Προς το περιεχόμενο

Mac OS σε PC


Data_Panik

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντήσεις 134
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Στο είπα Wow! ότι δεν θα μας καταλάβαουν...τράβα στο Mac σου τώρα!

 

Είναι η δεύτερη φορά που με ειρωνεύονται (shadowalker) στο φόρουμ - η άλλη ήταν όταν είχα γράψει κάτι για κάτι σημαντικούς δίσκους που είχα αγοράσει.

 

Δεν με πειράζει, αλλά είναι μαλακία (νομίζω) να με κατηγορούν εμένα για είρωνα, όταν εγώ ποτέ δεν ειρωνεύτηκα κανέναν, αν κάτι ενοχλεί, είναι ακριβώς ότι μιλάω στα ίσα.

 

Υ.Γ. Στο Μακ μου είμαι  ;)

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι η δεύτερη φορά που με ειρωνεύονται (shadowalker) στο φόρουμ - η άλλη ήταν όταν είχα γράψει κάτι για κάτι σημαντικούς δίσκους που είχα αγοράσει.

 

Δεν με πειράζει, αλλά είναι μαλακία (νομίζω) να με κατηγορούν εμένα για είρωνα, όταν εγώ ποτέ δεν ειρωνεύτηκα κανέναν, αν κάτι ενοχλεί, είναι ακριβώς ότι μιλάω στα ίσα.

 

Υ.Γ. Στο Μακ μου είμαι  ;)

 

ξεχνας και τη φορα που εφευγες λογω αυξημενων επαγγελματικων υποχρεωσεων.....

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ξεχνας και τη φορα που εφευγες λογω αυξημενων επαγγελματικων υποχρεωσεων.....

 

... παρά τις οποίες, άνθρωποι όπως εγώ και ο marathon βρίσκουμε χρόνο για να συζητάμε απέναντι σε αγνώμονες και κακεντρεχείς όπως εσύ, ώστε να έχετε και λέξεις να κάνετε τον έξυπνο στις παρέες σας.

 

Μπορείς να μας ευχαριστείς αν θέλεις μέσω προσωπικών μηνυμάτων.

 

:)

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.osx86project.org/

http://osx86.thefreesuite.com/leo_intel.php

http://www.e-pcmag.gr/forum/index.php?s=4c9d31fbb8cdbd29de75be5208776fde&showtopic=34698&st=0

 

 

και πολλές πολλές ακόμη, που δείχνουν διανομές χακαρισμένων os να τρέχουν δίχως προβλήματα σε καμπόσες "μπαχατέλες"

 

Τώρα τα άλλα περί backup και άλλων τέτοιων, έχει να κάνει με το λειτουργικό και όχι με την εκάστοτε πλατφόρμα. Σε pc μέσω λινουξ έχω πάρει κι εγώ αυτούσια συστήματα από το ένα μηχάνημα στο άλλο. Ε λογικά το ίδιο συμβαίνει όταν περαστεί και το os σε κάποιο "μπρύκι".

 

Θέλω να δω αν γίνουν σταθερές αυτές οι διανομές, τι θα κάνει ο steve. Ίσως και να ανοίξει το λειτουργικό του και στα υπόλοιπα συστήματα, αλλά iphone/ipod

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

Μπορείς να μας ευχαριστείς αν θέλεις μέσω προσωπικών μηνυμάτων.

 

:)

 

 

 

θα σου στειλω γλυκα στο σπιτι τοτε :) ω μεγιστε!

 

τι ακουμε αποψε??? ;D

Presets Suck!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εϊχα δοκιμάσει να βάλω OSX σε 3-4 pc. Παντού δεν υπήρχε 100% επιτυχία. Το πιο κοινό ζόρι ήταν το κορώνα γράμματα στην εγκατάσταση. Δεν ήξερες αν θα μπει ή όχι.

 

 

Και το δεύτερο και το σημαντικότερο, οι drivers για τις συσκευές. Ποτέ δεν δουλεύανε όλα. Και στο Asus EEE PC που έχω τώρα μπήκε μια χαρά το tiger, αλλα χωρίς wifi, ethernet και με 600άρι επεξεργαστή (για κάποιο λόγο δεν τον αναγνωρίζει σαν 900άρι) τί να το κάνεις?  ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://www.osx86project.org/

http://osx86.thefreesuite.com/leo_intel.php

http://www.e-pcmag.gr/forum/index.php?s=4c9d31fbb8cdbd29de75be5208776fde&showtopic=34698&st=0

 

 

και πολλές πολλές ακόμη, που δείχνουν διανομές χακαρισμένων os να τρέχουν δίχως προβλήματα σε καμπόσες "μπαχατέλες"

 

Τώρα τα άλλα περί backup και άλλων τέτοιων, έχει να κάνει με το λειτουργικό και όχι με την εκάστοτε πλατφόρμα. Σε pc μέσω λινουξ έχω πάρει κι εγώ αυτούσια συστήματα από το ένα μηχάνημα στο άλλο. Ε λογικά το ίδιο συμβαίνει όταν περαστεί και το os σε κάποιο "μπρύκι".

 

Θέλω να δω αν γίνουν σταθερές αυτές οι διανομές, τι θα κάνει ο steve. Ίσως και να ανοίξει το λειτουργικό του και στα υπόλοιπα συστήματα, αλλά iphone/ipod

 

Δεν παίζει η apple να επιτρέψει την ελεύθερη διανομή σε pc του ΜΑC OSX γιατί κακά τα ψέμματα είναι ο πιο σημαντικός λόγος που κάποιος αγοράζει μακ. Οι συγκεκριμένς διανομές είναι παράνομες , και ο λόγος που δεν ασχολείται η apple μαζί τους είναι ότι ακόμα δεν είναι αξιόπιστες . Αν γίνουνε ευρέος διαθέσιμες τότε μάλλον θα τους κυνηγήσει η apple με νύχια και με δόντια. 

www.myspace.com/thekilon

www.soundclick.com/kilon

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά η διαφορά μεταξύ Mac και PC είναι η εξής:

Στα mac πρώτα φτιάχνουν το λειτουργικό και πάνω εκεί χτίζουν όλα τα softwers ενώ στα PC βγάζουν και βγάζουν softwers και μετά τρέχουν με αναβαθμίσεις και drivers να ισσοροπίσουν το λειτουργικό.

Γι αυτό δεν πρόκειται κανένα PC να φτάσει ένα mac ποτέ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν γίνουνε ευρέος διαθέσιμες τότε μάλλον θα τους κυνηγήσει η apple με νύχια και με δόντια. 

 

την ίδια επιτυχία με τις δισκογραφικές θα έχει, δλδ καμιά

 

Όσο για το αν έχουν τόσα πολλά προβλήματα, μπορείτε να ψάξετε στα γρήγορα στο wikipedia που έχει τον κατάλογο της κάθε διανομής και με το ποιο hardware είναι το καλύτερο (και τα όποια τυχόν προβλήματα έχουν) και να συνθέσετε ένα τέτοιο μηχάνημα.

Εξάλλου αν ψάξετε λίγο, θα βρείτε λαπτοπ που τρέχουν το os δίχως πολλά πολλά κολλήματα (μια σειρά της hp μάλιστα δεν εμφάνισε πρόβλημα)

Μάλιστα αν κάνω και την αντιστοιχία των προβλημάτων που εμφάνιζαν ως πρόσφατα διάφορες  διανομές λινουξ και του τι συμβαίνει στο χακαρισμα του os, μάλλον με καλύτερες προδιαγραφές ξεκινά αυτό το πράμα.

 

NInja αυτό που λες ισχύει μόνο για τα win και όχι για τα pc γενικότερα, οπότε έκρινες os/win

"Όχι άλλες TELE" Τάδε έφη Boukaw7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου