Προς το περιεχόμενο

Δύο διαφορετικά μαγαζιά στη Θεσσαλονίκη


RayDTutto

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Ζω για την ημέρα που ο κυρ Μίμης θα βγει στην σύνταξη και θα τα βγάλουν όλα στο σφυρί 8)

 

Μάλλον θα βρει κανέναν διάδοχο, δεν είναι λογικό;

 

Πάντως κανένας καλός μαγαζάτορας δεν μπορεί να αντικαταστήσει έναν καλό αγοραστή...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Μα τον έχουν βρει είδη, είναι ακριβώς απέναντι...

 

Είναι αυτό που λέμε, αν σε βρουν τα ''είδη'' την έβαψες.  :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τον έχουν βρει είδη, είναι ακριβώς απέναντι...

 

Είναι αυτό που λέμε, αν σε βρουν τα ''είδη'' την έβαψες.  :P

 

άστα να πάναι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον ριχάρδο πήγα κάποτε για δέρματα και πήγε πίσω στο αποθηκάκι στο βάθος όπου μάλλον δεν πρόσεξε και κόντεψε να πλάκωθεί από την πραμάτεια!!!! :D :D :D :DΆντε να τον έβγαζα από εκεί σώο!!! ;D ;DΆσε που μπάινοντας κοιτάς που πτάς,που στηρ'ιζεσαι κτλ για να μην κάνεις ζημιά ή σε πλάκώσει καμιά κούτα!!!

Πάντως με μικρό παζάρι ή και καθόλου είναι άψογος σε εξυπηρέτηση και τιμές.Πήρα πράγματα φθηνότερα και από thomann !!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 μήνα αργότερα...

Αφού ζω και εγώ στη Θεσσαλονίκη και έχω επισκεφθεί όλα τα μουσικά καταστήματα είπα να καταθέσω την άποψή μου.

Για το μαγαζί του Ζάχου δεν έχω να πω τίποτα. Τα παλικάρια την έχουν πάρει είδηση τη δουλειά με το Internet και ξέρουν τι κάνουν. Σε εξυπηρετούν άψογα, έχουν πολύ καλές τιμές (εγώ από την τρίτη φορά που πήγα να αγοράσω κάτι, μη φανταστείτε τίποτε τρελές αγορές, άρχισαν να μου κόβουν χρήματα). Το αποκορύφωμα για μένα ήταν όταν πήγα να πάρω ένα σετ χορδές και πένες και βγαίνουν 8 ευρώ. Τους δίνω 10 και μου δίνει 3 πίσω. Όταν του το λέω μου απαντάε: έλα ρε συ, να μην κόψουμε κατι??? Και φυσικά δεν είναι το 1 ευρώ, ούτε για μένα ούτε για εκείνον. Η κίνηση είναι που μετράει.

Πάω την κιθάρα για service και μου παίρνει τα λιγότερα χρήματα που μου έχουν πάρει ποτέ για πέρασμα χορδών, ρύθμιση ταστιέρας κτλ. Και ήταν και souper η δουλειά.

Τον ρωτάω για ένα petalboard και μου λέει ότι μπορεί να μου φτιάξει ένας φίλος του. Του δείχνω αυτή που έχω βρει στο Internet και μου λέει: καλά ρε μ..., πάρτην όπως είσαι. Αυτή που θα σου δώσω εγώ θα σου βγει 100 ευρώ ακριβότερη. Δεν σε συμφέρει!!!

Ε τι να πεις τώρα....Ό,τι και αν θέλω, από πένα, καλώδιο μέχρι ενισχτή και πιατίνια περνάω από εκεί standar.

Α, και κάτι για τον Ριχάρδο. Έχουμε πάει με έναν φίλο, ο οποίος του πουλάει όλα τα πιατίνια του (Paiste, Zildjian αξίας 780 ευρώ συνολικά) και του τα αγοράζει με τα χίλια ζόρια 400 ευρώ. Τα πιατίνια τσίλικα καθότι ο φίλος και πολύ ψείρας, αλλά έπρεπε να παρατήσει τα τύμπανα. Μετά από ένα εξάμηνο αποφασίζει να αγοράσει εκ νέου πιατίνια. Γυρνάμε τα μαγαζιά της πόλης και περνάμε και από τον Ριχάρδο, ο οποίος πάει να του πουλήσει τα ΔΙΚΑ του ΩΣ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ. Μάλιστα για ένα crash της Paiste του ζητάει 10 ευρώ παραπάνω από όσο έκαναν καινούργια. Φυσικά ο δικός μου έγινε θηρίο και όταν του την έπεσε και του είπε: "δεν ντρέπεσαι?θα μου πουλήσεις τα δικά μου used πιατίνια ως καινούργια και μάλιστα πιο ακριβά?", ο τύπος άρχισε να ψελίζει κάτι δικαιολογίες του τύπου "συγγνώμη, μπερδεύτηκα και τα έβαλα με τα καινούργια και τέτοια σαχλά....ναι καλά μεγάλε, σε πιστέψαμε τώρα.

Anyway, σόρρυ για το τεράστιο πost, αλλά έπρεπε να τα πω, γιατί δεν άντεχα

 

 

Υπογραφή....Πρίφτης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στόλλας??? (για θεσ/νικη παντα) και μόνο που το γράφω με πιάνει ένα σφιξημο στο στήθος,μια ανακατοσούρα και θέλω να ξεράσω.άθλια εξυπηρέτηση κατ εξακολούθηση και κατα συρροή.και απο τιμές...ειδικά σε ότι γραφει fender,είναι λες και έχουν το παγκόσμιο μονοπώλιο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

-Ζαχος: Πολυ εξυπηρετικος και ειλικρινης! Καλες τιμες και εξαιρετικο το service εγχορδων του Παναγιωτη που συνεργαζεται!

 

-Ριχαρδος (Μιμης): Ο τυπος ειναι θεος  8)! Μπορει να χωρεσει ελεφαντα σε σπιρτοκουτο  ;D! Αν ξερεις τι θελεις (δηλ. δε τον ρωτας τη γνωμη του, γιατι λεει οτι να ναι) τοτε πετυχαινεις καλες τιμες!

 

-Τσελιος: Εξυπηρετικος, αλλα ακριβος!

 

-Μαυρομουστακης (πλατεια Αθωνος): Καλες τιμες, μετρια εξυπηρετηση αλλα λογω πολιτικης του καταστηματος (φανταζομαι) δε τον προτιμω γιατι δε σ αφηνει να δοκιμασεις τιποτα! Πιο παλια πηγα με εναν φιλο με 1400 ευρω στο χερι, και δε μας αφησε να δοκιμασουμε μια κιθαρα την οποια σκοπευε να παρει επι τοπου ο φιλος μου!

 

-Λιολιος: Νομιζω πλεον εχει παρακμασει! Ο Βαλαντης παντως και 2-3 αλλοι εκει μεσα ειναι πολυ φιλικοι και εξυπηρετικοι!

 

-Νακας: Νομιζω πως εχει βελτιωθει αισθητα σε σχεση με παλαιοτερες εποχες! Πλεον σου φερονται πολυ φιλικαμ ειναι εξυπηρετικοι και ειμαι αρκετα ευχαριστημενος απο το ηλεκτρονικο τους καταστημα! Καποιες τιμες του ειναι αξιοπρεπεστατες!

 

-Στολλας (Θεσσαλονικης): Μετρια πραγματα!  ::)

 

-Ζοζεφ: Το καινουργιο καταστημα ειναι στην Αγιου Δημητριου, κοντα στο τουρκικο προξενιο. Νομιζω οτι βαριεται να σε εξυπηρετησει ο υπευθυνος εκει! Παλια ηταν πιο εξυπυρετικος! Τις τιμες του τις θεωρω υπερβολικες!

 

Αυτη ειναι η γνωμη μου για τα παραπανω καταστηματα, η οποια δημιουργηθηκε μονο απο προσωπικες εμπειριες!  :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η προσωπική μου εμπειρία από το Ζάχο είναι η εξής:

 

Έψαχνα μια περίοδο το GT2, είχα μάλιστα στείλει mail στο guitars.gr, ρωτώντας αν υπάρχει διαθέσιμο...

 

Όταν βρέθηκα στο Ζάχο, κ ρώτησα για το ίδιο πετάλι, μου απάντησε: "Μήπως έχεις στείλει mail κ το έψαχνες;"

Εγώ να έχω μείνει κάγκελο...

 

Τελικά, δεν υπήρχε σε κανέναν από τους δύο, κ 1 βδομάδα αργότερα με πήρε τηλ. ο ίδιος κ μου λέει "Για να μη σε κουράζω, το έχει ετοιμοπαράδοτο ο Μαυρομουστάκης, πες ότι πας από μένα για να το δοκιμάσεις κ ΠΑΡΤΟ ΑΠΟ ΚΕΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ!!!".

 

Χωρίς κανένα κόμπλεξ, με πλήρη γνώση της ελεύθερης αγοράς, κ συνεχή επικοινωνία με τους μαγαζάτορες όλης της πόλης, ώστε να ελέγχει τί υπάρχει διαθέσιμο.

 

Κ το σημαντικότερο, έφερε 5-10 όργανα, κ άνοιξε λίγο ο ορίζοντας μας...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου