Προς το περιεχόμενο

Σκεφτομαι να αγορασω αυτην την Gibson...αξίζει?


ax1ss

Προτεινόμενες αναρτήσεις

απο οτι καταλαβα στα studio Μοντελα πληρωνεις to GIBSON λογοτυπο

ναι, έχει ειπωθεί πολλές φορές αυτό εδώ μέσα.....Αν αντέχει η τσέπη σου πας για standard (ε δεν είναι και καμιά τρομακτική διαφορά στην τιμή αλλά λέμε τώρα) δαγκωτό.....

τώρα με τα γκάζια που θες, δεν ξέρω αν θα σε ικανοποιήσει, ας σου απαντήσει κάποιος άλλος....

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 68
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

ηχητικα η studio απο ττην standar εχει διαφορα στην ποιοτητα του ηχου ή στο ειδος του ηχου?

 

Φίλε μου η καλύτερη λύση είναι να πας να ακούσεις μια studio και μια standard με ίδιους μαγνήτες δίπλα δίπλα και να αποφασίσεις εσύ αν υπάρχει διαφορά στον ήχο και ποιά σου αρέσει περισσότερο.

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ηχητικα η studio απο ττην standar εχει διαφορα στην ποιοτητα του ηχου ή στο ειδος του ηχου?

πολλοί αναφέρουν κυρίως κατασκευαστικά μειονεκτήματα αλλά αυτό που έχεις να κάνεις είναι....

 

Φίλε μου η καλύτερη λύση είναι να πας να ακούσεις μια studio και μια standard με ίδιους μαγνήτες δίπλα δίπλα και να αποφασίσεις εσύ αν υπάρχει διαφορά στον ήχο και ποιά σου αρέσει περισσότερο.

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε ax1ss, ως κάτοχοςτης les paul studio, σου εγγυώμαι ότι η κιθάρα βγάζει όσο γκάζι γουστάρεις (κάτι που εμένα δεν με ενθουσιάζει).....

 

Το θέμα δεν είναι αυτό... Το θέμα είναι ότι οι φορουμίτες προσπαθούν να σου εξηγήσουν ότι η κιθάρα αυτή δεν είναι και ό,τι καλύτερο για αυτά τα λεφτά...

Βέβαια, αν εσύ ήσουν αποφασισμένος, η κιθάρα είναι έτοιμη μόνο για σένα...

Σε βλέπουμε όμως αναποφάσιστο και πελαγωμένο.

 

Η γνώμη μου είναι πως, αν σου φτάνουν τα λεφτά, θα πρέπει να τσιμπήσεις την στανταρτ, γιατί είναι ανώτερη σε όοοοοολους τους τομείς...

Αλλιώς, άκου ό,τι κιθάρα υπάρχει στα λεφτά που έχεις, και πάρε αυτή που θα σ' αρέσει περισσότερο....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε παιδια,στα λεφτά του φίλου υπάρχει η faded απο playback.Το συζητάμε ακόμα?

Αφου θέλει lp,και υπάρχει καλή gibson στα λεφτά του...

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρε βρε ,και εγώ που νόμιζα ότι οι reverend κανανε χιλιαρικο και βάλε...ωραιες τιμες έχουν και αυτα τα μοντελα με τους p90 μου κάνουν κλικ επικύνδυνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

την βρηκα μεταχειρισμενη απο εναν τυπα στην κερκυρα 600 ευρο...καλη τιμη ειναι αυτη πιστευω..αλλα ειναι το ακολουθο μοντελο..το ιδιο δεν ειναι αλλα παλιότερο?

 

 

http://i140.photobucket.com/albums/r33/ax1ss/7023_3.jpg

 

εγω απλα θελω πιο γεματο και ζεστο ηχο απο την ΙΒΑΝΕΖ που εχω(basswood-μεσαια-High gain-κιθαρα) και αρκετα Bluesy style

 

που πιστευω πως η κιθαρα αυτη ειναι η ιδανικη για αυτα τα λεφτα..τι λετε?

 

οποτε εχουμε νεα δεδομενα στην τιμη(600 ευρο)

MetalCaster

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου