Προς το περιεχόμενο

Σκεφτομαι να αγορασω αυτην την Gibson...αξίζει?


ax1ss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και ομως....ειδες ? η κιθαρα τα σπαει..3 ατομα την τεσταραμε και λεγαμε μπα δεν γινεται αυτο.

 

και δεν εχει ουτε μια ατελεια-αστοχια σε κολα στα ταστα και αλλα τετοια..

 

απλα δεν ξερω ποσο πολυ καλυτερη θα ειναι η gibson και αν αξιζει τοσο μεγαλη χρηματικη διαφορα!

 

οταν την δοκιμασες μηπως το gain στον Laney σου ηταν στο 10?

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

οχι στο 7 γιατι? αλλα ακομα και στο 10 να το ειχα και να μην εφτανε..τι τα εχουμε τα πεταλακια?

 

active Μαγνητες δεν εχει αλλα ειναι αρκετα δυνατοι και βαρβατοι..

 

τωρα θα παω να παιξω με μια studio οταν βρω για να δω διαφορες.

 

ΑΝ δεν γραφει FENDER πανω...τοσο το καλυτερο...το fender-gibson ΥΠΕΡκοστιζουνε

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι στο 7 γιατι? αλλα ακομα και στο 10 να το ειχα και να μην εφτανε..τι τα εχουμε τα πεταλακια?

 

αν ειναι να παιζεις με τοσο πολυ gain ,παρε την Stagg να κανεις και οικονομια... ετσι κι αλλοιως οτιδηποτε κιθαρα και να βαλεις στον ενισχυτη πανω κατω,με τοσο γκαζι,το ιδιο θα ακουγεται.... :) :)  (μια και με τοσο κλιπαρισμα αυτο που τελικα ακους ειναι ο...ενισχυτης και οχι η κιθαρα....)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εν μερει εχεις δικιο...αλλα μου εκανε εντυπωση πως η stagg ειχε τρελο sustain(θα μου πεις setneck βεβαια) και τρομερη καθαροτητα στις νοτες της και στα καθαρα χορις εφε με λιγο reverb απο τον laney ...

 

λες να ηταν η συγκεκριμενη κιθαρα ετσι και οι αλλες να ειναι παντοφλες?

 

 

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τοσο πολυ Gain και ..παντοφλα με χορδες :) να εβαζες sustain θα εβγαζε.. :)

 

Χωρις πλακα τωρα,απο τη στιγμη που στα καθαρα ο ηχος σου αρεσε δεν εχεις παρα να την συγκρινεις στα καθαρα με μια οποιαδηποτε Gibson Les Paul ,νομιζω οτι οι Burstbuckers που φοραει η Les Paul που σου προτεινουν τα περισσοτερα  παιδια θα σε εκπληξουν πολυ ευχαριστα και ισως εχουν το "κατι" παραπανω απο τη Stagg :)

 

Μη πολυασχολεισαι πολυ με το ...ατελειωτο sustain μιας κιθαρας ,ειναι αλλωστε μια υπερβολικα υπερεκτιμημενη (σορρυ για την ελληνικουρα αλλα ταιριαζει...:) )ιδιοτητα των διαφορων κιθαρων που στον πραγματικο κοσμο ελαχιστη αξια εχει (με αλλα λογια sustain μπορεις να πετυχεις και με αλλους τροπους...)

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα..ελπιζω να μην με εκπληξει η les paul(πλακα κανω,,,) γιατι θα πρεπει να δοσω πολυ περισσοτερα φραγκα..

 

ξερει κανεις στην θεσσαλονικη που μπορω να βρω και να δοκιμασω les paul studio χωρις να μου πουνε περνα αυριο για να την σεταρω κιολας και να μην μου πριξουν τα @@

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σωστα..ελπιζω να μην με εκπληξει η les paul(πλακα κανω,,,) γιατι θα πρεπει να δοσω πολυ περισσοτερα φραγκα..

 

ξερει κανεις στην θεσσαλονικη που μπορω να βρω και να δοκιμασω les paul studio χωρις να μου πουνε περνα αυριο για να την σεταρω κιολας και να μην μου πριξουν τα @@

 

αυτό που λες μάλλον feedback λέγεται και όχι sustain.

 

LP studio έχει στον Μαυρομουστάκη στην πλ. Άθωνος και στον δρόμο του Βακούρα την Ι. Μιχαήλ δε θυμάμαι πως λέγεται το κατάστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

 

LP studio έχει στον Μαυρομουστάκη στην πλ. Άθωνος και στον δρόμο του Βακούρα την Ι. Μιχαήλ δε θυμάμαι πως λέγεται το κατάστημα.

 

Το μαγαζι λεγεται Ζαχος και εχει μια πολυ ομορφη LP Studio στη βιτρινα. Δε νομιζω να υπαρξει προβλημα για δοκιμη, περνα μια βολτα.  ;)

nothing to fear, nothing to doubt

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου