Προς το περιεχόμενο

Marcus Miller - Scoop - Απύθμενο Groove


SlenderSmash

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Οι έμπειροι θα το έχουν δει, αλλά εγώ το ανακάλυψα πρόσφατα και καιρό είχα να δώ τοσό σφιχτό-funky-παιχνιδιαρικό arrangement και εκτέλεση. Σχολείο για κάθε μουσικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο Marcus Miller ειναι μεγάλος μουσικος και γνωστος groover μην ξεχναμε οτι μαθητευσε διπλα στον μεγαλο Miles Davis γραφοντας και ενορχηστρώνοντας αρκετους απο τους τελευταίους του δισκους. Καλα ολα αυτα αλλα ο κιθαριστας του δεν μου λεει και πολλά, τον εχω δει και σε αλλα βιντεο..

Εξη χορδές και ειναι πολλές

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Rhythm machine... Το Groove του θεού... Βέβαια το κομμάτι είναι άλλων... ημίθεων (Tower of Power), αλλά ο θείος Marcus το σκίζει.

 

 

 

all this has happened before and will happen again

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο τα καλυτερα trading solos ....απιστευτη χημεια και εκφραση !!!

 

Καλα ολα αυτα αλλα ο κιθαριστας του δεν μου λεει και πολλά, τον εχω δει και σε αλλα βιντεο..

 

:o :o :o  τι λες ανθρωπε ...ο τυπος το σκιζει και τον πιανει και τρεμουλα ;Dαυτος ανευασε τη ανδρεναλινη και των υπολοιπων

φοβερος!!!

www.autokanelis.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Scoop πάντως εγώ εντυπωσιάζομαι περισσότερο απο το απίστευτο groove που παρέχει ο Marcus μετά το solo του (το οποίο δεν παύει να είναι... διαστρικό).

 

Φαίνεται πως είναι ο άνθρωπος που του αρέσει να ακούει τι θα βγάλουνε οι άλλοι μουσικοί με το "χαλί" που τους παρέχει και προφανώς να το απολαμβάνει. Και δεν είναι όλοι οι μουσικοί έτσι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο Scoop πάντως εγώ εντυπωσιάζομαι περισσότερο απο το απίστευτο groove που παρέχει ο Marcus

 

απιστευτο ...αλλα και ο νταμερ εχει το απολυτο γκρουβ,,,,ξερεις ονομα ?

 

Και δεν είναι όλοι οι μουσικοί έτσι ;)

αν εισε μουσικος θα πρεπε να εισε ετσι... ;D

www.autokanelis.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νταξ, τι να λέμε τώρα. Όλη η μπάντα είναι.....

 

Προτιμώ τον Miller όταν παίζει πίσω πάντως.

 

Από τους υπολοίπους ξεχωρίζω το σαξοφωνίστα. Όσον αφορά τον κιθαρίστα, νομίζω ότι στο ύφος θα πήγαινε περισσότερο κάποιος σε στυλ George Benson και όχι blues/rock. Επίσης, απαράδεκτο κούρεμα. Αν ήμουν ο Miller, θα του απαγόρευα να ξανανέβει στη σκηνή μαζί μου αν δεν κουρευτεί σαν άνθρωπος. Πώς να το κάνουμε, δε γίνεται να παίζεις τέτοια πράγματα και να έχεις εμφάνιση Ramones.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πώς να το κάνουμε, δε γίνεται να παίζεις τέτοια πράγματα και να έχεις εμφάνιση Ramones.

Τι λες καλιέ! Ο Mike Stern δηλαδή με τον Miles πώς ήταν? ;)

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι λες καλιέ! Ο Mike Stern δηλαδή με τον Miles πώς ήταν? ;)

 

Πραγματικά απορώ πώς του το είχε επιτρέψει ο Miles. Αν και στα γεράματα είχε επιτρέψει διάφορα στυλιστικά παραστρατήματα σε διαφόρους. Στην ακμή της καριέρας του, έβαζε στην μπάντα του χέρι ΚΑΙ για το πώς θα φαίνονται στη σκηνή.

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου