Προς το περιεχόμενο

Συνεχόμενο πρόβλημα σε καινούριο PC


invoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ακομα δε καταλαβα,διοτι με το που ειδαμε αυτο το ατελειωτο bootloading,αποφασισαμε να βγαλουμε τον 3ο δισκο,δηλαδη το επαναφεραμε στην αρχικη του κατασταση,αλλα και παλι ατελειωτο bootloading,"λες να ειμαστε τοσο γκαντεμηδες και να "χτυπησε" ο δισκος με το που προσθεσαμε αλλον ενα???" αναρωτηθηκαμε,τελικα βαλαμε τον καινουριο δισκο σαν 1ο δισκο(και τους αλλους 2 δισκους ως 2ο και 3ο),του καναμε εγκατασταση ξανα το macosx,και στο επομενο boot το νεο-εγκατεστημενο λειτουργικο "τραβηξε" ολες τις εγκατεστημενες εφαρμογες απο τον πρωην boot δισκο και ετσι συνεχισαμε τη δουλεια μας.

αρκετα ανορθοδοξος τροπος αλλα ο χρονος μας πιεζε αρκετα για να ασχοληθουμε περεταιρω.

να πω οτι ο πρωην boot δισκος δουλευε και συνεχιζει να δουλευει κανονικα δηλαδη ποτε μα ποτε δεν "χτυπησε".

 

εχεις καλυτερη αποψη τωρα?

Μετά απο αυτό παίξατε και τζόκερ ;D

Lyrics: Wasted Time Between Solos!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

εχεις καλυτερη αποψη τωρα?

Προσπαθώ...

 

αποφασισαμε να βγαλουμε τον 3ο δισκο,δηλαδη το επαναφεραμε στην αρχικη του κατασταση,αλλα και παλι ατελειωτο bootloading...

...του καναμε εγκατασταση ξανα το macosx...

Θα σου πώ το εξής...έχω Mac από το 1987 και ποτέ δεν το έπαιξα τεχνικός και κατσαβιδάκιας (εκτός από έναν Iris proofer που έκανε 22.000.000 δρχ και μου χάλαγε κάθε Παρασκευή απόγευμα που είχα δουλειά να κάνω και δεν έβρισκα τους τεχνικούς)...ποτέ δεν πείραζα μόνος μου τα μηχανηματά μου, πάντα είχα τεχνικούς που ήξεραν τι έκαναν. Ακόμα και σήμερα με καμμιά 40 Mac γύρω μου έχω in-house τεχνικό και ποτέ δεν έκανε 1 ημέρα (oύτε 10 λεπτά δεν κάνει), να βάλει δίσκο...γι αυτό θα επαναλάβω

...προφανώς και κανένα λειτουργικό δεν είναι άτρωτο, όταν δεν ξέρουμε τι κάνουμε...

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι ακόμα και τώρα, δεν ξέρεις τι έκανες...και σου φταίει ο jobs...

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Απο τον καιρό που σκάσανε μύτη τα Windows XP έχω να δώ μπλέ οθόνη.

Εχω φτιάξει  αρκετά PC's,δεν είχα ποτέ πρόβλημα.

Εχω μείνει στα Windows XP SP2 και θα αργήσω πολύ να τα αλλάξω.

 

Τέλος όταν ακούω για Mac Βγάζω σπυράκια  ;D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τέλος όταν ακούω για Mac Βγάζω σπυράκια  ;D

Ειδικά εσύ, δεν θέλω να στεναχωριέσαι ;D ;D

http://www.womenonly.gr/article.asp?catid=15580&subid=2&pubid=4479801

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Marathon να σε ενημερωσω πως στο προσφατο παρελθον πριν ασχοληθω με τη μουσικη επαγγελματικα,εργαστηκα ως τεχνικος ηλ.υπολογιστων PC για γνωστες εταιρειες και επιχειρισεις για 7 χρονια,οποτε τα περι κατσαβιδακιας κτλ κτλ αστα....ομολογω οτι ηταν η πρωτη φορα που εβαλα χερι σε mac με την εγκατασταση ενος δισκου και ηταν πραγματικα απογοητευτικη εμπειρια,αλλα μαλλον δεν ειμαι cool enough τεχνικος για να βαζω χερι σε mac ----->

 

και καλο ειναι οταν λες εξυπναδες να ξερεις πρωτα ποιος ειναι απενατι σου....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

''Marathon να σε ενημερωσω πως στο προσφατο παρελθον πριν ασχοληθω με τη μουσικη επαγγελματικα,εργαστηκα ως τεχνικος ηλ.υπολογιστων PC για γνωστες εταιρειες και επιχειρισεις για 7 χρονια,οποτε τα περι κατσαβιδακιας κτλ κτλ αστα....ομολογω οτι ηταν η πρωτη φορα που εβαλα χερι σε mac με την εγκατασταση ενος δισκου και ηταν πραγματικα απογοητευτικη εμπειρια,αλλα μαλλον δεν ειμαι cool enough τεχνικος για να βαζω χερι σε mac ----->

 

 

??? ??? ::).....ε ..και?....

από τα pc....φτασαμε στα mac.. ???

Marathon...παλι απο πισω εσυ κρυβεσαι !

www.sonicspace.gr

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ας σταματήσει εδώ η αντιπαράθεση... όχι πάλι Mac vs. PC, τα έχουμε πει ξανά και ξανά και ξανά και άκρη δεν βγάλαμε ποτέ.

Οπότε, αν κάποιος νιώθει την επιθυμία να υπερασπιστεί μία από τις δύο πλευρές, παρακαλώ να το κρατήσει μέσα του μπας και αποφύγουμε το διαφαινόμενο ξεκατίνιασμα. Αντ' αυτού, όποιος θέλει να προσθέσει κάτι επί του αρχικού προβλήματος, ας το κάνει πάραυτα! :)

Yes it is!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποτε τα περι κατσαβιδακιας κτλ κτλ αστα....

Eίπα ότι ΕΓΩ δεν είμαι κατσαβιδάκιας, εσύ μπορεί να είσαι ότι θέλεις....αλλά μόνος σου λές ότι

ακομα δε καταλαβα,

...τι έκανα...οπότε μάλλον, έχεις δίκιο να λές...

δεν ειμαι cool enough τεχνικος για να βαζω χερι σε mac ----->

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, ας σταματήσει εδώ η αντιπαράθεση... όχι πάλι Mac vs. PC, τα έχουμε πει ξανά και ξανά και ξανά και άκρη δεν βγάλαμε ποτέ.

Οπότε, αν κάποιος νιώθει την επιθυμία να υπερασπιστεί μία από τις δύο πλευρές, παρακαλώ να το κρατήσει μέσα του μπας και αποφύγουμε το διαφαινόμενο ξεκατίνιασμα. Αντ' αυτού, όποιος θέλει να προσθέσει κάτι επί του αρχικού προβλήματος, ας το κάνει πάραυτα! :)

 

συμφωνω,γιαυτο οταν καποιος εχει προβλημα προτεινουμε λυσεις.

Η αλλαγη πλατφορμας δεν ειναι λυση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου