Προς το περιεχόμενο

Σε LIVE: MacBook ή MacBook Pro;;


Holystone

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 62
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Η μόνη λύση που έχω σκεφτεί (γιατί τα περισσότερα είναι της Best service και γενικά Kontakt Players) είναι να βρεθεί το Kontakt Au και μετά να γίνουν κανονικά install και register οι βιβλιοθήκες και να ανοίγουν μέσω Kontakt...παλιοζωή

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εάν και εσύ (όπως έχω εγώ) είχες πολύτιμο μουσικό software που δεν παίζει στα intel τι θα έκανες?

 

Φίλε marathon, ό,τι και εσυ... ;) Θα έκανα την δουλειά μου όπως την έκανα και παλαιότερα -αν με βοηθούσε να την κάνω καλά- και από τη στιγμή που λες πως θα παίζουν τα καινούργια στον G5...τότε no problemo... όσο κρατήσει  ;)

 

(Κακά τα ψέμματα, όποιος μπορούσε και δούλευε μέχρι χθές με G5 και έβγαζε την δουλειά του, το ότι βγήκε κάτι καινούργιο δεν σημαίνει πως ξαφνικά αχρηστεύθηκε το προηγούμενο.

Π.χ. τι πρέπει να κάνουν οι οδηγοί του Τoyota Corolla που κάθε χρόνο βγαίνει και καινούργιο μοντέλο: α) να περιμένουν καθε χρόνο το καινούργιο και να μην αγοράσουν ποτε; ή β) να αγοράζουν κάθε χρόνο καινουργιο αυτοκίνητο;  ;D

 

Την δουλειά του την έκανε τότε; Αν την έκανε τότε ίσως να την κάνει και σήμερα...

Αυριο, μπορεί να βγάλουν και κάτι καινούργιο και τα προγράμματα που παίζουν σε Intel να μην παίζουν σε εκείνο.  ::)

 

Από τη στιγμή που και ο τίτλος του thread είναι: "Σε LIVE: MacBook ή MacBook Pro;;"  :-[

περιορίζομαι -εκ των προτέρων- σε Intel. Και μιας και μιλάμε για καινούργιο Mac, δυστυχώς, εκθρονίζεται ο G5... :-\

 

Φιλικά

 

 

Your Ear Rulez!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Συμφωνω σε oλα,απλα πειραζοντας τον mac βαζοντας εσυ τις μνημες χανεις την εγγυηση,

και αντε μετα βρες ακρη με την rainbow.................!!!!

 

Το manual περιγράφει ξεκάθαρα τη διαδικασία αλλαγής RAM και HD.

Κάτι που αναγράφεται στο user manual δεν ακυρώνει την εγγύηση.

 

210-9010018 rainbow...Οποιαδηποτε αλλαγη κανεις εκτος εξουσιοδοτημενου service,

σε περιπτωση βλαβης η οποια εχει προκληθει απο αυτη την αλλαγη η εγγυηση ακυρωνεται. ;D ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η rainbow ειναι πολυ χαλια εταιρια. Εδω απο Θεσ/νικη χαλανε τα mac που τα πηραμε απο Elite μεταπολωτης της Rainbow και αναγκαζομαστε να τα στελνουμε με δικη μας επιβαρυνση και ευθηνη στην καθολου εξυπηρετικη Rainbow.και αντε εγω που εχω laptop.ο κολητος μου που εχει το imac , πως το στελνει ? ? μακαρι να υπηρχε applestore οπως στο εξωτερικο.

 

συγνωμη που μιλισα ετσι αλλα με εχει αγανακησει αυτο το πραγμα με την Rainbow kai την Elite.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η rainbow ειναι πολυ χαλια εταιρια. Εδω απο Θεσ/νικη χαλανε τα mac που τα πηραμε απο Elite μεταπολωτης της Rainbow και αναγκαζομαστε να τα στελνουμε με δικη μας επιβαρυνση και ευθηνη στην καθολου εξυπηρετικη Rainbow.και αντε εγω που εχω laptop.ο κολητος μου που εχει το imac , πως το στελνει ? ? μακαρι να υπηρχε applestore οπως στο εξωτερικο.

 

συγνωμη που μιλισα ετσι αλλα με εχει αγανακησει αυτο το πραγμα με την Rainbow kai την Elite.

 

 

 

+1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά 1.25GHz με 1G RAM να ρίχνει σε dual core με 4GB ram δεν υπάρχει περίπτωση!

 

Το πρόβλημα δεν είναι οι επιδόσεις.

Και τα 2 συστηματάκια είναι σχετικά αξιόλογα... το θέμα είναι το λειτουργικό και πως αυτό μπορεί να αξιοποιήσει τις δυνατότητες που του δίνεις.

 

Ειδικά αν είσαι σε κατάσταση ηχογράφισης και σου βγάλει μπλέ οθόνη εν έτος 2008 ή "παγώσει" όλο το σύστημα ...

Ξέρω κάτι θα φταίει με τους drivers και αργά ή γρήγορα θα φτιαχτεί αλλά είναι ενα θεματάκι που απασχολεί...

 

 

Από τη στιγμή που και ο τίτλος του thread είναι: "Σε LIVE: MacBook ή MacBook Pro;;"  :-[

 

Τσέκαρε αν η wide οθόνη των 13.3 ιντζών σου είναι αρκετή.

Αν ναι, πάρε το μικρό...

 

Προσωπικά, προς το παρόν δουλεύω Nuendo (παίζει και στις δύο πλατφόρμες) και σκέφτομαι να δοκιμάσω σύντομα και τα Mac.

Ότι laptop και να έχω, όταν πάω σπίτι το συνδέω σε εξ. οθόνη, οπότε το μέγεθος της οθόνης δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.

 

Υγ. Ρε παίδες, γιατί λέτε ότι το e-shop είναι ακριβό;

Έχει την καλύτερη τιμή που έχω βρει για το macbook...  ???

Άκου να δεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Συμφωνω σε oλα,απλα πειραζοντας τον mac βαζοντας εσυ τις μνημες χανεις την εγγυηση,

και αντε μετα βρες ακρη με την rainbow.................!!!!

 

Το manual περιγράφει ξεκάθαρα τη διαδικασία αλλαγής RAM και HD.

Κάτι που αναγράφεται στο user manual δεν ακυρώνει την εγγύηση.

 

oh yeah...φυσικα και δεν την ακυρωνει!αυτο ισχυε παλιοτερα...τωρα πλεον αν και στα καταστηματα πολλες φορες το διατυμπανιζουν για να παιρνει ο κοσμος τις μνημες σε 3πλασια τιμη επειδη υποτιθεται ειναι οι genuine μνημες της APPLE...η μονη περιπτωση που ακυρωνεται ειναι η βλαβη και μονο! ;)

Φέντερ σε Λέο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

φιλε lambrosgg πιο πάνω είπες...... Έχω βάλει MAC OSX στο pc μου και τα έχω δουλέψει. ....

 

καλό αυτό...

πως το έκανες ρε θηριο???

δουλευει ή πιπ@ς ???

www.myspace.com/nikosksidis

www.nikosxidis.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου