Προς το περιεχόμενο

Ken Smith - BSR 5 MW fotos (clips are coming)


Προτεινόμενες αναρτήσεις

ακουστε αυτο το κλιπακι που προσπαθησα να φτιαξω χθες.

 

1) drum loop απο το sonar

 

2) smith bsr5mw - bass driver d.i. - m audio delta 44 - sonar

 

3) Ej strat - cry baby - dynassor comp - GT2 - power engine 60 - shure sm57 - m audio delta 44 - sonar.

 

για τα καθαρα το gt2 ηταν σε tweed/clean/off axis και για το "σολακι" σε california / high gain / off axis

 

απο εφφε η ηχογραφηση ειναι τελειως παρθενα ΕΚΤΟΣ απο ενα cakewalk reverb , που την "ζωντανεψε" λιγο.

 

καθε σχολιο ευπροσδεκτο προς προβληματισμο-γνωση-συμμορφωση κλπ.

 

καλη ακροαση ;D ;D

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Πολύ ωραίο κλιπάκι!...  ;)

 

Τα μόνα πράγματα που δεν μου έκατσαν τόσο καλά:

 

-Το συγκέκριμένο reverb δεν μου άρεσε και τόσο με αυτά τα τύμπανα..

 

-Το μπάσο ίσως ήθελε λίγο compression..(χάναμε κάποιες νότες λόγω πολύ χαμηλών δυναμικών)..

 

η eric πάντως μ@μ@ει !.. :D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου ακούστηκε πάρα πολύ όμορφο!!!

Στο μπάσο ίσως όντως να χανόντουσαν κάποιες νότες(όχι ότι το παρατήρησα απλά το ξαναάκουσα προσεκτικότερα αφού το είπε ο longshadow ;D ;D)αλλά ήταν πολύ καλό.

Η EJ απλά σπέρνει!!! :) ;)

..but the sun is eclipsed by the moon...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτη φενετε στη φωτογραφιες,απαυτα "παιζουν" μονο τα Mesa/Boogie ηχεια.Κεφαλη Galien-Krueger "ακουει" ,ειναι ουδετερη στο χρωμα,EQ της ειναι περασμενης δεκαετιας και βαλε (διακοπτης 4-5string δεν σωνει την κατασταση) .Ο EDEN ειναι αχρωμος στην μεση (πλαστικος - ξερος) για slap κανει μονο,και να "φορας" Bartolini,δεν αλλαζει τιποτα.Δικαιωμα σου να βλέπει τον ήχο σου όπως θέλεις,μετα απο μερίκα χρονακια θα αλαξεις γνωμη.

 

Η πλάκα είναι πως έχεις πέσει εντελώς έξω. Μάλλον δεν ξέρεις να διαβάζεις καλά τις φωτογραφίες ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω πολυ για τα χρησιμα σχολια σας μεχρι τωρα.

 

εχετε δικιο για το μπασσο , ειναι τα ψιλολαθακια που ελεγα...οσον αφορα το reverb ουτε εμενα με τρελαινει αλλα δεν εχω και τιποτις καλυτερο.δεν ξερω κιολας πως να το ρυθμιζω ουτε τι τυπο να χρησιμοποιω για το καθε οργανο.αυτα...

 

οτι προτασεις πληροφοριες κλπ εχετε θα μου ειναι εξαιρετικα χρησιμες.ευχαριστω εκ των προτερων. ;)

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κατ 'αρχάς καλόπαιχτο το μπασάκι σου, είναι πολύ όμορφο και απ 'ότι παρατηρώ στο κλιπ σου ακούγεται το ίδιο ωραία...

Δεν ήξερα ότι η κρυφή σου και μεγάλη αγάπη ήταν το μπάσο και σε συγχαίρω γι 'αυτό. Το παίξιμό σου είναι πολύ καλό για το funky ύφος του κομματιού...

Τέλος για τον ενισχυτή, σου προτείνω ανεπιφύλακτα τον Roland αφού ανταποκρίνεται σε όλα αυτά που θες ΑΨΟΓΑ. Τον έχω και όπου κι αν τον χρησιμοποίησα με έβγαλε ασπροπρόσωπο. Πραγματικά πολύ τίμιο εργαλείο και ιδανικό για την περίπτωσή σου. Προχώρα άφοβα.

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω ηλια και παναγιωτη.

 

τον roland παρεπιπτοντως ποσο καιρο τον εχεις και που το χρησιμοποιεις για live??

Mesa/Boogie & Strato

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ευχαριστω ηλια και παναγιωτη.

 

τον roland παρεπιπτοντως ποσο καιρο τον εχεις και που το χρησιμοποιεις για live??

 

Τον έχω από τον περασμένο Αύγουστο και σε live σε ανοιχτό χώρο με κάλυψε για πλάκα και χωρίς να ζοριστεί καθόλου. Σε πρόβες φυσικά δεν είχα κανένα πρόβλημα και με κάλυψε όταν τον πήρα και για μελέτη στο σπίτι. Συν τοις άλλοις είναι ελαφρύς για τα watt του και κατά συνέπεια δε θα σου βγάζει τη μέση στις μετακινήσεις.  Τέλος στην Ελλάδα τον βρίσκεις 50 € πιο πάνω απ 'ότι σε ξένο online μαγαζί.

Βass is a state of mind...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου