Προς το περιεχόμενο

Under Stress {short film} - SnoozeLoop OST


WrTsXxx

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παραθέτω το τρέηλερ από την ταινία μικρού μήκους Under Stress του Π. Πατσουρίδη της οποίας η μουσική ίσως σας θυμίσει κάτι...  ;)

 

 

Η ταινία εχεί ήδη περάσει στις 46 που θα προβληθούν φέτος στο digi φεστιβάλ μικρού μήκους της Δράμας, ενώ θα προβληθεί ΑΥΡΙΟ Παρασκευή 8 Ιουλίου στο χώρο "8 Δυτικά" (Λ. Αθηνών 387, Αιγάλεω) περίπου στις 22:00 στα πλαίσια του LAtheater festival και την Τετάρτη 13 Ιουλίου στο Six D.O.G.S. (Αβραμιώτου 6-8, Μοναστηράκι, Αθήνα) περίπου στις 20:30 στα πλαίσια του ARTogether Festival.

 

Έχετε το νου σας λοιπόν μήπως την πετύχετε κάπου! Όποιος τη δει ας μας αφήσει εδώ τα σχόλια του...

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 5 μήνες αργότερα...
  • Απαντήσεις 30
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Επανέρχομαι με τα νέα του Under Stress!

 

Η ταινία ήδη τιμήθηκε

  • στο Φεστιβάλ Δράμας 2011 με το 2ο Βραβείο Καλύτερης Ψηφιακής Ταινίας
  • στο 1ο Φεστιβάλ Ψηφιακού Κινηματογράφου Αθήνας (Βραβείο Ερμηνείας στη Μαρκέλλα Γιαννάτου)
  • στό 1ο Διεθνές Φεστιβάλ Μικρού Μήκους Ταινιών Κύπρου με το Βραβείο Φοιτητών του Τεχνολογικού Πανεπιστημίου Κύπρου.

 

Από σήμερα η ταινία υπάρχει ολόκληρη στο γιουτιούμπ!

δείτε στα 720p  ;)

 

Περιμένουμε τα σχόλιά σας και για τη μουσική, αφού αν δεν το είχατε καταλάβει, είναι των snoozeLoop !  ;D

 

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τεχνικά ήταν μια πολυ καλοστημένη ταινία. Η υπόθεση και η εξέλιξή της δε με ενθουσίασαν.

 

Για τη μουσική σας εχω αναφερθει εκτενως στο παρελθον, παρακαλω ανατρεξτε σε Πετρο για λεπτομερειες :P

 

 

Ομως εδω βρήκα το αποτέλεσμα ασυνδετο. Υποψιαζομαι πως αυτο συμβαίνει επειδή ήδη ξέρω καλα το κομμάτι και εχω αλλες εικόνες στο μυαλό μου. Προσπαθησα να το δω εξω απ'αυτο, αλλα πάλι μου φαίνεται ότι θα μπορούσε να είναι καλύτερο το αποτέλεσμα.

 

 

Συμπερασμα: Ελα πειτε μας...ποσα σκασατε για να παρετε τα βραβεια? :P

 

 

Πλακα κάνω, σας αξίζουν πολλά συγχαρητήρια για τη δουλεια σας, οπως και για το team της ταινίας. Ειναι ωραίο να βγαίνουν ομορφα πραματα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου άρεσε πολύ. Ειδικά η ερμηνεία της πρωταγωνίστριας. Όσο για το θέμα, νομίζω πως αφορά, είτε άμεσα είτε έμμεσα, τους περισσότερους νέους Έλληνες.

 

Οι γνωστές επιτυχίες που ακούγονται κατά τη διάρκεια της ταινίας, προσφέρουν θετικά στο αποτέλεσμα.

 

Μπράβο σας!

Ανταλλάσω ΔΕΚΟ με baja telecaster.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πολυ χαιρομαι να βλεπω τετοιες δουλειες! μπραβο σας αγαπητοι.

 

:)

 

Συμπερασμα: Ελα πειτε μας...ποσα σκασατε για να παρετε τα βραβεια? :P

 

Λεφτά δε σκάσαμε : αμα προσέξεις πολύ, θα δεις οτι ένας κομπάρσος είναι ΠΟΛΥ ωραίο παιδί και νομίζω οτι αυτό ήταν που επηρέασε τους κριτές.

 

Για το ασύνδετο δεν ξέρω τι να πω. Γενικά, για τίποτα δεν ξέρω τι να λέω, αλλά κάναμε αρκετή προσπάθεια για να είναι συνδεδεμένο. Στο τέλος συμφωνήσαμε (οι συντελεστές) οτι δεν ήταν και η καλύτερη ιδέα να πάρουμε κάτι έτοιμο και να του βγάλουμε τα μάτια, αλλά αυτή ήταν η αρχική οδηγία. Ωσο μεγαλονησ μαθενησ. Ελπιζω οτι κάποιος που δεν είναι τόσο φαν SL όσο εσύ, θα το βρει σχετικό ;D

 

Μου άρεσε πολύ. Ειδικά η ερμηνεία της πρωταγωνίστριας. Όσο για το θέμα, νομίζω πως αφορά, είτε άμεσα είτε έμμεσα, τους περισσότερους νέους Έλληνες.

 

Οι γνωστές επιτυχίες που ακούγονται κατά τη διάρκεια της ταινίας, προσφέρουν θετικά στο αποτέλεσμα.

 

Μπράβο σας!

 

Εκλαμβάνω τα καλά σου λόγια ως προσωπική επίθεση. Δεν είσαι ευπρόσδεκτος στο Χολαργό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Για το ασύνδετο δεν ξέρω τι να πω.

 

Εκλαμβάνω τα καλά σου λόγια ως προσωπική επίθεση. Δεν είσαι ευπρόσδεκτος στο Χολαργό.

 

Σειρα, τίποτα να μην πεις. Αν ήσασταν αγνωστοι ακόμα θα εγραφα διθυραμβους. Απλά επειδη σας ξέρω και σας αγαπω (με την αρσενική εννοια 8) ) λέω οτι πιο αυστηρό μου ήρθε, με την ελευθερια οτι επιτελους δε θα παρεξηγηθω :)

 

Προφανως καποιος που δεν ειναι φαν SL, θα είναι λοβοτομημένος απολιτιστος ουρακοτάγκος, οποτε δε μας νοιαζει η αποψη του.

 

Επίσης δεν ξερω αν ειμαι ευπροσδεκτος, αλλα μου χρωστατε μια σπιτική πίτα, και αφού τη φαω μπορω να μην ειμαι πλεον ευπροσδεκτος :) Αλλα μη χασουμε και την πίτα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως καποιος που δεν ειναι φαν SL, θα είναι λοβοτομημένος απολιτιστος ουρακοτάγκος, οποτε δε μας νοιαζει η αποψη του.

+1

φβ/snoozeloop

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderator

Ωραία ήταν η ταινία, και καλο-γυρισμένη (και καλός ήχος). Πολύ ωραίες και οι ερμηνείες. Ναι όντως διέκρινα και εγώ έναν πολύ όμορφο κομπάρσο. Προσλαμβάνεσαι! :D

Η μουσική νομίζω ότι ταίριαζε γάντι!

Μπράβο σε όλο  το team.

Άντε και στις Cannes  τώρα.  8)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου