Προς το περιεχόμενο

Ποιοι πατε στα σκυλαδικα?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ομολογω πως δεν εχω παει ποτε στα σκυλαδικα, μονο οτι εχω δει στην τηλεοραση, ταινιες κτλ. Δεν ξερω με απωθει το ολο σκηνικο, τα εκδικητικα τραγουδια, οι τραγουδιαρηδες με το ανοιχτο κουστουμι, η ακινητη μπαντα και οι μεθυσμενοι θεατες. Αλλωστε, ο Καρρας εχει πει πως η πλειοψηφια των ζευγαριων εκει δεν ειναι αληθινα αλλα κυριοι που εχουν πληρωσει συνοδους πολυτελειας (και καλα). Αληθεια ποιοι πατε και γιατι? Προσπαθω να μπω στο σκεπτικο ενος κοσμου που δεν τον νιωθω καθολου.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 45
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

τα εκδικητικα τραγουδια, η ακινητη μπαντα και οι μεθυσμενοι θεατες.

 

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

http://www.youtube.com/watch?v=NQHzZ8p--TU

http://www.youtube.com/watch?v=ADP8X-FM15c

 

ΥΓ : Ντάξει κυρίως slayer τα "εκδικητικά" τραγούδια. Αλλά ακίνητους μουσικούς  (επιβλητικούς εν προκειμένω βέβαια) με μεθυσμένους θεατές έχουν κι άλλα είδη μουσικής

 

Εμένα με ενοχλούν οι θαμώνες και οι χοροί πάνω στα τραπέζια. Και γενικότερα τέτοιου είδους χοροί με απωθούν

"There’s no mystery in my gear. And if any, then it’s hidden between hands, heart and soul. It simply must be the way I play" ~ Criss Oliva

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσπαθω να μπω στο σκεπτικο ενος κοσμου που δεν τον νιωθω καθολου.

Για ποιο λογο? κατσε στο δικο σου κοσμο που περνας καλα και ασε τους αλλους να κανουν οτι θελουν
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηγαινα παλια,οταν ημουν νιος (και στα original & στις "μεγαλες πιστες")....,εχω δουλεψει και σε σκυλαδικα στο Αμερικα (πως αλλοιως να πληρωσω τα διδακτρα με την υποτιμηση της δραχμης στα 80s?)

 

Πλακα ειχε και ειχε και ανθρωπολογικο ενδιαφερον...ενω οι ανθρωποι του χωρου ηταν πολυ πιο ντομπροι,τιμιοι και ενδιαφεροντες ,και συνηθως και πιο ταλαντουχοι,απο τον "πΓοιοτικο" χωρο ...

 

Πλεον την ωρα που...ξεκιναει το προγραμμα τους εγω ειμαι στον...δευτερο ΥΠΝΟ οποτε..δεν πηγαινω.... ;D

 

και ασε τους αλλους να κανουν οτι θελουν

 

+1000

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα εκδικητικα τραγουδια, οι τραγουδιαρηδες με το ανοιχτο κουστουμι, η ακινητη μπαντα

 

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

http://www.youtube.com/watch?v=NQHzZ8p--TU

http://www.youtube.com/watch?v=ADP8X-FM15c

 

ΥΓ : Ντάξει κυρίως slayer τα "εκδικητικά" τραγούδια. Αλλά ακίνητους μουσικούς  (επιβλητικούς εν προκειμένω βέβαια) με μεθυσμένους θεατές έχουν κι άλλα είδη μουσικής

 

Εμένα με ενοχλούν οι θαμώνες και οι χοροί πάνω στα τραπέζια. Και γενικότερα τέτοιου είδους χοροί με απωθούν

 

Παραβλεπεις πως στο μεταλ υπαρχει και το κωμικο στοιχειο και ο χαβαλες, ενω οι σκυλαδες παιρνουν τον εαυτο τους 100% σοβαρα. Μου εχει συμβει να ενδιαφερομαι πολυ για μια κοπελα και οταν εβαλε ενα σκυλαδικο στο κινητο και αρχισε να πορωνεται και να χορευει επεσε εντελως στα ματια μου.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Μολις συγκρινες ενα καραματζορε τραγουδι με τα σκυλαδικα. Οποτε ακυρη συγκριση.

I quickly learned that the study of music harmony is the study of everything - Richard Merrick

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου εχει συμβει να ενδιαφερομαι πολυ για μια κοπελα και οταν εβαλε ενα σκυλαδικο στο κινητο και αρχισε να πορωνεται και να χορευει επεσε εντελως στα ματια μου.

φυσικα, γιατι ολοι ταυλωνουν με μια γκομενα που κανει χεντμπανγκινγκ παρα με μια που λυγιζει το κορμακι της με τσαλιμακια
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παραβλεπεις πως στο μεταλ υπαρχει και το κωμικο στοιχειο και ο χαβαλες, ενω οι σκυλαδες παιρνουν τον εαυτο τους 100% σοβαρα.

Κατά την γνώμη μου συμβαίνει ακριβώς το αντίθετο.

 

Σκέψου πώς θα αισθανόταν η κοπέλα που ανέφερες, αν έβλεπε κάποιον να τραγουδάει για τον Όντιν ντυμένος με δέρματα και προβιές, ή για τον Ασταρώθ πίνοντας αίμα ζώων.

 

Μολις συγκρινες ενα καραματζορε τραγουδι με τα σκυλαδικα. Οποτε ακυρη συγκριση.

Γιατί?

Γράφεις πουθενά για μινόρια?

Freud-Σαντές

Ποιητής-Ερωαναλυτής PhD-SG

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου