Προς το περιεχόμενο

Τροφοδοτικό για midi keyboard


playel

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παίδες αγόρασα πριν λίγες ημέρες απο τις αγγελίες του noiz το midi keyboard-controller  ESI K.ON. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, αλλά επειδή αυτή τη στιγμή το τροφοδοτώ μέσω usb θα ήθελα να αγοράσω ένα εξωτερικό τροφοδοτικό. (επειδή ο κατασκευαστής δεν το παρέχει στη συσκευασία του) Λίγο που έψαξα σε διάφορα site δεν βρήκα κάτι. Ξέρει κάποιος που μπορώ να βρώ?Μήπως να αγοράσω εγώ ένα σταθεροποιημένο 9βολτο τροφοδοτικό του εμπορίου και να τελειώνει το θέμα?Απλά φοβάμαι μήπως το τροφοδοτικό του εμπορίου δεν κάνει καλή εξομάλυνση σε σχέση με το εργοστασιακό (άν υπάρχει εργοστασιακό..)και έχω θόρυβο...Για help ρε παιδιά...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και νομίζω πως όχι (γιατί εντολές δίνει....δεν παράγει ήχο)πάλι δεν είμαι σίγουρος..Άν καποιος γνωρίζει ας μας δώσει τα φώτα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΔΕΝ ΘΕΛΩ να το τροφοδοτώ μέσω usb.Δεν το χρησιμοποιώ με κάποιο software στο pc μου.Το συνδέω με το micro ensemble και δεν θέλω κάθε φορά που θέλω να παίξω να ανοίγω το pc μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Γίνεται να έχεις θόρυβο σε midi controller?...από περιέργεια ρωτάω...

Θόρυβο σε midi controller, όχι.

Θόρυβο από midi controller, μπορεί.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Παίδες αγόρασα πριν λίγες ημέρες απο τις αγγελίες του noiz το midi keyboard-controller  ESI K.ON. Είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένος, αλλά επειδή αυτή τη στιγμή το τροφοδοτώ μέσω usb θα ήθελα να αγοράσω ένα εξωτερικό τροφοδοτικό. (επειδή ο κατασκευαστής δεν το παρέχει στη συσκευασία του) Λίγο που έψαξα σε διάφορα site δεν βρήκα κάτι. Ξέρει κάποιος που μπορώ να βρώ?Μήπως να αγοράσω εγώ ένα σταθεροποιημένο 9βολτο τροφοδοτικό του εμπορίου και να τελειώνει το θέμα?Απλά φοβάμαι μήπως το τροφοδοτικό του εμπορίου δεν κάνει καλή εξομάλυνση σε σχέση με το εργοστασιακό (άν υπάρχει εργοστασιακό..)και έχω θόρυβο...Για help ρε παιδιά...

Σταθεροποιημένο τροφοδοτικό στα σωστά Volt, με σωστή πολικότητα και σε mA τουλάχιστον μεγαλύτερο από 50% απ΄'οτι ζητάει για να μην υπάρχει υπερθέρμανση του τροφοδοτικού και να δουλεύει ξεκούραστα. Επαναλαμβάνω, σταθεροποιημένο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό ακριβώς που λές θα κάνω Μανώλη.Και πιστεύω πως με 1 αμπέρ θα είμαι οκ.Ίσως και λίγο παραπάνω!(δεν νομίζω η θύρα usb του pc να έχει τέτοια ισχύ....)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Guru

Η θύρα του PC μπορεί όντως να μην έχει αυτά τα Ampere αλλά εκτός αυτού είναι 5Volt.

Συγνώμη γιατί το ζαλίζεις, το μηχάνημα δεν λέει στην υποδοχή του ρεύματος στοιχεία για το ρεύμα που θέλει ή έστω στο manual δεν υπάρχουν στοιχεία;

 

EDIT

Μήπως παίρνει ρεύμα μόνο από θύρα USB;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αναφέρει μόνο για την τάση του, γι' αυτό και το ''ζαλίζω''....!(αν και καλό είναι να το ''ζαλίζουμε'' λίγο μερικές φορές, για να μην κάνουμε μισές δουλειές επάνω στα όργανα.... >:().Οπότε θα αγοράσω ένα τροφοδοτικό και το θέμα έληξε.!Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου