Προς το περιεχόμενο

Πόσοι,πόσο και τι είδους προθέρμανση κάνετε?


trigga

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πριν παιξω σπιτι μου  αν σκοπευω να κανω μερος του προγραμματος που παιζω στα live, το ζεσταμα που κανω ειναι να πεταω ενα μικρο μπαλακι στο τοιχο κ να το πιανω με το αριστερο χερι... ;D με πολλες κ χαλαρες επαναληψεις!! αυτο με βοηθαει στο να κυκλοφορησει το αιμα καλυτερα στα δακτυλα κ στο καρπο..Προκειται για δικια μου εφευρεση κ  μπορειτε να γελασετε ελευθερα γιατι ετσι κ αλλιως ολες οι ιδιοφυιες χλευαστικαν ανα καιρους...!!!!!!! ;D

Τωρα πριν απο live προσωπικα θεωρω οτι δεν υπαρχει χρονος για να γινει σοβαρο ζεσταμα αλλωστε ειναι κ λιγο καπως να σε βλεπει ο κοσμος να παιζεις χρωματικες κ arpeggio στα μουγκα, κ θεωρω καλυτερη λυση το πρωτο κομματι που θα παιξεις με το συκροτημα σου να ειναι ενα σχετικα ευκολο ετσι ωστε να σε βαλει κ χωρις αγχος στη φαση αλλα κ να σε ζεστανει.

Πιστευω οτι κ χρονος να υπαρχει πριν αρχισω, ενα επισταμενο ζεσταμα πιθανον κ να με κουραζε.

Παιχτε κατι χαλαρο για αρχη!!!! Αφηστε τα βαρβατα για το τελος που θα στε κ ζεστοι!!!!

 

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 84
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Ριχνω κανα 2 θεματα από Ραχμάνινωφ..και μετα πετάω!!...σούπερ!! :P ::) 8)

 

Ολα θέλουν ζεσταμα..από το φαί..στις γυναίκες...στα λάιβ..στο στούντιο !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λιγο κλίμακες και χρωματικές, και μετά κανένα κομματάκι , ετσι για να ξυπνήσουν τα δάκτυλα.

 

Και λίγα τεντώματα με αναπνοές 2 λεπτά πρίν γιατι επειδη γυμνάζομαι κι όλας γενικώς, ξέρω οτι αν ανέβουν οι παλμοί λίγο με προθέρμανση , γενικά σε ότι κάνεις αποδίδεις καλύτερα.

 

Επίσης δεν με νοιάζει αν πρίν το live με βλέπει ο κόσμος να ζεσταίνομαι στα μουγγά, γιατι θεωρώ οτι τους κάνω μεγάλη τιμή να βλέπουν εν ζωή,  τον Ανθρωπο με την Μοναδική Λάμψη, ακόμα και να κάνει κάτι ενοχλητικό στο μάτι.  Εξ άλλου δίνω την ευκαιρία σε καμια γκόμενα να με ρωτήσει, γιατι το κάνεις αυτο?? και καλά, για να πιάσω κουβέντα.  lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol lol  ;D Είδατε τι εξυπνοθ που είμαι!! :P

 

 

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκο 14 μηνες τενοντιτιδα,ουτε στο ζεσταμα δεν φτανω....Αμα μου περασει θα σας πω πως θα κανω ζεσταμα.... >:( :(

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκαμώτο αγκόρι άτυχο εσυ.

Πώς την έπαθές?Το ρωτάω γιατί γενικά δεν πολυκάνω το τρελλό ζέσταμα κ κάθομαι κάτι ώρες συνεχώμενα και παίζω.Πολλές φορές χωρίς διάλειμμα και σε κάποιες φάσεις δεν υπακούνε τα δάχτυλα απ τον πόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγκο 14 μηνες τενοντιτιδα,ουτε στο ζεσταμα δεν φτανω....Αμα μου περασει θα σας πω πως θα κανω ζεσταμα.... >:( :(

 

Οσο εχω το μπαλακι μου δε φοβαμαι τιποτα!!!!!!

 

Περα απ τη πλακα πως σε χτυπησε τοσο χοντρα;;; επαιζες πολλες ωρες;; σε μαγαζι κτλ;;;;; ατιμο σκυλλαδικο;;;;;;;;

Γιατρός!!! Τι γιατρός??  Μετεωρολόγος..!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μην αγχωνεσται ,δεν θα το παθετε ποτε.

 

Το επαθα απο συνδιασμο,αποχης καλοκαιριου(2 μηνες),βαρυ πληκτρο(χωρις ζεσταμα),πλυσιμο και γενικα "κανακεμα" βρεφους και ολα αυτα εχοντας σταματησει να γυμναζομαι για κανα χρονο.

Δεν σας γραφω αλλα γιατι εχω αρχισει να ποναααααααααααααααωωωωωωωωωωωω..... :)

 

Εσεις συνεχιστε να παιζεται,να σας διαβαζω και να σας χαιρομαι......

Καποτε μπορει να δεησει και για εμε..... ???

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολλές φορές χωρίς διάλειμμα και σε κάποιες φάσεις δεν υπακούνε τα δάχτυλα απ τον πόνο.

 

Εσυ να κανεις καποια 5 με 10 διακοπη λεπτα καθε 1 ωρα(ετσι πρεπει).

 

Περα απ τη πλακα πως σε χτυπησε τοσο χοντρα;;; επαιζες πολλες ωρες;; σε μαγαζι κτλ;;;;; ατιμο σκυλλαδικο;;;;;;;;

 

Εγκο οχι ντοπερμαν.Απλα μελεταω σπιτι.

Περνάν τα χρόνια και είναι κρίματζ,

Θέλω ν'αλλάξω image...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προκειται για δικια μου εφευρεση κ  μπορειτε να γελασετε ελευθερα γιατι ετσι κ αλλιως ολες οι ιδιοφυιες χλευαστικαν ανα καιρους...!!!!!!! ;D

LOL  ;D

Εεεεετσι fuZZed... Να ξέρεις όμως ότι οι πραγματικοί καλλιτέχνες (ο ρηξικέλευθοι  :-X) και οι ιδιοφυίες αναγνωρίζονται μετά θάνατον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κι εγώ είχα τενοντίτιδα και μου πέρασε με πάγο και πολύ ξεκούραση, επίσης διατροφικά αποχή από καφέδες και έτρωγα πολλά φρούτα, κυρίως μπανάνες για τα ιχνοστοιχεία τους...

Την πάτησα από κάτι 15ωρα βιολιού. Πάντως η τενοντίτιδα θεραπεύεται (σχεδόν πάντα), μην κάθεστε να υποφέρετε ακούγοντας τους γιατρούς.

Όπως πάντα, κι εδώ η καλήτερη θεραπεία είναι η πρόληψη... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου