Προς το περιεχόμενο

Το G5 των PC


ikon

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 28
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Administrator

Και εδώ κοίτα λοιπόν. Υπάρχουν αρκετές προτάσεις ειδικά συναρμολογημένων υπολογιστών για audio.

Στην Ελλάδα επίσης κάποιοι αντιπρόσωποι καρτών ήχου στήνουν σύνολα για audio. Κάποιοι ευσυνείδητα και με γνώσεις.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όντως,ενδιαφέροντα όλα αυτά αλλά και σαφώς υπερτιμημένα...

γενικά οτιδήποτε καλύπτεται με τον όρο "μουσικό" έχει τιμή που μόνο γέλια μπρεί να προκαλέσει.

αν ψαχτείς (κάτι πολύ εύκολο στις μέρες μας λόγω internet) μπορείς να πετύχεις αντίστοιχα αποτελέσματα με πολύ λιγότερο κόστος.

 

ps:τα pc δε θα γίνουν ποτέ mac.το να πληρώνεις pc στην τιμή ενός mac είναι μ@λ@..@.αν το συγκεκριμένο pc φοράει και intel cpu...,ε και οι μ@λ@..ες έχουν τα όριά τους...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps:τα pc δε θα γίνουν ποτέ mac.

Thank God!!! :mrgreen:

το να πληρώνεις pc στην τιμή ενός mac είναι μ@λ@..@.αν το συγκεκριμένο pc φοράει και intel cpu...' date='ε και οι μ@λ@..ες έχουν τα όριά τους...[/quote']

:lol: :lol: :lol:

url=http://www.soundclick.com/akisk]Akis K

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ps:τα pc δε θα γίνουν ποτέ mac.το να πληρώνεις pc στην τιμή ενός mac είναι μ@λ@..@.αν το συγκεκριμένο pc φοράει και intel cpu...' date='ε και οι μ@λ@..ες έχουν τα όριά τους...[/quote']

 

Η προσωπική μου εμπειρία και οι (όποιες) γνώσεις λένε ότι αν τυχόν στήσεις PC στην τιμή ενός Mac φτιάχνεις ένα σαφώς καλύτερο και ταχύτερο σύστημα από Mac. Αν το σετάρεις και σωστά τότε είναι εξίσου αξιόπιστο. Απλά, το PC θέλει λίγο περισσότερες γνώσεις για να το "στρώσεις" λόγω της πληθώρας σαβουρο-εξαρτημάτων και σαβουρο-προγραμμάτων που κυκλοφορούν, καθώς και σαβουρο-υπηρεσιών που εγκαθιστούν τα Windows.

 

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αμφιβάλλω φίλε Γεράσιμε.μετά από πολλά tweaks μπορείς να κάνεις το pc σου να πετάει.από προσωπική εμπειρία σου λέω όμως οτι ο συνδυασμός software-hardware-quality των mac είναι πραγματικά το κάτι άλλο.

δε θέλω να επεκταθώ καθώς είναι ανούσιο να αρχίσει flaming war ανάμεσα στους fan των δύο πλατφορμών.

εξάλλου καθένας που έχει ασχοληθεί ΚΑΙ με mac ΚΑΙ με pc γνωρίζει τα υπέρ και τα κατά των 2 συστημάτων.

 

το μόνο σίγουρο είναι πως στην περίπτωση που δεν έχεις την απίστευτη οικονομική άνεση είναι κουτό να ρίχνεις τρελά χρήματα σε ένα μηχάνημα που έτσι κι'αλλιώς θα είναι ξεπερασμένο σε σύντομο χρονικό διάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δε θέλω να επεκταθώ καθώς είναι ανούσιο να αρχίσει flaming war ανάμεσα στους fan των δύο πλατφορμών.

 

Ενημερωτικά' date=' το θέμα συζητήθηκε ελαφρώς και εδώ:

 

PC ή MAC;

 

Γεράσιμος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν αμφιβάλλω φίλε Γεράσιμε.μετά από πολλά tweaks μπορείς να κάνεις το pc σου να πετάει.

 

Φίλε spirou , δεν χρειάζεται να κάνεις tweaks σε ένα σύγχρονο PC για να πετάει ή για να είναι πιο γρήγορο από ένα Mac. Αν αφιερώσεις 5 λεπτά από τη ζωή σου και δεις το site που πρότεινε o yameth θα διαπιστώσεις ότι το G5 δεν είναι το πιο γρήγορο σύστημα παρόλο που είναι πανάκριβο. Το site αυτό μπορεί να χρησιμεύσει σαν σημείο αναφοράς για τη συναρμολόγηση pc με δοκιμασμένες συνθέσεις που συνοδεύονται από τα αντίστοιχα benchmarks.

 

από προσωπική εμπειρία σου λέω όμως οτι ο συνδυασμός software-hardware-quality των mac είναι πραγματικά το κάτι άλλο.

 

Το hardware των σημερινών Mac αποτελείται κατά 50% από τεχνολογία που υπάρχει και σε ένα PC , απλά ότι πληρώσεις παίρνεις. Στους PC υπάρχει η επιπλέον δυνατότητα να αγοραστούν φτηνά εξαρτήματα , αυτό δε σημαίνει ότι ένας PC έχει απαραίτητα κατώτερη ποιότητα.

 

 

Από δω και πέρα όποιος χρηστής Mac θέλει να εκθειάσει τα προϊόντα της apple καλό θα ήταν να παρουσιάσει και κάνα benchmark ή να διοργανώσει ένα benchmark του noiz.

Ειλικρινά (μιλώ σαν απλός επισκέπτης) και όχι σαν moderator βαρέθηκα να ακούω προσωπικές απόψεις που δεν στηρίζονται από αντικειμενικά επιχειρήματα.

Benchmarks κυριοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

βαρέθηκα να ακούω προσωπικές απόψεις που δεν στηρίζονται από αντικειμενικά επιχειρήματα.

 

forum είναι το noiz,τι να γράψουμε αν όχι προσωπικές απόψεις;

δε θα κάτσω να κάνω benchmarks για να σου δείξω οτι ο δικός μου υπολογιστής είναι καλύτερος απ'τον δικό σου.ο καθένας που έχει ασχοληθέι ξέρει.

 

Το hardware των σημερινών Mac αποτελείται κατά 50% από τεχνολογία που υπάρχει και σε ένα PC

 

εγώ σου μιλάω για συνδυασμό hardware-software-quality και εσυ μου μιλάς για το 50% του hardware...

 

έχω και pc και mac και επίσης έχω μάτια και βλέπω.

τα benchmarks είναι για το doom και για τους psycho-overclockers.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου