Προς το περιεχόμενο

Γιατί δεν μπορώ να ανεβάσω εικόνα προφίλ (αβαταρ)?


Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλημέρα!

 

ενα "πρόβλημα" που είχα παρατηρήσει και παλιότερα, αλλά δεν έδωσα σημασία.

 

αν πας να βάλεις μια δική σου εικόνα για άβαταρ, σου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

 

Το συνημμένο σας δεν μπόρεσε να αποθηκευτεί. Αυτό μπορεί να συνέβη γιατί χρειάστηκε πάρα πολύς χρόνος για να σταλθεί ή το αρχείο είναι μεγαλύτερο από το μέγιστο επιτρεπόμενο του διακομιστή.

 

Παρακαλώ συμβουλευτείτε τον διαχειριστή συστήματος για περισσότερες πληροφορίες.

 

έχω κοιτάξει τα υπόλοιπα άβαταρ των χρηστών που ειναι όλα 80χ80 πίξελ και έχω μειώσει το μέγεθος πάρα πολύ, αλλά και πάλι τίποτα. Επίσης δεν αναγράφονται πουθενά όρια σε μεγεθος ή όγκο ή οτιδήποτε άλλο οπότε δε ξέρω τι γίνεται λάθος απο τη μεριά μου, εχω δει όμως πολλούς χρήστες στο φορουμ με το "σπασμενο εικονακι" αντι για φωτογραφια που ειναι ένδειξη του ίδιου προβλήματος.

 

 

νομίζω οτι το πρωτοπαρατήρησα όταν είχε γινει η μεγάλη αλλαγή στο νόιζ, αλλά τότε διάλεξα πάλι ένα απο τα παλιά μου άβαταρ που ειχε κρατήσει στη μνήμη το φορουμ. Καινούριο δε μπορώ να ανεβάσω πάντως.

 

:)

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

To 80 x 80 pixel είναι το στάνταρ για τα avatar.

Δεν υπάρχει προφανές πρόβλημα. Ισως ήταν παροδικό. Οπως βλέπεις σου ανέβασα εγώ ένα. Αλλαξε το.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χμμμ πάντως δοκίμασα να το αλλάξω έτσι για δοκιμή και πάλι το ίδιο.

 

θα επισυνάψω το άβαταρ μήπως έχει αυτο κάποιο πρόβλημα.

 

να επισημάνω πως το πρόβλημα εμφανίζεται μόνο αν προσπαθήσεις να ανεβάσεις δικό σου αρχείο και όχι αν διαλέξεις κάποιο απο τις λίστες που έχει.

IMGP5103-lvl-ushrp-avatar8080.JPG.db55147903dac1a60f3129afe37f5bc8.JPG

a classic player now...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Administrator

Κάτι συνέβαινε με την φωτογραφία σου. Το σύστημα δεν την αναγνώριζε για καποιο λόγο. Ανέβασα άλλες και ήταν οκ. Την επεξεργάστηκα (εβαλα περίγραμμα και την έσωσα σαν jpg από το δικό μου πρόγραμμα) και ανέβηκε.

Κάποια ασυμβατότητα με τον όρισμό jpg μάλλον. Συμβαίνει.

Live and let Live.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρεμπιπτόντως κάτι ανάλογο ισχύει και με το showroom?

Μου λέει όποτε πάω να ανεβάσω πως δεν δέχεται το format που χρησιμοποιώ (και ειναι jpeg...!)

Δοκίμασα και με bmp αλλά τίποτα. Από άποψη μεγέθους είμαι οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργήστε λογαριασμό

Γραφτείτε στην παρέα μας. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Σύνδεση
×
×
  • Δημοσιεύστε κάτι...

Τα cookies

Τοποθετήθηκαν cookies στην συσκευή σας για να είναι πιο εύκολη η περιήγηση στην σελίδα. Μπορείτε να τα ρυθμίσετε, διαφορετικά θεωρούμε πως είναι OK να συνεχίσετε. Πολιτική απορρήτου