Προς το περιεχόμενο

Ψήνεστε για online κιθαρο-jam;


elavd

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 531
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Playloud είμαστε φτιαγμένοι ο ένας για τον άλλον, τέλος!

 

Και για όσους απορούν:

 

kwstas79's magick fingers -> Harley Benton (heavy) pick -> Epiphone Thunderbird bass (bridge pickup) -> DOD FX17 -> Behringer BLE100 -> Behringer BOD100 -> DigiTech RP80 -> Behringer Ultra-G (4x12" on) -> LIVE! 1024 -> Tα αυτιά σας!

Bagpipes are louder than banjos.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα,ολα ειναι πολυ ξεχωριστα και πολυ καλες προσπαθειες αλλα του spimav ειναι το κατι αλλο!! Μερακλωσα ναουυυυυυυυυμ!! Ευγε μαγκες!

Another perfect day

And I will hide away...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λαμπρά! Κατ'αρχήν να ευχαριστήσουμε τον Flea για τον κόπο του και για την προθυμία του.

 

Μερικά πραγματάκια να σημειώσω στα ψιλά γράμματα...

 

1) Καλά έλεγα εγώ να παίξω φλάουτο, βλέπετε τι κοτσάνες παίζω... τι θέλω και μπλέκω με κιθαρίστες... μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι όταν ξαναάκουσα το κατόρθωμά μου.  >:(

 

2) Οι κοτσάνες μου ακούγονται 2x κοτσάνες γιατί το μέρος μου δεν πασπατεύτηκε λίγο σε compression και loudness (το ακούω αισθητά πιο αδύναμο από τα άλλα).

 

3) Οι ίδιες κοτσάνες ακούγονται 3x κοτσάνες γιατί λόγω της ιδέας της "μη ομοιογένειας" μπήκα ανάμεσα σε πολύ εφφετζίδικα παιξίματα.

 

Ωραία εμπειρία πάντως, αν και δεν θα το ξανάκανα με κιθάρα, not in a million years...

 

A, και τον υπέρτατο σεβασμό μου στον spimav!!!!!!!!!!!!!!!!!  ;D ;D ;D

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2) Οι κοτσάνες μου ακούγονται 2x κοτσάνες γιατί το μέρος μου δεν πασπατεύτηκε λίγο σε compression και loudness (το ακούω αισθητά πιο αδύναμο από τα άλλα).

 

Όλοι πήραν λίγο compressor, απλά με το δικό σου είχα λίγο πρόβλημα με την μετατροπή από 48.000 σε 44.000 μου έβγαλε πολύ φύσημα. Και με το εφέ που έχεις βάλει η ένταση που μπορούσε να πάρει είναι στο max, ποιο πάνω μπούκωνε αισθητά! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.

ενα μεγαλο "ευχαριστουμε" και απο μενα στον elavd για την ιδεα , στον fleamail για τον κοπο του , τον χρονο και την καλη δουλεια και στον yameth για την "εγκριση" αυτου του topic-project.

 

2.

ενα μεγαλο ΜΠΡΑΒΟ σε ολους τους συμμετεχοντες συμφορουμιτες , για τα παιξιματα , τις ιδεες , το χρονο τους.

 

3.μην υπερβαλλετε για το σολιδι μου.ο μοναδικος λογος που το εκανα ειναι διοτι ΔΕΝ μπορω να εχω την σωστη φρασεολογια και υφος που ταιριαζει σε ενα τετοιο κομματι. "οσα δε φτανει η αλεπου , τα κανει ταξιμακια"

αυτη παρακαλω να καταχωρηθει ως μια απο τις πιο ειλικρινεστατες δηλωσεις μου.

 

(Εlavd-------->>>>ΓΟΥΑΤ ΙΣ ΔΗ ΝΕΞΤ ΤΡΑΚ? ? ? ? ? ;D ;D ;D ;D)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φανταστικό αποτέλεσμα !!!

Μπράβο σε όλους!!!!

Να ευχαριστήσουμε όλοι τον elavd για την ιδέα και τον fleamail για την παραγωγή!!!

(που τυχαίνει να είναι στην ιδια ομαδα με εμενα  και αρα το δικο μας κομματι ειναι το καλύτερο!!!!! :P :P :P)

(αλήθεια τωρα my 2 cents go to group 1 & group 2...είχαν το κατι παραπάνω κατ εμέ)

 

Πάμε για το επόμενο!!!!!!!!!!!!!!!!!

Let's make some NOIZ !!! (αφου αυτο μπορουμε.....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενα μεγάλο μπράβο στον flea για το μεράκι και τον κόπο του.....

 

απλά θέλω να του πω ότι...I want back my dynamics!!... :'(

 

Πλάκα κάνω βέβαια...μακάρι να αναλάβει και το επόμενο ηχητικό εγχείρημα

 

Μπράβο και στον Ηλία που μας μάζεψε με την ιδέα του...

 

(τελικά υπάρχουν πολλοί ενδιαφέροντες παίχτες στο νοιζ...).. ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου