Προς το περιεχόμενο

Αγορά φτηνού Μπάσου


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλοί σνομπάρουν τα προιόντα της Harley Benton,λόγω τιμής ή και λόγω ξύλων.

Στο μπάσο που πήρα,το HB 200 όλα είναι μια χαρά απ'οτι βλέπω,απλά χρειάζεται setup το μπάσο.Εντάξει φτηνοδουλειά,αλλά δεν αυτό δε απορίπτει το γεγονός ότι μπορεί να σταθεί αξιοπρεπώς για έναν αρχάριο.

Σκέφτομαι να πάρω και έναν ενισχυτή HB,αλλά δεν έχω ακούσει κανέναν.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

κάποιοι μεγάλο μοντέλο τους, 150 βατ αν θυμάμαι καλά και περίπου 200Ε, είχε αγοραστεί από μέλος που είχε γράψει καλή κριτική και είχε ποστάρει και κλιπ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανένα βιβλίο με ασκήσεις αρχάριου να το κατεβάσω σε .pdf για να κάνω αν ξέρετε.

Που να λέει τις νότες,να δείχνει ασκήσεις...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιοι μεγάλο μοντέλο τους, 150 βατ αν θυμάμαι καλά και περίπου 200Ε, είχε αγοραστεί από μέλος που είχε γράψει καλή κριτική και είχε ποστάρει και κλιπ

 

Ναι, είχε πάρει κι εγώ αυτό τον ενισχυτή από συμφορουμίτη. Μια χαρά είναι με τεράστια ισχύ , ένταση και 15" woofer. Πέρα απ τα πάμπολλα eq και ένα compresson/limiter όμως, δεν έχει κάτι άλλο όπως 2 κανάλια κλπ

 

Τώρα βγήκε και με νέο look αλλά είναι ο ίδιος

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_hbw150.htm

 

Βέβαια, για αρχάριο δε χρειάζεται τόσο μεγάλο μηχάνημα 31 κιλών κaι 150W αλλά κάτι πιο οικονομικό και μικρό όπως κανένας 20-60W με 10-12" μεγάφωνο.

Ο 30άρης με 10" μεγάφωνο είναι μια χαρά για αρχή, για practice και προβίτσα ή μικρό gig με pa κλπ

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο 30άρης με 10" μεγάφωνο είναι μια χαρά για αρχή, για practice και προβίτσα ή μικρό gig με pa κλπ

 

Νομίζω πως αν επαρκεί για μικρό gig με pa, επαρκεί και για μεγάλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υπάρχει κανένα βιβλίο με ασκήσεις αρχάριου να το κατεβάσω σε .pdf για να κάνω αν ξέρετε.

Που να λέει τις νότες,να δείχνει ασκήσεις...

 

To Google ειναι ο καλυτερος σου φιλος για αυτα τα πραματα...

 

www.studybass.com

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάποιοι μεγάλο μοντέλο τους, 150 βατ αν θυμάμαι καλά και περίπου 200Ε, είχε αγοραστεί από μέλος που είχε γράψει καλή κριτική και είχε ποστάρει και κλιπ

Εμένα εννοείς μάλλον  ;)

http://www.noiz.gr/index.php?topic=178300.20

Αν και σε μία κρίση οικονομικής στενότητας τον πούλησα αλλά αν ξαναβρώ λεφτά αυτόν θα πάρω!

LA ROJΑ ARMADA

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα εννοείς μάλλον  ;)

http://www.noiz.gr/index.php?topic=178300.20

Αν και σε μία κρίση οικονομικής στενότητας τον πούλησα αλλά αν ξαναβρώ λεφτά αυτόν θα πάρω!

 

Μην τα δίνετε αυτά τα μηχανήματα! Είναι value 4 money. Εγώ είχα πάρει τον mkIII της προηγούμενης σειράς με τα ίδια specs εκτός του eq που ήταν με pots αντί για παραμετρικό(έχει πάρα πολλά pots κι όλα για eq...). Πολύ ωραίος με ογκοδέστατο ήχο για μπάσο αλλά βάζω και κιθάρα κλπ επάνω. Με τόσες eq ρυθμίσεις πετυχαίνεις ό,τι ήχο θέλεις σε clean (ή οd με πετάλι). Επίσης, ο comp/limiter κάνει καλή δουλειά (για τα δικά μου αυτιά πάντα...).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 χρόνια αργότερα...

Επικό ξεθάψιμο!

 

Ψάχνω κι εγώ τραγικά φθηνό μπάσσο για gigs. Ναι, ξέρω ότι με περισσότερα παίρνεις καλύτερο αλλά περισσότερα δεν υπάρχουν, και τα μεταχειρισμένα που βρίσκω δε μου κάνουν κούκου. Οπότε, έχει πάρει κανείς πρόσφατα (όχι απ'το '11 δηλαδή) κάποιο απ'τα ~100€ όργανα, είτε του θείου Θωμά είτε απ'το musicstore (ΗΒ ή J&D); Δε μιλάω καν για άνω των 100 ευρωπαίων.

 

Έχω δοκιμάσει τα J&D 1975 και ακούω και καλά λόγια για την "μπουτίκ" σειρά των HB αλλά είπαμε, δεν παίζουν τόσα φράγκα, οπότε παίζουμε χαμηλότερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.thomann.de/gr/harley_benton_hot_rod_bass.htm

 

To έχω περίπου ένα χρόνο.

Ανίκητο για τα λεφτά του.

When you will get good you will know. There is no guitar. There never was.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου