Προς το περιεχόμενο

Συνεχόμενο πρόβλημα σε καινούριο PC


invoker

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αντ' αυτού, όποιος θέλει να προσθέσει κάτι επί του αρχικού προβλήματος, ας το κάνει πάραυτα! :)

Εδώ δεν ξέρουν οι τεχνικοί στο Πλαίσιο τι έγινε....

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντήσεις 91
  • Πρώτη
  • Τελευταία

Περισσότερες συμμετοχές

Περισσότερες συμμετοχές

Εικόνες

Αγαπητέ φίλε Invoker, μήπως τρέχει κάποια τρελή ασυμβατότητα μεταξύ hardware? Και ψιλιάζομαι κάτι τέτοιο μιας και προσφάτως, μια καινούρια κάρτα γραφικών που είχα αγοράσει, μου έβγαζε μπλε οθόνες και μου έκανε restart (δοκίμασα 3-4 εκδόσεις drivers χωρίς αποτέλεσμα) μέχρι που έβαλα την παλιά μου και σώθηκα. Ο τεχνικός του μαγαζιού, απ' όπου την είχα αγοράσει, την έλεγξε σε άλλο σύστημα και η κάρτα δούλευε κανονικότατα.

 

Όταν έκαναν δοκιμή, στο σύστημά σου, με άλλη κάρτα γραφικών, ήταν η ίδια μάρκα/μοντέλο;

Ενωμοτάρχης

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υ.Γ. Είμαι ο μόνος που δεν είναι τόσο σίγουρος ότι PC = εγγυημένη ταλαιπωρία;

 

φυσικα και οχι,10 χρονια δουλευω SONAR με pc & δεν ειχα ΠΟΤΕ το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ προβλημα (με εξαιρεση κατι μνημες μαϊμουδες που μου ειχαν βαλει στο πρωτο μου pc),δουλευω αυτη τη στιγμη σε ενα PC "τουμπανο" που εδω και 3 χρονια δεν εχει παθει το παραμικρο & φυσικα ΠΑΝΤΑ με WINDOWS XP,32 BIT,44/24 & φυσικα ΠΟΤΕ δεν προκειται να "αναβαθμισω" το συστημα μου με 64αρια windows  μια και δουλευει ΜΙΑ ΧΑΡΑ & δεν νομιζω οτι με το να κανω τις αστρονομικες ταχυτητες στις οποιες τωρα δουλευω...ταχυτητες φωτος θα  κερδισω κατι.... ;D .

 

ετσι κι αλλοιως για εμενα τα MAC ειναι παντελως αχρηστα μια και δεν τρεχουν SONAR

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ετσι κι αλλοιως για εμενα τα MAC ειναι παντελως αχρηστα μια και δεν τρεχουν SONAR

Ναι ρε φίλος, αλλά τρέχουν Garageband...κλαψε τώρα!

Μαραθώνιος Εναλλακτική Σχολή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν τρεχει SONAR φιλος πετα το (ειναι σαν τις κιθαρες που δεν γραφουν πανω Fender).... ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φυσικα και οχι,10 χρονια δουλευω SONAR με pc & δεν ειχα ΠΟΤΕ το ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ προβλημα (με εξαιρεση κατι μνημες μαϊμουδες που μου ειχαν βαλει στο πρωτο μου pc),δουλευω αυτη τη στιγμη σε ενα PC "τουμπανο" που εδω και 3 χρονια δεν εχει παθει το παραμικρο & φυσικα ΠΑΝΤΑ με WINDOWS XP,32 BIT,44/24 & φυσικα ΠΟΤΕ δεν προκειται να "αναβαθμισω" το συστημα μου με 64αρια windows  μια και δουλευει ΜΙΑ ΧΑΡΑ & δεν νομιζω οτι με το να κανω τις αστρονομικες ταχυτητες στις οποιες τωρα δουλευω...ταχυτητες φωτος θα  κερδισω κατι.... ;D .

 

ετσι κι αλλοιως για εμενα τα MAC ειναι παντελως αχρηστα μια και δεν τρεχουν SONAR

 

μην πας σε x64 αφου δουλευει μια χαρά, παρόλα αυτά θα σου πρότεινα να αγοράσεις ενα δευτερο σκληρό και να βαλεις δοκιμαστικά (αν δε βαριεσαι βέβαια γιατι όπως και να εχει ειναι μια διαδικασια πολύωρη) Win 7 x32 ή x64 με την προϋπόθεση βεβαια να εχεις συμβατό hardware. Εγώ εχω εκπλαγεί από τη σταθερότητά τους. Δεν εχεις να χάσεις τίποτα

www.reverbnation.com/steamrollerassault

www.youtube.com/user/beeros05

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν δε βαριεσαι βέβαια

 

Δυστυχως ΒΑΡΙΕΜΑΙ αφανταστα,ειμαι αλλωστε της φιλοσοφιας "if it is not broken don't fix it",με τα ΧΡ θα πεθανω.... ;D ;D

www.soundcloud.com/superfunk12

https://superfunk12.wordpress.com/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυστυχως ΒΑΡΙΕΜΑΙ αφανταστα,ειμαι αλλωστε της φιλοσοφιας "if it is not broken don't fix it",με τα ΧΡ θα πεθανω.... ;D ;D

Μάλλον θα σου κάνω παρέα  ;D ;D

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φίλε μου πάρε τα λεφτά σου και πήγαινε σε κανένα εξειδικευμένο μαγαζί.

Κανένα κομπιουτεράδικο σαν αυτό που πήγες ξέρουν τις ιδιαίτερες παραμέτρους που πρέπει να λαμβάνουμε υπόψι σε ένα music PC.

 

 

Εγώ πήγα στο

www.pcmajor.gr

τσέκαρέ τους!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να πω την αλήθεια, δεν το είχα ψάξει το θέμα με τα mac, αλλά μου κέντρισε το ενδιαφέρον η συζήτηση και έψαξα λίγο...

 

ρε παιδιά είναι ΠΑΝΑΚΡΙΒΑ τα μηχανήματα...

http://www.plaisio.gr/Computers/Desktop/All-in-One-Desktop/Apple-iMac-MB953GR-A-2-Apple-Adapters-Apple-Remote-Control.htm

 

είναι δυνατόν να θες σχεδόν 2000 ευρώ για να πάρεις έναν υπολογιστή με core i5, 4gb ram, και κάρτα γραφικών 512mb? μόνο η οθόνη λέει, αλλά και με 250 ευρώ πλέον παίρνεις led 24" Full HD..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση

×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου