Προς το περιεχόμενο

Fender 60th Anniversary Strat & B. Lawrence


Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αγαπητε bluezlick  θα διαφωνησω, το χρωματακι ειναι πραγματικα υπεροχο, και προσωπικα δεν το βρισκω καθολου gay (αλλα αν θες μπορουμε να το συζητησουμε-ασχολουμε 12 χρονια με kick boxing, και τα τελευταια 6 σε επιπεδο πρωταθλητισμου  :P)

 

Στο θεμα μας, οι Lawrence σαν πρωτο ακουσμα ακουγονται καλυτεροι, μετα απο λιγο ομως καταληγουν λιιιιγο κομπρεσαρισμενοι, οποτε για μενα οριακα οι tex-mex.

 

Αλλα και λογικα να το εξετασουμε Boss, ποιο το νοημα του να εχεις μια κιθαρα με καλυτερους φαινομενικα μαγνητες, με την οποια ομως δεν παιζεις?

 

'Ομως... που πήγε η κιθάρα μου; κλαψ, σνιφ... για τα δικά μου γούστα τουλάχιστον η κιθάρα έχασε τη μαγεία της. Από κει που έπαιζα καθημερινά, έχω καιρό να την πιάσω τώρα...

Κάτι δεν μου κάνει.

 

Μονος σου τα λες...

 

 

Υ.Γ προσπαθησα να ακουσω θορυβο στους tex-mex αλλα τιποτα... ;)

 

 

 

edit:Πολυ ομορφο παιξιμο!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 67
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

  • Moderator

Ωραίος  :)

Σε σχέση με το θέμα μας, όπως έγραψε και ο stavrilian στο πρώτο άκουσμα με τράβηξε ο ήχος των Bill Lawrence. Με το δεύτερο άκουσμα όμως .... μάλλον περισσότερο συμπάθησα τους TEX-MEX.

 

Βέβαια αν ξαναβάλεις τους TEX -MEX, μετά σου περισσεύει ένα ωραιότατο σετάκι Bill Lawrence. Και αν προβείς και στις άλλες "βελτιώσεις" (γέφυρα - κλειδιά), μόνο 2 ώρες ebay σε χωρίζουν από τη συναρμολόγηση άλλης μίας strat. Κι αφου έχεις και το "μικρόβιο" ..... πρόσεχε μην υποτροπιάσεις.  :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως όμως είναι ελαφρά πιο κάτω οι Lawrence στη μίξη σαν db στο αριστερό κανάλι;

Είναι ακριβώς η ίδια ένταση στη μείξη.

Είδες πως ο στενός στο φάσμα (χωρίς άκρα), με μεσαία μόνο, Tex - Μex "περνάει" μπρός;

 

Ναι, αυτήν την διευκρίνιση την καταλαβαίνω απόλυτα και είναι πολύ ενδιαφέρουσα σαν παρατήρηση...

 

ΥΓ. Να κάνουμε κι ένα poll. Νομίζω ότι προηγούνται οι Lawrence - δεν τους έχω δοκιμάσει αλλά μόνο από αυτό που ακούω δεν τους συμπαθώ, όπως γενικά τους noiseless.

 

 

Fear no more the heat o' the sun

Nor the furious winter's rages

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπορει η διαφορες να προκηπτουν απλα και μονο επειδη οι μαγνητες ειναι διαφορετικου χαρακτηρα και οχι επειδη οι BL ειναι noiseless

προσεχε τι λες...ειμαι κρυφος modulator!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

  πολυ ωραιο παιξιμο και πολυ ωραιος ηχος... (και ωραια κιθαρα)... αλλα για μας που δεν ειμαστε και τοσο σιγουρα για την συνδεσμολογια left right στο computer, το πρωτο σολο ποιοι μαγνητες ειναι? (εμενα αυτοι μ αρεσανε, αλλα μηπως λογω hotter output οδηγουν τον ενισχυτη με λιγο περισσοτερο drive?)..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με τέτοιο μεστό παίξημο δε σε πολυ ενδιαφέρει και ο ήχος!  ;D

 

Παρ όλα αυτά θα δηλώσω αριστερός! Ακούω περισσότερα κλασσικά χαρακτηριστικά Stratocaster στο αριστερό κανάλι ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα συνφωνησω με τον fleamail.

μπραβο χερια ο αρχηγος!!

επιτελους ευκαιρια να ΄πεταξεις' στην ακρη το αλλο εργαλειο να δει και η prsαρα τι σημαινει ζηλια. :D

www.myspace.com/costaexarhos

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου