Προς το περιεχόμενο

Συνεχόμενο πρόβλημα σε καινούριο PC


invoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

και κατι αλλο λογισμικο περασα και εγω και το μαγαζι τα αποτελεσματα ηταν ιδια...ααααα

και ΑΥΘΕΝΤΙΚΟΤΑΤΑ!!!!!! εχω ενα laptop hp που το χρησιμοποιω σε προβες και αυτο με 7 64 bit  και δε μασαει μια αρα ουτε λογισμικο ειναι

www.myspace.com/dimlightband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Φυσικά δεν είναι πρόβλημα λογισμικού.

 

Είναι πρόβλημα κακού και κακοσυνδυασμένου hardware, για το οποίο είναι υπόλογοι αυτοί που σου το διέθεσαν. Κατά τη γνώμη μου, πρέπει να δεχτείς τα χρήματά σου πίσω και να απευθυνθείς σε κάποιον σοβαρότερο προμηθευτή.

 

Επί τη ευκαιρία (προς marathon), όπως είδες, με αυτά τα χρήματα δεν μπορεί να πάρει τίποτε άλλο εκτός από το μικρό mac mini, το οποίο όμως δεν επαρκεί για μουσικές εφαρμογές. Οπότε, επαναλαμβάνω ότι τα φθηνά PC δεν είναι μύθος.

 

 

Reading The Fucking Manual

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι φιλε μου πιθανον να ειναι κακος συνδιασμος hardware αλλα στην επιλογη μου δεν γινοταν να ξερω ολες τις συσκευες και τι συμβατοτητα υπαρχει αλλα και εγω να φταιω πως γινετε να αλλαξαμε τα παντα με αρκετους συνδιασμους (αλλη m/b με αλλε μνημες , αλλος επεξεργαστης μ ε αλλες μνημες και αλλη m/b) nomizv oti kati δεν παει καλα με το firmware της μητρικης και να χω φαει μουντζα και η foxcoon να ειχε προβλημα συμβατοτητας και η gigabyte παλιο firmware θα το κοιταξω σημερα παντως ...

www.myspace.com/dimlightband

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επί τη ευκαιρία (προς marathon), όπως είδες, με αυτά τα χρήματα δεν μπορεί να πάρει τίποτε άλλο εκτός από το μικρό mac mini, το οποίο όμως δεν επαρκεί για μουσικές εφαρμογές.

Για τα live που το θέλει σίγουρα...αλλά ας μην υπερβάλουμε όμως, χρόνια έγραφα με τη "φούσκα" (που ήταν και πιό παλιά από το mini) χωρίς πρόβλημα.

Δεν μας χρειάζεται πάντα, το πιό τελευταιο, το ποιό γρήγορο, το πιο ακριβό...

iMAc_2001.jpg.9156227e32c62432d93fafd4c8843867.jpg

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα εχω να κανω Format πολυ μα πολυ καιρο.Καποια προβληματακια υπαρχουν αλλα τιποτα τραγικο.Βεβαια ακομα εχω Xp 32bit(τα 7 64bit τα ψηνω πολυ).Το pc το εστησα και το συναρμολογησα μονος μου.Αυτο που εκανα ομως πριν ηταν πολυ ερευνα αγορας.Να δω αν αντιμετωπιζαν χρηστες προβληματα με τα διαφορα parts,αναβαθμισεις σε bios και για πιο λογο,διαφορες σε επιδοσεις κτλ.Ετσι γλυτωσα και λεφτα(400 ευρω αναβαθμιση) και ταλαιπωρια και ακομα τρεχει τα παντα τελεια.Αυτο που θελω να πω ειναι(οχι για τον φιλο) ας γνωριζουμε τι παιρνουμε πριν το παρουμε.Υπαρχουν πολλοι συνδυασμοι για οποια δουλεια θελουμε και λειτουργουν ρολοι.

 

Για τον φιλο παρε τα λεφτα σου πισω και ψαξε στο ιντερνετ για ετοιμους συνδυασμους με τα λεφτα που εχεις η απλα αφιερωσε λιγο χρονο παραπανω μονος σου.Τα λεφτα ειναι μια χαρα.Μπλε οθονες παντως μου πανε σε 2 πραματα.το πρωτο παντα ειναι μητρικη και το 2ο τροφοδοσια.Καλο ειναι να εισαι αρκετα watt απο αυτο που χρειαζεσαι αλλα να ναι και "ποιοτητικα" watt.Το τροφοδοτικο ειναι το πιο υποτιμημεμενο πραμα στα pc ασχετα αν ολα ξεκινανε απο κει.Δοκιμασε καλου κακου ενα μεγαλο απο καποιο φιλο.Απο οτι καταλαβα ειναι το πραμα που δεν αλλαζατε στη "εξισωση".

 

Υ.Γ.Καλο ειναι να εχουμε και μερικα προγραμματα οπως to tuneup utilities κ.α. που συντηρουν το συστημα.

never compromise tone for features....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ερωτηση και απαντηση προς οσους λεν "μακ και παλι μακ"

 

πριν ενα μηνα εκανα με ενα φιλο upgrade στο μακ προ του προσθετωντας εναν εξτρα σκληρο δισκο,στο επομενο boot κολλησε το λειτουργικο και βλεπαμε μηλαρακι και το σχεδιο με το κυκλακι ασταματητα.

 

οποτε με το δικο σας σκεπτικο μαλλον θα επρεπε να λεγαμε "pc και παλι pc"......?

 

αντι αυτου ομως ψαξαμε στο net πληροφοριες,φορουμς κτλ κτλ και το διορθωσαμε μεσα στην επομενη μερα,ρηξαμε πολλα μπινελικα στον Jobs και την Apple βεβαια,αλλα το διορθωσαμε,δεν ειπαμε "pc και παλι pc"....

 

παρτε το χαμπαρι ολα "κολλανε",κανενα μηχανημα και κανενα λειτουργικο δεν ειναι ατρωτο,οποτε το "μακ και παλι μακ" κρατηστε το για το εαυτο σας διοτι ειναι εντελως ανωριμο να απαντας ετσι σε καποιον που εχει προβλημα με pc τη στιγμη που υπαρχουν εκατομμυρια χρηστων pc που δουλευουν χωρις προβληματα. 

 

κανε τη δουλεια σου με οποιον τροπο θελεις αλλα σε καμια περιπτωση δε χρειαζεται να μου λες να κανω τη δουλεια μου οπως εσυ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πριν ενα μηνα εκανα με ενα φιλο upgrade στο μακ προ του προσθετωντας εναν εξτρα σκληρο δισκο,στο επομενο boot κολλησε το λειτουργικο και βλεπαμε μηλαρακι και το σχεδιο με το κυκλακι ασταματητα.

Δεν πρόσθεσες απλά ένα δίσκο και κόλλησε...μπορείς να τα πείς όλα ;)...προφανώς και κανένα λειτουργικό δεν είναι άτρωτο, όταν δεν ξέρουμε τι κάνουμε...

 

οποτε το "μακ και παλι μακ" κρατηστε το για το εαυτο σας

Βεβαίως και θα το κρατήσουμε για τον εαυτό μας, λές να τρέχουμε στο Πλαίσιο μπρός-πίσω για ένα μήνα? ;D ;D

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν πρόσθεσες απλά ένα δίσκο και κόλλησε...μπορείς να τα πείς όλα ;)...προφανώς και κανένα λειτουργικό δεν είναι άτρωτο, όταν δεν ξέρουμε τι κάνουμε...

Βεβαίως και θα το κρατήσουμε για τον εαυτό μας, λές να τρέχουμε στο Πλαίσιο μπρός-πίσω για ένα μήνα? ;D ;D

 

θες να σου πω μαλλον οτι πρωτα εκανα shutdown ωστε να μην βρισκεται σε λειτουργια το μηχανημα,μετα εβγαλα τη πλαινη πλευρα του tower,επειτα εβγαλα το 3ο κατα σειρα συρταρι οπου και εγκατεσησα το δικο μιας και τα 2 πρωτα ειχαν ηδη δισκους,επειτα κουμπωσα το συρταρι με το δισκο μεσα στο σλοτ,τοποθετησα πισω το πλαινο αλουμινιο του κουτιου και τελος πατησα το power button για να διαπιστωσω μαζι με το φιλο οτι το μηχανημα δε μπουταρει αλλα παρεμεινε στην εικονα που περιεγραψα παραπανω.

 

σε καλυψα?

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eαν μου πείς και τι έφταιγε, για να καταλάβω...

 

ακομα δε καταλαβα,διοτι με το που ειδαμε αυτο το ατελειωτο bootloading,αποφασισαμε να βγαλουμε τον 3ο δισκο,δηλαδη το επαναφεραμε στην αρχικη του κατασταση,αλλα και παλι ατελειωτο bootloading,"λες να ειμαστε τοσο γκαντεμηδες και να "χτυπησε" ο δισκος με το που προσθεσαμε αλλον ενα???" αναρωτηθηκαμε,τελικα βαλαμε τον καινουριο δισκο σαν 1ο δισκο(και τους αλλους 2 δισκους ως 2ο και 3ο),του καναμε εγκατασταση ξανα το macosx,και στο επομενο boot το νεο-εγκατεστημενο λειτουργικο "τραβηξε" ολες τις εγκατεστημενες εφαρμογες απο τον πρωην boot δισκο και ετσι συνεχισαμε τη δουλεια μας.

αρκετα ανορθοδοξος τροπος αλλα ο χρονος μας πιεζε αρκετα για να ασχοληθουμε περεταιρω.

να πω οτι ο πρωην boot δισκος δουλευε και συνεχιζει να δουλευει κανονικα δηλαδη ποτε μα ποτε δεν "χτυπησε".

 

εχεις καλυτερη αποψη τωρα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου