Προς το περιεχόμενο

While my guitar gently weeps jam


ex-Smurflord

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Κάθε σχόλιο ήταν ευπρόσδεκτο, και δεν είπα τίποτα για το "και καλά" όπως λες. Αν δεν σου άρεσε δεν έχω κανένα πρόβλημα, απλά όπως είπε ο aback εγώ καταλαβαίνω καλύτερα τι και πως το παίζω, και το βάζω εδώ για να πάρω κάποιες κριτικές. Δεν είπα ποτέ όχι σε κριτική, ούτε απέρριψα καμία κριτική, εφόσον δεν περιείχε ειρωνικά σχόλια. Κάθε εποικοδομητικό σχόλιο είναι ευπρόσδεκτο, κι εννοείται πως βασίζομαι και σε γνώμες άλλων, είτε πιο έμπειρων είτε όχι, για να βελτιωθώ. Το ότι εμένα μου αρέσουν είναι λογικό να μη λέει τίποτα σε σας, και το καταλαβαίνω απόλυτα και το σέβομαι. Το μόνο που με ενοχλεί είναι η ειρωνεία. Κι αν δεν κάνω λάθος διέκρινα μπόλικη απ'αυτή στο σχόλιό σου, και δεν πιστεύω ότι ένα τραγούδι, όσο χάλια και να'ναι, χρίζει τέτοιας απάντησης.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Κάθε σχόλιο ήταν ευπρόσδεκτο...

Κάθε εποικοδομητικό σχόλιο είναι ευπρόσδεκτο, κι εννοείται πως βασίζομαι και σε γνώμες άλλων, είτε πιο έμπειρων είτε όχι, για να βελτιωθώ...

Αφού λοιπόν η κριτική είναι ευπρόσδεκτη, πιστεύω ότι είναι πολύ νωρίς για να ψάχνεσαι με ανορθόδοξα στιλ παιξίματος και είναι πρότιμότερο να παίξεις πιο συντηρητικά μέχρι να αποκτήσεις μία φρασεολογία και μία σταθερότητα στο παίξιμο. Όταν έρθει αυτό, οι διάφοροι πειραματισμοί που πιθανόν έχεις στο μυαλό σου θα λειτουργήσουν πολύ καλύτερα. Αυτά. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνεις την εντύπωση ότι την στιγμή που παίζεις ψάχνεις ταυτόχρονα να βρείς και τα "πατήματα" της κλίμακας...

Στάνταρε λίγο την κλίμακα και ξαναπροσπάθησε....practice is the only way!... ;)

 

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δίνεις την εντύπωση ότι την στιγμή που παίζεις ψάχνεις ταυτόχρονα να βρείς και τα "πατήματα" της κλίμακας...

Στάνταρε λίγο την κλίμακα και ξαναπροσπάθησε....practice is the only way!... ;)

 

 

 

 

χαχαχα πολλές φορές το κάνω κι εγώ αυτό. ΚΑΦΡΟΣ γαρ  (εγώ εννοείται)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λοιπόν, είπα να ποστάρω ένα κομματάκι κι εγώ εδώ... Το backing track είναι το while my guitar gently weeps των beatles. Φυσικά το παίξιμό μου είναι το κλασσικό περίεργο, οπότε μην πείτε ότι δεν προειδοποίησα!  ;D  Έχει λαθάκια αλλά είναι και εντελώς jam, one-take, οπότε δεν πειράζει!

 

http://www.box.net/shared/siczh7q8gc

 

Για την ιστορία το τραγούδι ηχογραφήθηκε με μια Lag JV200, Tonelab SE, κατευθείαν στην εντελώς crappy κάρτα ήχου μου (on board  ;D).

 

Θάψτε ελεύθερα!  :)

 

Το παιξιμο σου δεν ειναι περιεργο. Ειναι παιξιμο αρχαριου που δεν ξερει ουτε κιθαρα ουτε αρμονια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιξιμο σου δεν ειναι περιεργο. Ειναι παιξιμο αρχαριου που δεν ξερει ουτε κιθαρα ουτε αρμονια

 

Φοβερό post. Βρίθει ευγενείας...

 

Βρε συ benson...3 posts έχεις κάνει μέχρι τώρα, και στα 3, στάζεις ..."φαρμάκι".

 

http://www.noiz.gr/index.php?action=profile;u=6227;sa=showPosts

 

Είίσαι από ότι βλέπω 24 χρονών και σύμφωνα με τα γραπτά σου τρελός παικταράς... Ειλικρινά είμαι ΠΟΛΥ περίεργος να ακούσω το παίξιμό σου ;)

www.facebook.com/YourPaintedSmile

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ γούσταρα. Περιθώρια βελτίωσης πάντα υπάρχουν. Ο καλύτερος τρόπος βελτίωσης είναι να βάλεις τον λαμπάτο ΔΥΝΑΤΑ και να τα δώσεις ΟΛΑ!  :D 8)

Μη με ξυπνάς απ΄τις έξι...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Benson ευχαριστώ πολύ για την κριτική και τον χρόνο σου, ελπίζω κάποια στιγμή να βάλεις κάτι κι εσύ ν'ακούσουμε. Kατα τ'άλλα ο elavd με κάλυψε και με το παραπάνω.

 

Jase σ'ευχαριστώ κι εσένα για το σχόλιό σου, να'σαι καλά!  :)

 

Να πώ πλέον πως αυτό ήταν μια προσπάθεια για κάτι εντελώς διαφορετικό απ'τον τρόπο που συνήθιζα να παίζω, αφού δεν είναι κάτι εντελώς αντιπροσωπευτικό από μένα, και ήθελα να το προσπαθήσω, μια και παράτησα το shred εντελώς. Αρχάριος δεν είμαι, παίζω 6 χρόνια κιθάρα και μπάσσο (κυρίως μπάσσο, βέβαια), απλά μετά από ένα ατύχημα στα χέρια μου πλέον κιθαριστικά έχω πέσει πολύ, μια και δεν μου επιτρέπει και πολύ παραπάνω βελτίωση. Όπως και να'χει, σας ευχαριστώ όλους για τα σχόλια και τον χρόνο σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου