Προς το περιεχόμενο

Υδρόψυξη!!!


STUDIOM13

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πάρτε όλοι υδροψυκτα παιδία και μην ανησυχείτε αν στάζει...εγώ είμαι δω...

:D

παντος για μενα η καλυτερη λυση ειναι αυτη του dither..αθορυβη ηχογραφηση και εντελος δωρεαν...με 200 ευρω μπορεις να παρεις ενα μικροφωνακι να βαλεις 1G RAM ακομη στο μηχανημα σου η ενα σκληρο δισκο ακομη...

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για σκέψου σε 1 ή 2 χρόνια να αρχίσει να στάζει νεράκι πάνω στο motherboard

 

...και για να συμπληρώσω την "καταστροφολογία" ,φαντάσου να έχεις στο motherboard καμια χρυσοπληρωμένη rme hammerfall 8O

 

δε το γλυτώνεις το ...εγκεφαλικό... :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ έχω κάνει σχεδόν αθόρυβο το pc αλλάζοντας τα original ανεμιστηράκια και βάζοντας 8ρια και όχι 12ρια.

Έχω ανοιχτό το πλαϊνο του κουτιου και έχω σύνολο 3 ανεμιστήρες!

1 στη cpu

1 στην vga

1 στο psu

A,υπόψη τα έχω και δουλεύουν στα 7volt@1100rpm περίπου και στο psu έχω βάλει ποντεσιόμετρο και ρυθμίζω σαν volume την ένταση των volt και του θορύβου!

Τώρα το μόνο που ακούγεται το βράδυ κυρίως που ησυχάζουν τα πράγματα είναι ο σκληρός δίσκος!Ναι καλά διαβάσατε!Πρέπει να πάρει κανείς και αθόρυβο δίσκο.Έχω έναν 60ρη maxtor και κάνει ένα θόρυβο σαν φύσημα ο άτιμος και βγάζει και μια ψηλή συχνότητα.Αν τον αποσυνδέσω και ανοίξω το pc γίνεται αθόρυβο τελείως.Έχω ακούσει ότι οι samsung είναι αρκετά αθόρυβοι αλλά οι πλέον αθόρυβοι είναι οι 2.5ρηδες που έχουν τα laptop.

Για όποιον ενδιαφέρεται ας κοιτάξει στο http://www.silentpcreview.com/index.php

έχει αρκετές πληροφορίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου