορείς να βρεις τρομέρες ευκαιρίες...

"Έχεις πάρει τον εαυτό σου πολύ στα σοβαρά..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλεις να μου πεις πως αν βρείς μια Gibson  στο ένα τρίτο της τήμης της (και ακόμα πιο κάτω) δεν θα την πάρεις;

"Έχεις πάρει τον εαυτό σου πολύ στα σοβαρά..."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Προσωπικά δεν θα αγόραζα τίποτα από εκεί. Συμμετέχοντας (σαν αγοραστής) γίνεσαι κομμάτι του κύκλου της τοκογλυφίας.

Χαλάλι σου η Gibson. Μακάρι κανείς και ποτέ να μη βρεθεί στη θέση αυτού από τον οποίο θα την τσιμπήσεις στο 1/3 της τιμής. Duh.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου