Προς το περιεχόμενο

Δίλημμα, Studiotone ή twintone Κoch και γιατι?


ikaros

Προτεινόμενες αναρτήσεις

H κιθάρα του φίλου ικαρου (δικια σου δεν είναι η ξανθια με τον π90?) σε συνδυασμό με τον studiotone και την καμπίνα 2χ12 είναι για μένα ο καλύτερος ήχος που έχω ακουσει μέχρι τώρα..

Φαβτάζομαι και με τον twintone  θα τα σπάει

 

Μεγειες φίλε και καλά παιξίματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 48
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  Σε ευχαριστω παρα πολυ.Ειναι ενισχυτης θα ελεγα πιο κοντα στις προτιμησεις μου απο οτι ο μικρος.Ο 20αρης μου φανηκε πιο επιθετικος αλλα εννοειται καλος ενισχυτης.Αντε να βγει καλος ευχομαι....Εχει εναν κακο,ειναι βαρυς  :(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες αργότερα...

Επαναφέρω το συγκεκριμένο θέμα γιατί βρίσκομαι στο ίδιο ακριβώς δίλλημα. Η αλήθεια είναι ότι ο twinτone μου άρεσε περισσότερο.  όμως πέρα από το ηχητικό αποτέλεσμα των δυο ενισχυτών που δεν χωράει αμφισβήτηση (είναι καθαρά θέμα προσωπικής επιλογής) , μήπως ο 50άρις αν και πιο βαρύς, είναι τελικά πιο χρηστικός? γιατί μπορείς να ρυθμίσεις (στο πίσω μέρος) να δίνει λιγότερα από τα 50 watt του και μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις σε οποιοδήποτε χώρο. Τώρα τι ακκριβώς συμβαίνει δεν είμαι απόλυτα σίγουρος (έχω την εντύπωση ότι χαμηλώνει η προενίσχυση) και θα ήθελα μια διευκρίνηση από όποιον γνωρίζει. (υπάρχει αυτή η λειτουργεία στον 20άρι)

 

και κάτι ακόμα,

τι συμβαίνει με το reverb? ο studiotone έχει κανονικό ποτενσιόμετρο, ο twin? στο footswitch του γράφει κάτι για reverb αλλά από που το ρυθμίζεις???

deja vu

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου