Προς το περιεχόμενο

Τι άλλα Soft Synth;


KOTS

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Kαλησπερα και χρονια πολλα!

Θελω να ρωτησω για vst-synths. Εχω στο nuendo το korg legacy, yamaha fm7, korg polysix, korg ms-20, korg wavestation. Aλλα θελω κι αλλα! Εχετε κατι να μου προτεινετε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

να σου προτείνω ένα και καλό. native instruments reaktor αν δεν βαριέσαι να φτιάχνεις ήχους και μετά ni massive,REFX vanguard/nexus,Rob Papen ConcreteFX Blue και άλλα που δε τα θυμάμαι τώρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτα που προτείνει ο φίλος edessaios, και επίσης το must (θεωρώ) κάθε synthesizerόβιου atmosphere της spectrasonics που αξίζει τα λεφτά του,

 

Με όλα αυτά είμαστε πράγματι ευτυχισμένοι συν αυτά που έχεις

Πιανίστας, Διδάκτωρ Γιουροβιζιονολογίας

με εξειδίκευση στα ΣΥΝΘΕΣΑ'ΙΖΕΡ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1000 + ReFx Nexus και Cakewalk Rapture(οχι σε λογια να βρισκόμαστε,απλα είναι top στο είδος τους)με πολυ καλο ήχο,ειδικά το πρώτο.

 

edit:sorry φίλε edessaios τώρα το είδα ότι ανάφερες και εσύ το nexus. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανένα άλλο. Μάθε αυτά και αν δεν σε καλύψει κάποιο σε κάποιον ήχο που θες (χλωμό πολύ) τότε να αρχίσεις να ψάχνεσαι. Αν θες ντε και καλά κάποιο άλλο, πάρε το Karmafx, ή το crystal, ή το synth1 και κάτσε να χαθείς με τις δυνατότητές τους! Α ναι είναι και τσαμπέ (καλά το 1ο είναι donationware, αλλά αξίζει και με το παραπάνω να του τα σκάσεις)

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

tHanx παιδια!

 

Να ρωτησω κατι. Ολα αυτα περιπου σε τι τιμες ερχονται. Υπαρχει καποιο για free download?

 

Ο κολλητος μου μου εδωσε και το arturia jupiter 8v αλλα κατι παιζει και δεν εμφανιζεται μεσα στο nuendo. Kai επισης οποτεδηποτε παω να αλλαξω ηχο κρασαρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιεργο....Κοιτα να δεις πραγματα που συμβαινουν... ;D ;D

 

no offence παντα...

 

H τιμες για τα synth που ψανεις είναι λίγο στον θεο...αλλα ρε παιδακι μου....τι το θες το παραπανω μια χαρα αρκετα ειναι αυτά που εχεις....αν οντως τα εξαντλησες (που δεν νομιζω) προσανατολισου προς τα synth που σου λέει ο boukaw και θα δεις οτι δεν ειναι και τοσο ασχημα....για την ακριβεια θα εκπλαγεις....

 

Γενικα αν ριξεις μια ματια στο http://www.kvraudio.com/ σου προτεινω να δοκιμασεις ολα τα top rated απο free vsti....και επισης επειδη τα vsti σου ειναι απο τα πολύ γνωστα ψαξε και για free presets και banks....

 

 

 

Time is just a fraction of the sine.......

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*******************************

 

πάρε εδώ ένα πακέτο. Κάποια από αυτά λένε πολύ, δεν νομίζω όμως να γίνονται όλα vst για προγράμματα όπως το cubase. standalone δουλεύουν αρκετά καλά, τώρα, εσείς θα ξέρετε καλύτερα. χαιρετίσματα και καλές γιορτές!!

 

Χρόνια Πολλά σε όλους!!!

 

 

 

Η πειρατία απαγορεύεται διεθνώς και διώκεται. - yameth

http://sfyraki.blogspot.com/ - Tom Still Waits
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δοκίμασε αρκετά, βρες 2-3 synth που σου αρέσουν, μάθε να τα δουλεύεις καλά και θα κάνεις μια χαρά τη δουλεία σου - δεν είναι ανάγκη να έχεις δεκάδες διαφορετικά για να γράψεις καλή μουσική :)

 

Αν θες ντε και καλά κάποιο άλλο, πάρε το Karmafx, ή το crystal, ή το synth1 και κάτσε να χαθείς με τις δυνατότητές τους! Α ναι είναι και τσαμπέ (καλά το 1ο είναι donationware, αλλά αξίζει και με το παραπάνω να του τα σκάσεις)

 

Δυστυχώς το Karmafx δεν είναι πια free ούτε donationware (σε αντίθεση με το karmafx plugin pack με τα εφφέ) - το license του είναι 68 eu + φπα. Τα αξίζει βέβαια και με το παραπάνω. Φοβερό synth.

Peace, Love, death metal

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου