Προς το περιεχόμενο

Δύο διαφορετικά μαγαζιά στη Θεσσαλονίκη


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

[...]Μαυρομουστάκης (Καστριτσίου): [...]Αυτή η RG Prestige θα μείνει καιρό στη βιτρίνα.[...]

 

Και μια και ανεβάσατε το παλιό μου θρεντ, ευπειθώς αναφέρω ότι όντως η RG Prestige είναι ακόμα στη βιτρίνα του Μαυρομουστάκη...

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και μένα το ίδιο με τον Lukather μου έκανε, ζήτησε πιο πολλά λεφτά από όσο είχε πεί αρχικά.

 

Τι να πεί κανείς  >:(

 

Δε μπορω να καταλαβω πως σκεφτονται καποιοι ανθρωποι......ειναι ντροπη αυτο!

 

Οταν ημουν λυκειο, ειχα παρει απο το παλιο μαγαζι του Ζοζεφ, στο Λευκο Πυργο, μια κιθαρα η οποια ειχε χρησιμοποιηθει για επιδειξη (ex-demo) και ειχε 2-3 γρατζουνιες! H κιθαρα εκανε με την εκπτωση 440,30 ευρω (εχω και την αποδειξη)! Παω, λοιπον, να την αγορασω και δινω 450 ευρω! Και μου λεει: "Μηπως εχεις 30 λεπτα??  ::)" ! Ειλικρινα δεν ειχα ψιλα πανω μου, και αφου σκεφτηκε 10 δευτερολεπτα περιπου, μου λεει : "Παρε 10 ευρω και πηγαινε στο μπουγατσατζιδικο διπλα και πες του να στα χαλασει  ??? ??? ??? ??? ???" ! Τοτε σαν μικρος και ντροπαλος δεν ειπα του αντιμιλησα! Αλλα απο τοτε, εχει γινει το ανεκδοτο της παιδικης μου μπαντας!!!!  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θυμηθηκα ακομα ενα σκηνικο. Φιλος αγοραζει 2η κιθαρα. Αποφασιζει να αλλαξει και στις 2 μαγνητες. Αλλος φιλος αποφασιζει να παρει τους μαγνητες απο τη μια κιθαρα του προηγουμενου. Δηλαδη

 

Ο ενας εχει μια Ιbanez και μια Fender Mexico και ο αλλος μια Peavy, και θα βαλουν στην Ibanez 2 Evolution, sti Fender 2 hotrails και τους μαγνητες απο την  Ibanez θα τους βαλουν στην Peavy. Σημειοτεον οτι ολες οι κιθαρεσ ειναι φθηνες και οτι καμια δεν κοστιζει πανω απο 300 ευρω.

 

Πανε λοιπον στον ζοζεφ, τις αφηνουν, και γυριζουν να τις παρουν και να πληρωσουν..ποσα λετε????

 

 

200 ευρω η καθε κιθαρα! Ζητησε δηλαδη 600 ευρω για 3 αλλαγες μαγνητων. Τα παιδια θα μπορουσαν να πανε να παρουν αλλες 3 αντι να τους αλλαξουν μαγνητες!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανε λοιπον στον ζοζεφ, τις αφηνουν, και γυριζουν να τις παρουν και να πληρωσουν..ποσα λετε????

 

 

200 ευρω η καθε κιθαρα! Ζητησε δηλαδη 600 ευρω για 3 αλλαγες μαγνητων. Τα παιδια θα μπορουσαν να πανε να παρουν αλλες 3 αντι να τους αλλαξουν μαγνητες!

 

Aν στην τιμή συμπεριλαμβάνονται και οι μαγνήτες που είναι το παράλογο δηλαδή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο οτι ΔΕΝ συμπεριλαμβανονται οι μαγνητες!Τα παιδια πηγαν με τους μαγνητες τους αγορασμενους απο ebay.

 

Εστω οτι συμπεριλαμβανονταν.

Δηλαδη σου φαινεται λογικο να χρεωσει 200 ευρω τη μεταβαση των μαγνητων απο την μια στην αλλη ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο οτι ΔΕΝ συμπεριλαμβανονται οι μαγνητες!Τα παιδια πηγαν με τους μαγνητες τους αγορασμενους απο ebay.

 

Εστω οτι συμπεριλαμβανονταν.

Δηλαδη σου φαινεται λογικο να χρεωσει 200 ευρω τη μεταβαση των μαγνητων απο την μια στην αλλη ?

 

Κάτσε γιατί με μπέρδεψες! Πήγαν με αγορασμένος μαγνήτες ή αλλάξανε τους μαγνήτες από τη μία στην άλλη? Και τέλος δεν υπάρχει περίπτωση να πιστέψω ότι κάποιος ζήτησε 600 ευρώ για service

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν διαβασεις παραπανω το ποστ θα καταλαβεις. Αλλαξανε σε 2 τους μαγνητες με καινουριους, και πηραν απο τη μια τουτς παλιουσς και τους βαλανε σε μια τριτη. και για καθε μια πληρωσαν 200 ευρω.

 

Κοιτα, ουτε και γω θα ηθελα να το πιστεψω... :P αλλα δυστυχως δεν ξερω με ποιο τροπο να σου δωσω στοιχεια για να σε πεισω (στην τελικη δε με πολυνοιαζει να σου πω την αληθεια).αλλα τι λογο να εχω να σου πω ψεματα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου